Skocz do zawartości

DSowe jajca na dobrą pogodę - Wesołych Świąt!

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, pmochocki napisał:

Śliczne! Możesz uchylić rąbka tajemnicy jak powstają takie cuda? 

Dziękuję 🙂 Zaczynam jak z normalnymi pisankami, tzn. farbię w sklepowych barwnikach, z tym, że wkładam np. najpierw do niebieskiego a potem zaraz do czerwonego, albo z zielonego do niebieskiego, żeby dostać ciemniejsze i ciekawsze moim zdaniem kolory. Jak ostygną, biorę wszystkie małe nożyki jakie mam w domu i zaczynam wydrapywać, najpierw delikatnie robię zarys, a potem bawię się bardziej szczegółowo. Tam gdzie ma być jasno drapię więcej i gęściej, no i też trochę mocniej, ale po kilku latach już się nauczyłam robić to nie za mocno, żeby jajko nie pękło. Tam gdzie mają być tylko delikatne pojaśnienia - bardzo lekko nożykiem szuram, ledwo dotykając. Jak daną rzecz wydrapuje mi się niewygodnie - zmieniam nożyk, aż trafię na ten najdogodniejszy do danego wzoru. I nie wiem w sumie co więcej mogę o tym napisać. 🙂

32 minuty temu, eszetka napisał:

Widziałem też na Twoim insta pisanki z ISS, sondą kosmiczną i moja ulubiona...z czarną dziurą! Jak co roku piękna robota  🙂 Wszystkiego dobrego!

Dzięki, te z poprzednich latach były też na forum 😄 Jeśli ktoś jest ciekaw, to tu linki do jaj z 2020, 2019, 2018.

• Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, DarX86 napisał:

Jak co roku super! I znów głodni w święta będziecie, bo jaja szkoda oskubać 😉

1 godzinę temu, Artir napisał:

Aż szkoda je zjadać 🤤

Co roku toczę w domu walkę, żeby najpierw zjadać pozostałe jajka, a te drapanki na końcu - oczywiście tata zawsze na przekór mówi, że zacznie od nich, ale na szczęście kończy się na mówieniu 😆

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Ciekawska napisał:

To już chyba tradycja, że na Wielkanoc wydrapuję pisanki w tematyce astronomicznej, tym razem zdecydowałam się na obiekty DS - oby te jajca przyniosły dobre warunki do ich obserwacji w najbliższym roku.

A Wam wszystkim, drodzy Forumowicze, chciałabym życzyć wesołych świąt, bardzo dużo zdrowia, pogody nie tylko na niebie, ale i w sercu, spokojnego odpoczynku, i żebyśmy wszyscy w końcu mogli wrócić do normalności. 🙂

20210403_112328-01.thumb.jpeg.5c15b636d8cf4b5e25c36270af119833.jpeg

Piękne. Nie wiem czy działają z wyprzedzeniem czasowym zanim powstały ale od kilku dni są dobre prognozy na niedzielę i jak się wszystko uda to jutro kolejna noc z 24-ką 😉

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi