Skocz do zawartości

VII Zlot transport


tranox

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Zakładam ten wątek z myślą o osobach takich jak ja, to znaczy szukających transportu do Zatomia.

Czy będzie ktoś jechał z południowego wschodu przez Sandomierz? Ewentualnie mogę dojechać do Warszawy (na Wolę) bo mam tam rodzinę.

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip z tego co się orientuję to ze stolicy jeździ tylko Maxio. Musisz szukać połączeń do Poznania, Gdańska lub Szczecin, Toruń, Bydgoszcz - z tych regionów jest najwięcej Zlotowiczów, wybrać wyjazd z Sandomierza tak aby w godzinach porannych 05.09.2013 znaleźć się, w którejś z tych miejscowości ;)

http://rozklad-pkp.pl/bin/query.exe/pn?

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie dobrze. Bo z drugiej strony jak będziemy wszyscy się rozjeżdżać po Zlocie to w którymś z tych miast byłbym zapewne wieczorem. A zgodnie z prawem Murphiego nie będzie wtedy pociągu/autobusu w rejony Sandomierza. Nie widzi mi się noc na dworcu :P

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mało optymizmu w tej młodzieży teraz  ??? ??? ??? .

Kiedyś człowiek jeździł stopem po całej Polsce i wszędzie był na czas  8)

Zlot kończy się około 12.00 - np. jakiemuś Szczeciniakowi ,,Cocacolę" i za godzinę z kawałkiem jesteś w Szczecinie  8)

Świat się kończy  :( :( :(

post-587-13769991288_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie Wy wyczuwacie u mnie stres? Ja jestem bardzo wyluzowanym człowiekiem, a plany pewnie będą ulegać zmianie na kilka dni przed Zlotem. Po prostu musiałem powiedzieć mamie jak wygląda sytuacja więc chciałem się rozeznać :)  Pejcz, gdybyś jechał z Krosna i miał wolne miejsce oraz chęć- to daj znać :)

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 miesiące przed zlotem już szukasz transportu. To tak jakbyś miał na zlot lecieć samolotem ;). Teraz nie ma większego sensu ustalać, bo mogą zmienić rozkład połączeń PKP, a poza tym jeszcze nie wiadomo kto na pewno będzie na ten zlot jechać.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

To ja niecałe 2 miesiące przed zlotem poszukam transportu. Pasuje już kupować bilety na samolot bo fajne ceny.

Strona Ryanaira twierdzi, że najlepszą opcją będą loty Birmigham - Gdańsk - Birmingham 03.09 - 10.09.

Teraz pytanie: Jedzie ktoś z Gdańska i ma 2 miejscówki ?  8)

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i lipa :( Panas chciał pomóc ale niestety. Trochę mi się komplikują sprawy bo nie mam pojęcia jak do tego Zatomia dotrzeć  ???

Jeśli przylecicie do Poznania z WB to 30km od Poznania ja mieszkam, mogę Was zgarnąć z dworca i do Zatomia przywieźć, potem odwieźć na dworzec bo jadę sam !

Sprawdź połączenia z Poznaniem

ps. Z Poznania do Obornik chodzi wiele pociągów i autobusów!

Z PKP z Przemyśla /Rzeszowa też nie będzie problemów! Dojedźcie do Szamotuł i Was zgarnę!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, nie chcę sobie za bardzo komplikować. I tak w najlepszym wypadku mój dojazd to: pociąg do Birmingham -> lot do Gdańska -> samochód do Zatomia. Każde inne lotnisko niż Birmingham to dodatkowe kombinowanie i koszty (całkiem spore).

Podkarpacie odrzucam, bo nie ma sensu lot przez całą Polskę i lądowanie najdalej od Zatomia jak się tylko da, a jedyny cel w Polsce to zlot, do domu się nie wybieram  :P

Z B'ham jedyne sensowne połączenie to właśnie Gdańsk i ewentualnie Bydgoszcz, stąd moje zapytanie ;)

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa się już formuje i póki co to jest na 7 osób więc pewnie ruszymy na dwa lub trzy samochody jeśli ktoś jeszcze dobije (np.Ty z Agnieszką). Ja akurat 5 września mam egzamin w Warszawie więc dojadę z Maxem a na powrót wchodzę do ekipy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Poszukuję osoby która zabrała by mnie na Zlot z miasta do którego łatwo mi się dostać. Np. Kielce, Łódź, Warszawa

Czy jest ktoś taki? Inaczej musiałbym jechać do Warszawy, stamtąd do Pozania i stamtąd się z kimś zabrać. A nie ufam polskiej kolei i wolę tego uniknąć  :(

Pozdrawiam!

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)