Skocz do zawartości

Mój Nowy nabytek


Paweł Baran

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję zakupu porządnego oczka ?
Niemniej jak Szarlejek napisał, na tym monciku będzie drgajaco-kolebiacy problem...

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym doskonale dokupiłem sobie, co nie, co do teleskopu przed chwilą dzwoniłem i potwierdziłem zamówienie, biorę się za astrofotografię szczególnie mam chrapkę na odkrywanie planetoid, wiecie, jakie mam swojej miejscowości warunki do obserwacji nieba, myślę, że mi się uda osiągnąć swój cel, a na dodatek już się wpraszają znakomici goście by mnie odwiedzić typowi prawdziwi astronomowie chcą, że mną prowadzić obserwacje u mnie, a lepszy większy sprzęt jak mały, myślę, że dam radę ogarniać to wszystko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu. Życzę powodzenia w realizacji planu i udanych astro-foto obserwacji. ??

  • Like 1

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Koledzy za miłe słowa i gratulacje, owszem plan jest na fotografowanie planetoid, ale też będę robił zdjęcia innym obiektom, czy coś odkryję czas pokaże, na razie odkryłem, ale kasę z kieszeni i to sporo wszystko kosztowało mnie montaż HEQ5 PRO, wcześniej kamera Atik, teraz teleskop, filtry do koła filtrowego i nerwy czy dam radę to wszystko ogarnąć, dodam jeszcze, że chcą do mnie przyjeżdżać prawdziwi astronomowie, już miałem wiadomość, że chcą tu prowadzić, że mną obserwacje astrofotografię nocnego nieba, pokazywanie małymi teleskopami nocne niebo a mam ich kilka, co nie będą stać jako mebel tylko będą w użyciu, bo ja nie lubię jak coś stoi u mnie bezczynnie, trzeba mieć sprzęt i celować na wyższy poziom, co do zakupów u mnie jest to wcale takie łatwe, wszystko, co mam kupione to trwało latami, teraz, kiedy osiągnąłem swój cel zakup większego teleskopu raczej już nie będzie, tylko mniejsze zakupy jakieś drobiazgi, bo mając 6 teleskopów to już jak wiecie sami chyba wystarczy ten nowy jest największy i w sumie tak jak pisałem nie mam już chęci na jeszcze większy, bo to powiązane z kosztami a mnie samego nie stać na kupno teleskopu, co by miał zwierciadło prawie na metr. Bo mam też inne wydatki. Na koniec dodam, że każda osoba, co mnie odwiedzi i będzie chciała przyjechać, będzie mieć okazję obserwacji przez ten teleskop, co widzicie na zdjęciach. Jeszcze raz dziękuję za miłe słowa Koleżanki i Koledzy to dużo dla mnie znaczy. Pozdrawiam.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam już przeciw wagi obciążniki i pręt przedłużający do nich tak zwaną przedłużkę, nawet kupiłem sobie smary do smarowania trybów montażu już wczoraj nasmarowałem, bo było tam sucho jak na pustyni, radzę każdemu jak ktoś kupi obojętnie, jaki montaż by najpierw go nasmarować, bo nie smarują niczym, teraz jedynie, czego mi brak to pogodnych nocy, żeby były bez mgły to się wyjdzie na plac koło domu nowym teleskopem.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)