Skocz do zawartości

Piękna trójca


Jacek E.

Rekomendowane odpowiedzi

Atrakcji ,,naniebnych" to w tym czasie za dużo nie mamy, dlatego proponuję piękne widowisko, w którym role główne grają: Młodziutki chudziutki Księżyc, nadgryziony Merkury i Wenuska.

Wczoraj próbowałem ,,walczyć" z avikowaniem Słonka na zachodzie jednak kiepska widoczność wygrała i obraz był w betoniarce nie do wyostrzenia, a im było niżej do jeszcze atmosfera robiła swoje  :(

Betoniarka spokojnie została zaparkowana na północnym zachodzie i tak sobie stała a ja jadłem kolację. Z nieudanego avikowania podzieliłem się z Alienem, który akurat służbował i w czasie rozmowy padło hasło o jaki piękny Muniek i obok (20 stopni na północ Wenuska). Księżyc widoczny chudziutki bez problemu, Wenus również pięknie świeciła ale zaraz - między nimi powinien być Merkury. Lornetka (Nikonek 12x50) nic nie pomogła - chyba mi się wydawało, ze coś widzę (za jasno w Ustce)  ??? ??? ???

Ale - chwileczkę - jest Betoniara (C11") - odpaliłem CGEM trafił jak snajper i tym sposobem zaliczyłem całą trójcę  8) 8) 8)

Jeśli chcecie jeszcze można oko nacieszyć - życzę Wam dziś czyściutkiego lekko północno - zachodniego horyzontu i pięknych obrazów  :)

post-587-137699913112_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbiję swój wątek jak przedmiot sprzedawany na giełdzie bo chyba warto  ;)

Pisałem go rano kiedy młodzież była w szkole to raz, a dwa od zachodu idzie niestety wielkie chmurwsko i na taką okazje trzeba będzie czekać.

W jednej chwili w zależności od dobrych warunków mamy prawie gołym okiem możliwość ujrzenia trzech planet skalistych jednego Księżyca niemal w jednym kierunku i po zwrocie na południe gazowego olbrzyma.

Dajcie ślepią odpocząć, złapcie lornetki, wystawcie rurki i podziwiajcie piękny widok  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)