Skocz do zawartości

Coś mobilnego i do domu.


Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, marekjs napisał:

Fajne. Widziałem nawet większe Taurusy. Czy ktoś próbował np. T350, T400, T500?

Widzę, że i Taurus jest w różnych wykonaniach w takiej samej aperturze. Czym się różnią one od siebie?

Często mam możliwość korzystać z T500 i T600. T500 przy pewnym bólu obsłuży jedna osoba, zwłaszcza dość wysoka. T600 wymaga dwóch osób...

Największa dla mnie kosntrukcja żeby spokojnie obsłużyć w jedną osobę to jednak T400.

Ale, żeby nie było że namawiamy Cię na Taurusa czy innego wielkiego Newtona, którego nie chciałeś to wciąż proponuje rozważ SCT8 na AZ4.

Ja osobiście kupiłbym T400 ważące 31 kg i wciąż możliwe do przeniesienia w jedną osobę na jedno podejście, ale to Twoja decyzja i potem twoje szczęście lub rozczarowanie. Ja jestem DS-iarzem i na dłuższą metę bawi mnie tylko to co oferuje duże lustro.

Zdjęcie ze składania T600

2.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2021 o 19:48, Setaarius napisał:

Często mam możliwość korzystać z T500 i T600. T500 przy pewnym bólu obsłuży jedna osoba, zwłaszcza dość wysoka. T600 wymaga dwóch osób...

Największa dla mnie kosntrukcja żeby spokojnie obsłużyć w jedną osobę to jednak T400.

Ale, żeby nie było że namawiamy Cię na Taurusa czy innego wielkiego Newtona, którego nie chciałeś to wciąż proponuje rozważ SCT8 na AZ4.

Ja osobiście kupiłbym T400 ważące 31 kg i wciąż możliwe do przeniesienia w jedną osobę na jedno podejście, ale to Twoja decyzja i potem twoje szczęście lub rozczarowanie. Ja jestem DS-iarzem i na dłuższą metę bawi mnie tylko to co oferuje duże lustro.

Zdjęcie ze składania T600

2.jpg

Przyznam, że niezłe działo ? 

 

OK. Teraz zapytam z innego beczki.

Dotyczy Celestron przykładowo AVX.

Zauważyłem, że są wersje z EdgeHD.

Rozumiem, że jest to teleskop z nowym rozwiązaniem? Czy któryś z Koleżanek/Kolegów działa na tej wersji SCT?

O ile zorientowałem się w "linii" SCT to kolejność jest następując: AVX, CGEM (chyba teraz to CGEM II), CGX.

Czy na początek wystarczy AVX? Czy od razu CGEM, czy CGX?

Rozumiem, że wszystko zależy od budżetu w powyższym wyborze, albo powiedzmy, jak bardzo "profesjonalnie" chciałbym podejść do tematu.

Jestem gadżeciażem i lubię tematy typu, że mogę sterować coś z poziomu komputera, czy apki na iOS.

Wiem, że zaraz odezwą się tradycjonaliści, że po co mi skomputeryzowany teleskop, bo klasyk, jest najlepszy.

OK, to po co komu smartfon, skoro na starej Nokii można też zadzwonić ? 

 

Pozdro,

Marek

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVX, CGEM, CGX to są montaże - wszystkie z GoTo, każdy można sterować z komputera. Ze smartfona nie wiem - trzeba będzie sprawdzić. AVX ma najmniejszą nośność, ale do wizuala wciąż uniesie SCT11 (nie EdgeHD, bo cięższy jest). 

image.png.ddf9c43427e4d546dad2c27b96020a03.png

EdgeHD to SCT z wbudowanym korektorem. Raczej do fotografii, można używać do wizuala, ale chyba trochę szkoda pieniędzy. I wagi, bo Edge HD są cięższe i do większej apertury trzeba by już CGEM albo CGX. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jolo napisał:

AVX, CGEM, CGX to są montaże - wszystkie z GoTo, każdy można sterować z komputera. Ze smartfona nie wiem - trzeba będzie sprawdzić. AVX ma najmniejszą nośność, ale do wizuala wciąż uniesie SCT11 (nie EdgeHD, bo cięższy jest). 

image.png.ddf9c43427e4d546dad2c27b96020a03.png

EdgeHD to SCT z wbudowanym korektorem. Raczej do fotografii, można używać do wizuala, ale chyba trochę szkoda pieniędzy. I wagi, bo Edge HD są cięższe i do większej apertury trzeba by już CGEM albo CGX. 

Ok. Dzięki. Chciałbym robić też foty, bo taki sprzęt aż się prosi o to.

Widziałem, jest jakiś moduł WLAN SkyPortal.

Taurusa chyba nie.

OK. Sytuacja się klaruje pomału. Lubię klasyczną obserwację i gadżety też.

Celestron na CGEM lub CGX z EdgeHD.

Dziękuje wszystkim za pomoc na forum.

Post uważam z zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)