Skocz do zawartości

Problem z Ustawieniem na polarną w Ekosie


Stiopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj po pracy pojechałem testować ustawianie na polarną przy pomocy ekosa w astroberry. Niestety po załadowaniu profilu czyli w moim przypadku tylko Canon i qhyll do guidingu, w zakładce do ustawienia na polarną nie wyświetlają mi się żadne opcje. Tzn w nic nie mogę kliknąć tak jakby w ogóle nie wykryto kamery. Nie wiem za bardzo czego nie mam albo co trzeba poustawiać, żeby to działało. Dla porównania na symulacji wszystko jest ok.

Z góry będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Artir napisał:

A montaż gdzie??? Brak w profilu? No chyba że ręcznie będziesz obracał, wtedy jest inna zakładka.

 

No właśnie Artur, teraz patrzę tutki i wszędzie jest montaż podpięty do kstars. Ja mam star adwenturera, więc odpada i ręcznie muszę ustawiać.. Tylko jak zrobić, żeby mi kamerę wykryło. No i jak to zrobić bez widzenia polarnej. Szukam i znaleźć nie mogę. Pamiętam, że mówiłeś o tych indexach, więc je ściągnąłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze pamiętam, że Ci mówiłem o tych plikach. W najnowszym wydaniu Ekosa (ver. 3.5.2) miało być możliwość ustawienia na biegun bez użycia gwiazdy Polarnej. Nie wiem czy zostało to dodane, bo nie aktualizowałem. Dziwne że nie może wykryć kamerki. Najpierw uporaj się z tym problemem.

Skoro nie można sterować star adwenturera, to zrób taki myk. Stwórz nowy profil tak jak poniżej, tylko wybierz swoją kamerkę lub aparat fotograficzny, który będzie podłączony, symulacja montażu oraz Astrometry i zapisz ustawienia. Potem uruchom ten profil. (Może być taka sytuacja, że jak jest podłączony aparat fotograficzny, to ręcznie musisz uzupełnić wszystkie brakujące dane podczas wyboru aparatu. Inaczej może być lipa.)

1867570187_podczenie.thumb.jpg.fc76ac294a0ca086c0be42e48f302b5a.jpg

 

Ty są ustawienia jakie powinieneś wykonać. Przejdź do zakładki 'wyrównanie biegunowe' a w nim ustaw "obrót ręczny" oraz "StellarSolver". W obciach 'Plate Solver Capture Options' powinna widnieć nazwa twojej kamerki lub aparatu fot. Jeżeli nie ma, to znaczy że jest załadowany lub wybrany zły sterownik, ewentualnie nie jest w obecnej chwili wspierany wybrany sprzęt.

biegun.thumb.jpg.c0f40fdb64257a476159b3f21de352e8.jpg

 

Jak już jest wszystko ustawione, to klikasz na start. Potem postępujesz zgodnie z wyświetlanymi komunikatami. Tu przedstawiłem, jak ustawić montaż na biegun z widokiem na Polarną.

Edytowane przez Artir
  • Thanks 1

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)