Skocz do zawartości

Szybki konkurs, odsłona szósta - kto mieszka w którym "A" ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Z okazji wyzdrowienia i powrotu "lukosta" na Forum mam dla Was szóstą odsłonę szybkiego konkursu. I jak to w poprzednich rundach bywało, trzeba będzie trochę pomyśleć, trochę poszperać w Internecie bądź literaturze, a gdy już wszystko okaże się jasne, moja skrzynka PW czeka na Twoją odpowiedź - do 20:00 w sobotę 8 maja, czyli ok. 4 doby.

Spotkało się międzynarodowe grono pięciu miłośników astronomii, nazwijmy ich: Obserwator 1, Obserwator 2, Obserwator 3, Obserwator 4 i Obserwator 5. Toczy się rozmowa na temat obiektów Messiera. Na podstawie jednego zdania, które wypowiada każdy z obserwatorów należy ustalić, w jakim mieście mieszka. Pomijamy wszystkie przeszkody, które Obserwatorom mogłyby utrudnić swobodne buszowanie po niebie (zasłonięty fragment nieba, zachmurzenie, light pollution itd.).

Obserwator 1: Bardzo podoba mi się gromada otwarta M39. Co ciekawe - u mnie nie jest to obiekt okołobiegunowy, więc co jakiś czas delikatnie chowa się pod horyzont.
Obserwator 2: Ja z mojego miasta nie mam szans zobaczyć Galaktyk Bodego, a podobno są piękne...
Obserwator 3: U mnie z kolei te galaktyki świecą bardzo wysoko i mogę je podziwiać w pełnej krasie, ale nigdy nie zobaczę M7.
Obserwator 4: Ja mam jeszcze gorzej, bo nie mam szans zobaczyć ani M7 ani M4.
Obserwator 5: U mnie żaden Messier nie jest okołobiegunowy. Ale w nagrodę widzę prawie całe niebo, za to Gwiazda Polarna świeci u mnie na wysokości połowy pięści, gdy wyciągnę rękę na wprost twarzy!

Obserwatorzy mieszkają w następujących miastach:  Aberdeen, Archangielsk, Accra, Auckland, Ateny.  

Kto w którym?...

Zapraszam do zabawy!
Paweł

• Like 6
Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...

Nie, nie ma szansy.
Zrobiłem mały eksperyment nie publikując wyników w zapowiadanym czasie by sprawdzić, czy ktoś ten fakt w ogóle zauważy. Nie zauważył nikt, a miron odgrzebał wątek po trzech tygodniach.

Wniosek jest prosty - konkurs Forumowicze mają głęboko w dupie, przy czym muszę oddać sprawiedliwość dopisując do tego gorzkiego wniosku dwie uwagi:
- nie wszyscy Forumowicze
- nie tylko ten konkurs

Sam nie jestem bez grzechu i nie rzucam pierwszy kamieniem, bo od zawsze miałem głęboko w dupie wszystkie konkursy astrofotograficzne. Nie głosowałem, z rzadka komentowałem. Jak Kuba Bogu...

Nie będzie kolejnych rund. Koniec tematu.

Odnośnik do odpowiedzi

Paweł, wyluzuj. 😉 Fajny konkursik, pytania zmuszały do pogłówkowania, no i świadczyły o sporej wiedzy ich autora. Nie uczestniczyłem, ale przeczytałem i rozkminiałem. Sytuacja na forum jest jaka jest, ale jeśli zabraknie takich inicjatyw to FA zdechnie. 

Odnośnik do odpowiedzi