Skocz do zawartości

Walka z komarami


Jacek E.

Rekomendowane odpowiedzi

Na sąsiednim forum trwa dyskusja na czasie - szczególne w miejscowościach ostatnio nawiedzanych przez ulewy i podtopienia  :(

Następstwem których są plagi komarów  >:( Dotyczy to też naszych obserwacji. Jak się drani skutecznie pozbyć, co kupić taniego, a zarazem skutecznie zwalczające  ??? ???

Propozycji reklamowych jest multum  :o

Ja przedstawię sposób coraz bardziej popularny w zachodniej Europie, a mianowicie:

Idealnym sposobem na pozbycie się komarów jest posiadanie kilku zaprzyjaźnionych nietoperzy.

Jeden nietoperz zjada ich około 3 tysięcy w ciągu jednej nocy  :o

Kupujemy lub budujemy budkę, zawieszamy w pobliżu naszej miejscówki http://allegro.pl/Sh...a-typ-angielski

Zakupujemy nietoperza - lub nietoperze http://tvnmeteo.tvn2...ch,42542,0.html

No i jesteśmy chronieni skutecznie i bez chemii  ;) 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Zakupujemy nietoperza - lub nietoperze http://tvnmeteo.tvn2...ch,42542,0.html

No i jesteśmy chronieni skutecznie i bez chemii  ;) 8)

Co do budek - zgoda. Jednak co do sprowadzania nietoperzy z Sumatry - protestuję!!!

Czy nasze polskie gacki, nocki i mopki to pies?

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno kupując środek odstraszający nalezy kierować się zawartością substancji DEET (im więcej, tym lepiej). Z tego co wiem, dzieci i kobiety w ciąży powinny unikać tej substancji, jest to jakiś toksyczny syf. Ale skuteczny, a o to nam przecież chodzi.

Znajomy leśniczy dostaje z przydziału jakieś psikadło, zachwalał jako znacznie lepsze niż te powszechnie dostepne. Nie pamiętam nazwy w tej chwili, muszę zapytać.

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sąsiednim forum trwa dyskusja na czasie - szczególne w miejscowościach ostatnio nawiedzanych przez ulewy i podtopienia  :(

Następstwem których są plagi komarów  >:( Dotyczy to też naszych obserwacji. Jak się drani skutecznie pozbyć, co kupić taniego, a zarazem skutecznie zwalczające  ??? ???

Propozycji reklamowych jest multum  :o

Ja przedstawię sposób coraz bardziej popularny w zachodniej Europie, a mianowicie:

Idealnym sposobem na pozbycie się komarów jest posiadanie kilku zaprzyjaźnionych nietoperzy.

Jeden nietoperz zjada ich około 3 tysięcy w ciągu jednej nocy  :o

Kupujemy lub budujemy budkę, zawieszamy w pobliżu naszej miejscówki http://allegro.pl/Sh...a-typ-angielski

Zakupujemy nietoperza - lub nietoperze http://tvnmeteo.tvn2...ch,42542,0.html

No i jesteśmy chronieni skutecznie i bez chemii  ;) 8)

Kurde mam taka budkę, ale nie mam jeszcze nietoperka... :)

1) Daj link gdzie można kupić tego sympatycznego "gryzonia"

2) Kilka praktycznych wskazówek jak go oswoić oraz jak się z nim zaprzyjaźnić by nocą na teleskop siadał, jadł z ręki i dał się pogłaskać?

:)

ps. Na krety tylko jamnik (już mam i chwalę  ;))

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW Kalongi z Sumatry wolą czereśnie od komarów, ten artykuł z TVN Meteo jakiś niewydarzony  :D

gacek, mopek, nocek - to nie pies

kalong to pies. latający :D

Pies? Latający? Woli czereśnie?

Ja już nic nie rozumiem  :'(

Przecież Ignis napisał, że jamnik woli krety!

Edycja:

Na komary, oprócz ubrania z kapturem, jeszcze Mugga:

http://www.dolasu.pl/product_info.php?cPath=172&products_id=1012&osCsid=d19f50129f58cf181f7c4fdcca305a2a

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEET 20,5%  8)

Za molestowanie kretów można w dzisiejszych czasach słono zapłacić, tak więc Panowie - ostrożnie z tym jamnikiem  8)

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczbąk - o Gacopyrkach jest temat  8)  nie o kretach i kretobójcach  :P

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam Mugge (mam w wersji roll-on). Bez niej nie wychodzę. Podobno potrafi rozpuścić tworzywa sztuczne dlatego zawsze najpierw się nią smaruje a ubrania zakładam dopiero jak wyschnie. A skuteczniejszego środka nie znam- ten jest sprawdzony przez bliską rodzinę na sawannie i w lasach deszczowych środkowo-wschodniej Afryki.

A na krety nie polecam Tollera. Kopie za kretami wielkie dziury a jak jakiegoś znajdzie to się nim bawi :o

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Royal Armed Forces to fight mosquitoes - stanęły na wysokości zadania  8) 8)

Biedne nietoperze - przymierają głodem  :( :( :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Bros-a w żelu i sprayu. DEET tylko 12% ale w miarę działa. Trzeba tak co 2 godz. psikać na się. W domu to samo ino na prund. Widziałem coś takiego też z napędem na baterie- może by wystarczyło na dobsie postawić przy bezwietrznej pogodzie  ::)

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam wojskowego goretexu z kapturem, przez który komaren und muchen przebić się nie mogą. Zresztą mnie komary niezbyt lubią. A jak jest naprawdę źle, to wołam moją babę... żeee jaaakie zaajebiste obrazki w okularze, ona je z kolei przyciąga jak jaki elektromagnes ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w altance (służy np. do grillowania) koledzy stwierdzili że jest tam kolonia komarów  :D Jak jest cicho to tyle je słychać - miliony  :o

Np. takie:

22f9b_mansquito.png

Normalnie pod wieczór atakują zmasowaną chmarą ale w nocy w ostateczności zakładam kaptur od bluzy i rano nic mnie nie swędzi.

Chyba w nocy mnie tak nie za bardzo lubią.

Podkreślę jednak że przez całe noce towarzyszą mi nietoperze (kiedyś jeden trafił mnie) i to może je odstrasza  ::) To bardzo pożyteczne zwierzątka a w zamian mają obfity bufet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszecie o bluzach i kapturach, ale najbardziej dokuczliwe są dziabnięcia w twarz i dłonie, a przed tym żadne wdzianko nie uchroni :o

w każdym razie nie wyobrażam sobie siedzenia w kominiarce i rękawiczkach w czerwcu ;)

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj małą Masz wyobraźnię  ;) - nie trzeba w kominiarce i na ręce zapewne coś się znajdzie  8)

post-587-137699915722_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat :) kto nie wie co to komary to zapraszam na Żuławy  :P  Nietoperki nic tu nie pomogą, z resztą lata u mnie kilka i jakoś nie dają rady :) Wyjście wieczorem na dwór z odkrytymi częściami ciała jest mało przyjemne. Niestety jedynym skutecznym środkiem są spraye, moskitierą musiałbym okryć się cały, łącznie ze stopami, bo france dziabią nawet przez skarpety  >:(

Pozdrawiam

KK

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

15 minut temu w czasie prób obserwacji Słonka między białymi mątwami zasuwającymi niebo w kciuk od prawej ręki dziabnął mnie komar  >:( >:( >:(

Nadmieniam, że jest to pierwsze ,,wampirstwo" na moim ciele w tym roku  >:( ale boli  :( :( :( - wieczorem poważna rozmowa z parą gacopyrzy fruwających nad moim tarasem - żółta kartka  8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat :) kto nie wie co to komary to zapraszam na Żuławy

A czy mogę się wtrącić a propos Żuław? Tak między jednym komarem a drugim, jakbyś mógł, Krzysztofie, poszukać dla mnie starych domów z uchwytami do łódek. Jakieś takie uszy na domach, kółka albo coś podobnego, do czego kiedyś ludzie mocowali łódki. A jak zrobisz zdjęcie, to ja Ci wszystko wyjaśnię. To muszą być bardzo stare domy, najlepiej przedwojenne i starsze. W młodszych może nie być.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli nie udała się hodowla Netoperków to może spróbujecie z tym zielskiem, które dość łatwo znaleźć.

Jak widać bez kupowania chemii i skutecznie  8)  http://www.sadistic.pl/najlepszy-sposob-na-komary-vt206980.htm?highlight=wrotycz,

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...

Na sąsiednim forum trwa dyskusja na czasie - szczególne w miejscowościach ostatnio nawiedzanych przez ulewy i podtopienia  :(

Następstwem których są plagi komarów  >:( Dotyczy to też naszych obserwacji. Jak się drani skutecznie pozbyć, co kupić taniego, a zarazem skutecznie zwalczające  ??? ???

 

Sezon na komary powoli się kończy, jednak sezon na kleszcze jeszcze trwa ;) Ja od lat stosuję Ultrathon, nic lepszego raczej nie znajdziecie, zawiera odpowiednio 25% DEET (spray) i 34% DEET (krem).  Przeglądnijcie fora dla wędkarzy i myśliwych to się przekonacie co jest obecnie na topie :) Z innych dobrych środków mogę polecić REPEL w wersji 55 lub 100 z zawartością 55 i 99% DEET, ale to już na ekstremalne warunki. Środki z mniejsza ilością DEET są skuteczne jedynie przez krótki okres czasu  1-2h, na działkę czy na rower można coś takiego użyć, na długie obserwacje nocne zdecydowanie polecam Ultrathon w kremie (34% DEET), wystarczy raz się do brze wysmarować i po problemie, dobrze mieć też spray do spryskania ubrania. Środek był kiedyś dostępny w sieciach Rossman i Makro, jednak od jakiegoś czasu są problemy z jego dostępnością, prawdopodobnie spowodowane to jest jakąś dyrektywą unijną, która zabrana sprzedaży środków z większą ilością deet >20% ale ile w tym prawdy do końca sam nie wiem.

 

 

post-2-0-61039900-1378276176_thumb.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W zeszłym sezonie była plaga komarów, nie dało się normalnie poruszać >:(  w miastach było dużo mniej ale na teranach gdzie było duzo zieleni było to niedowytrzymania, działaby tylko opryski, ale to też nie na długi czas ^-^  Bardzo się cieszę, że to juz po sezonie komarów :)

Wiittamm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)