Skocz do zawartości

A może na Kanary ?


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze konkrety odnośnie lotów. EasyJet podało ceny na kwiecień-maj-czerwiec 2014.

Interesuje nas przełom kwietnia-maja i być może następny nów czyli maj-czerwiec. Oba terminy można obskoczyć z Berlina za ok 800zł w obie strony. Ten post kieruję głównie dla części "szczecińskiej" ;)

Pozostaje kwestia jak długo chcemy tam siedzieć, według mnie skoro lecieć taki kawał Świata to na nieco więcej niż tydzień (10-12 dni) ale jestem elastyczny ;)

 

Kwiecień-Maj:

m19q.jpg

 

Maj-Czerwiec

 

lqt1.jpg

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie do Szczecina też mógłbym się dostać - jest nawet bezpośrednie połączenie PKP z Olsztyna :) A potem ze Szczeciniakami do Berlina.

Jeśli chodzi o długość pobytu, razem z dojazdami dwa tyg. to dla mnie nieco za dużo. 7-10 dni pobytu + 1 dzień dojazdów to max. co mogę wycisnąć. Oczywiście będę się starał dostosować do grupy.  Pomyślcie -10 dni bezchmurnego nieba- kto da radę? >:D

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą opcją byłoby 28.05 - 04.06. Około 680zł za bilety, 8 dni, 7 nocek. Nów 29.05.

 

Wiem, że optowałem za terminem kwietniowo-majowym ale to zawsze jakaś alternatywa a miesiąc później Skorpion ze Strzelcem wschodzą trochę wcześniej (przed północą).

 

I tak czekam na ceny Wizzaira i Ryanaira, z którymi wiążę spore nadzieje ;)

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Ja jestem gotowy. Walizka spakowana, kapelusz słomkowy na głowie, koszula hawajska i sandały założone. Wiadomo już coś konkretnie? A co z La Palmą? Ma nieporównywalnie ciemniejsze niebo i teleskop 10,5m do zwiedzania. Jeśli i tak chcecie się tam wybrać to może lepiej tam właśnie złot? Tylko pytam. Jak zostanie jednak Teneryfa też będę  zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wyłonić grono, w jakim będziemy dyskutować i podejmować decyzje. Większość niezbędnych informacji już mam.

 

1. Paether

2. Ineska

3. Piotrkusiu

4. M-A-X

Tyle wiem na ten moment.

 

Zwierzak, Jacek2, Alien7101, zimar84, Janko, Krzysztof G. ??? - o tych panów nie mam aktualnego info.

Proszę o poważne deklaracje, jak najszybciej.

  • Like 1

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile by kosztowało zatachanie tam Pablitusa 32"? Jeśli byłaby to rozsądna cena to biorę potwora :)

Maxsiu znam osobiście pilota jednej naszej Casy - mogę zapytać ile za kilogram ;)

Chyba wejdzie ???

post-476-0-08063800-1383687012.jpg

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz go poprosić by zmierzył szerokość rampy? :)

Piszesz - Masz:

Casa CN 235 - Przestrzeń ładunkowa o wymiarach 12,7 metra długości, 2,7 szerokości (takaż rampa), 1,9 wysokości i nośności 9250 kg

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Mamy styczeń. To chyba ostatni gwizdek żeby się zdeklarować. Widzę, że zostały raptem 4 osoby chętne i wyjazd powoli można między bajki włożyć jeśli nic się nie zmieni.

Przy 4 osobach koszty będą za duże. Co prawda dojazdy pozostaną niezmienione ale wynajem domku wszystko zabije :(

Szkoda.

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też cały czas myślałem o terminie marzec-kwiecień ale nie pojadę wtedy do Zatomia i ważniejsze, będziemy przed górowaniem Skorpiona i Strzelca. Ciężka sprawa.

Pejczu, napisz może do wynajmujących te kwatery czy jakiegoś sprzętu nie mają do wynajęcia. Mile widziane chociaż 8" ;) Chodzi o to że praktycznie to sobie możemy jedynie lornetki zabrać + jakiś statyw a nie teleskop.

No i na "linii strzału" z miejscówki jest lotnisko...

Może wiesz jakie ceny mają przy 6 osobach? Uzbiera się tyle?

No i myślę, że impreza na 7 dni + dojazdy. I tak po 3 dniach będziemy padnięci a licząc dojazdy to może być nawet dodatkowe 5 na podróż. Zmieścić się wtedy można w 2 tyg. urlopie.

Ale zachmurzenie na google map ;)

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na "linii strzału" z miejscówki jest lotnisko...

Może wiesz jakie ceny mają przy 6 osobach? Uzbiera się tyle?

No i myślę, że impreza na 7 dni + dojazdy. I tak po 3 dniach będziemy padnięci a licząc dojazdy to może być nawet dodatkowe 5 na podróż. Zmieścić się wtedy można w 2 tyg. urlopie.

 

Właściwie tylko lotnisko, zresztą położone sporo niżej. To znacznie lepiej niż jakieś ośrodki turystyczne. Tak w ogóle, na porządne widoki to i tak na wulkan ;)

6 osób to 900F na tydzień czyli 150F na osobę czyli jakieś 750zł.

Jeśli liczysz kilka dni na podróż to zdradzę, że M-A-X dzisiaj wyszedł z propozycją wyjazdu dużym samochodem. Twierdzi, że takowy posiada, może zabrać chętnych z wszelakimi sprzętami. Problem właśnie w tym, że podróż będzie długa, aczkolwiek w takim gronie mogłaby to być ciekawa wyprawa :).  Coś wspominał, że może Pablito byłby chętny.

Co do wynajmu sprzętu, o jednej opcji już tutaj w wątku pisałem. Podobno hotel Parador na Teide też wynajmuje (na pewno ma do dyspozycji swoich gości). Właściciele kwater na Teneryfie raczej sprzętu astronomicznego nie mają, ja o żadnym takim przypadku nie słyszałem.

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)