Skocz do zawartości

A może na Kanary ?


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mogę przecierpieć ze sprzętem w autokarze, zgłaszam się na ochotnika, ale jeden warunek... Płacicie za mnie :D

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Busem, to by była przygoda. Ciekawe jakie koszty by wyszły w dwie strony - paliwo + prom + serwis (ewentualny).

Przy opcji samolotem wyszłoby od głowy jakieś 750zł lokum + auto 150zł + loty 1000zł + dojazdy 200-300zł. Wychodzi ok. 2200zł nie licząc paliwa na wyspie, jedzenia i wynajęcia teleskopu na co pewnie spokojnie można doliczyć z 500-700zł. Razem wychodzi już niezła kwota 2700-2900zł :-X  Z praktyki wiem, że zawsze wydaje się więcej niż się zakłada.

Trochę bogato.

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Nie chce się wieżyć że ta piękna inicjatywa zmarła jak na zawał serca.Spróbujmy w 2015 albo 2016 kwiecien -maj.Pomysł z samochodem najlepszy.jak co to ja bym zabrał Taurusa 16".Niestety ja to zero Angielskiego ,mogę byc kierowcą zminnikiem.Jeszcze jacyś zminnicy i gaduła Angielski Hiszpański i jadziemy.Reszta Samolotem.Czy to tylko marzenie.Czy biuro turystyczne i jakaś pierdółka refraktorek lub lornetka?Do tematu trzeba podejś realistycznie i mówić o tym co można a nie o wynajęciu Ana-124 :D.Jechac i wynająć 6" to dla mnie śmieszne.Pstryk palcami i jesteśmy na Teneryfie ,kto by tak nie chciał ,ale tak to się jedzie zrobić chlup do basenu.

Taurus-16"Refraktor ED 120. Wszystko pod wizual, Pentaxy XW-3,5,XW-5,XL-7,XW-10,XW-14,XL-40,Orion SkyGlowe,Zrozumieć każdego i mu pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wy tak nagle z nadmiaru deszczu ???? .... czy aby rozmowę podtrzymać ??? ... :D

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyprawa z biura podruży ,czy szczęśliwe zakończenie tematu pomysłodawcy i organizatora Paethera?

Taurus-16"Refraktor ED 120. Wszystko pod wizual, Pentaxy XW-3,5,XW-5,XL-7,XW-10,XW-14,XL-40,Orion SkyGlowe,Zrozumieć każdego i mu pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, ktoś jeszcze pamięta :)

Niestety albo może na szczęście w tym roku raczej nic z tego nie będzie. Może wybierzemy się z Agą i znajomymi z pracy w lecie na zwykłe wakacje i przy okazji rozejrzeć na miejscu.

Ostatnim akcentem planów była rozmowa z Maxem i Pablito w połowie stycznia. Pojawiła się tam idea wyprawy w przyszłym roku, takiej z rozmachem. Może warto już się teraz nad tym poważnie zastanowić?

Okroj, językiem się nie przejmuj :) angielski to nie jest żaden problem, Aga nawet po hiszpańsku całkiem nieźle szprecha ;) Dodatkowo poznaliśmy bardzo sympatyczną parę (pracują z nami), która właśnie przyjechała do Anglii z Fuertaventury podszkolić język i co nieco zarobić. Spore rozeznanie w terenie i kontakty - to się może przydać.

 

Przytoczę fragment priva, jaki wysłał mi Pablito w styczniu, mam nadzieję, że nie ma nic przeciwko ;)

 

Prawdę mówiąc to już dzisiaj rozmawiałem na ten temat z Maxem. Nie wiem czy najrozsądniejszym posunięciem będzie rzucenie hasła "na za rok". Dla mnie i Maxa głównie ze względów sprzętowych a dla mnie w obecnej sytuacji również finansowych i czasowych. Ja jeszcze czekam na obiektyw 150mm do teleskopu słonecznego, robiony na zamówienie i zoptymalizowany pod h-alfa. Trochę czasu zajmie budowa rury. 
Zamierzamy z Maxem zmodernizować 22" tak by ważył dużo mniej. No i mamy nadzieję, że da się zabrać 32" na taki wyjazd a do marca nie ma raczej szans zrobić to porządnie.
Też opcja zakupu wycieczki z dużym wyprzedzeniem jest niezłym pomysłem. Można olać hotel (oprócz wyżywienia) i nająć własną kwaterę.
Dobrze by było zrobić bezzwrotne wpisowe na wyjazd, tak by nikt się nie wykruszył ;)

Jest prawie rok, gdyby była grupa naprawdę zdecydowana może coś by z tego wyszło.

  • Like 1

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ważne że byś Ty Daniel nad wszystkim czuwał  i by zabrać min 16 a najlepiej 22".Ostatnio porównuję moje 16" i 22 " i szału nie  widzę ,Fakt w Bieszczadach nie porównywałem.Jak wrucisz z wakacji to pozostanie pisanie w temacie i organizowanie.Nie kalkulowanie o psi grosz ,tylko oranizowanie wyjazdu .

Taurus-16"Refraktor ED 120. Wszystko pod wizual, Pentaxy XW-3,5,XW-5,XL-7,XW-10,XW-14,XL-40,Orion SkyGlowe,Zrozumieć każdego i mu pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziemy czuwać i planować ,to wyprawę zrealizujemy. Nie mam mowy by chętnego zostawić. :D Ja tu nie bywam za często ,ale to się zmieni -nic nie stoi  na przeszkodzie by jechać.Przez rok kasę się zgromadzi.Zapał jest ,Teneryfa nie pod wodą ,tylko nad wodą.. :D

  • Like 1

Taurus-16"Refraktor ED 120. Wszystko pod wizual, Pentaxy XW-3,5,XW-5,XL-7,XW-10,XW-14,XL-40,Orion SkyGlowe,Zrozumieć każdego i mu pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja staram sie być tylko iskierką by właściwy płomień zapalić.Nie mam nic przeciwko rozmachowi .Martwi mnie Tenerifa bo wedłóg tej mapy to oaza zaświecenia nad południowym horyzontem  http://www.blue-marble.de/nightlights/2012

Taurus-16"Refraktor ED 120. Wszystko pod wizual, Pentaxy XW-3,5,XW-5,XL-7,XW-10,XW-14,XL-40,Orion SkyGlowe,Zrozumieć każdego i mu pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dwa dni temu pojawiła się ZAJE**STA informacja   :)

Tanie linie Norwegian poinformowały o otwarciu nowych tras. Od 28 i 29 października można będzie w bardzo dobrych cenach lecieć bezpośrednio z Warszawy na Teneryfę i Gran Canarię! Loty na Teneryfę w każdą środę, na Gran Canarię w każdy wtorek.

Na ten moment loty na listopad/grudzień to niecałe 500 zł w obie strony.

 

3.jpg

 

 

^_^  ^_^  ^_^

  • Like 3

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Gdy zaczynałem ten wątek, nie było żadnego bezpośredniego taniego połączenia z Polski na Teneryfę. Teraz po wspomnianej wyżej ofercie linii Norwegian, dochodzi Ryanair.

 

Uruchomienie trzech nowych kierunków z Warszawy/Modlina zapowiedział Ryanair na konferencji prasowej w Warszawie. Już od jesieni polecimy na Wyspy Kanaryjskie (Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria)! Dodatkowo pod koniec roku w Modlinie ruszy baza przewoźnika, w której zbazowane będą dwa samoloty.
 

Loty na hiszpańskie wyspy położone na Oceanie Atlantyckim rozpoczną się od października. Wówczas na lotnisku Warszawa/Modlin zostanie uruchomiona baza operacyjna Ryanaira, a w niej zbazowane dwa samoloty Boeing 737. Ponadto na kilku trasach przewoźnik zwiększy częstotliwość lotów. Docelowo będą 23 kierunki, a Modlin stanie się największym lotniskiem Ryanaira w Polsce. 

 

Ryanair poinformował również, że liczba tygodniowych lotów z Modlina wzrośnie z 174 do 276, co pozwoli przewieźć rocznie ok. 2 mln pasażerów.
 
Rozkład lotów z Modlina:
Fuerteventura ? 1 x tygodniowo
Gdańsk ? 2 x dziennie
Gran Canaria ? 1 x tygodniowo
Madryt ? 4 x tygodniowo
Shannon ? 2 x tygodniowo
Teneryfa ? 2 x tygodniowo
Wrocław ? 2 x dziennie
 
Bilety na loty na Wyspy Kanaryjskie będą w sprzedaży od jutra! Ceny mają zaczynać się od 129 PLN za lot w jedną stronę.
  • Like 1

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilety na loty na Wyspy Kanaryjskie będą w sprzedaży od jutra! Ceny mają zaczynać się od 129 PLN za lot w jedną stronę.

 

Czy w cenę biletu jest wkalkulowany start i lądowanie ::) ??? ::)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek Bobak podesłał mi namiary na chatkę, którą obrali za bazę wypadową. Cena niezła, miejscówka do 8 osób.

 

 

Druga sprawa, z tego co chłopaki piszą, z małą pomocą PTMA, można nieźle się urządzić w obserwatorium MONS (o którym kiedyś pisałem), gdzie do dyspozycji jest 0,5 metrowy teleskop ;)

 

Czy w cenę biletu jest wkalkulowany start i lądowanie  ::)  ???  ::)

Myślę, że tak. Kilkanaście razy leciałem Ryanairem i zawsze lądowaliśmy, co więcej - odbywało się to na właściwym lotnisku ;)

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)