Skocz do zawartości

Nie tylko Astro...


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

A tutaj w niebieskim malowaniu B735 KlasJet również w Poznaniu

DSC_1310.JPG

  • Like 6

Wszystkie zdjęcia, które wrzuciłem na forum zostały zrobione aparatem Nikon D3200 w połączeniu z obiektywem Nikkor AF-S 55-300mm zamiennie z Nikkor AF-S 18-55mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w pracy znalazłem w parku takie stworzenie. Leżało na boku, poruszało się i oddychało, ale nie potrafiło ustać. Może dogorywało, a może to było po prostu młode? Nie wiem co to, ale prawdę mówiąc przypomina nieco młode z rodziny pasikonikowatych - może pasikonika zielonego, którego swoją drogą wrzucałem fotki ostatnio albo czegoś podobnego.

IMG_20200731_121022.thumb.jpg.e04f6ad6837eca5a9be8653411778aa4.jpg

 

A po pracy, już u siebie na podwórku, podejrzałem konika polnego.

IMG_20200731_153859.thumb.jpg.04f86e95797dc4ea7fd260c049357b2d.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2020 o 09:08, wessel napisał:

Ktoś mi podpowie co to za ptaszek? Pierwszy raz do mnie zawitał... jest wielkości szpaka...

 

Jeśli wielkości szpaka(troszkę większa) to jest to samiczka wilgi.Chyba obecny klimat im odpowiada bo na Jurze też się częściej spotyka niż kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wchodzić w polemikę, bo się na tym nie znam, ale internetowe wilgi są żółte a ten ptak był taki piaskowo- zółty...

Wilgi przelatują u mnie często i wyraźnie je widać na tle zieleni drzew....

Może nie był aż tak duży...ubarwiony był jak dzwoniec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wessel,jasne to luźny temat,ja też ornitologiem nie jestem,ale samica jest mocno mniej intensywnie ubarwiona od samca,wiki tak opisuje samicę wilgi: "Samica szarozielono-żółtawa na wierzchu, o ciemniejszych od grzbietu oliwkowozielonych skrzydłach i ogonie, który podobnie jak u samca ma żółte brzegi, od spodu białoszara z podłużnym kreskowaniem[7]. Starsze samice bywają tak żółte jak samce i pozbawione kreskowania na spodzie ciała, od samców różnią się oliwkowym (nie czarnym) paskiem przez oko, lotkami drugorzędowymi i środkowymi sterówkami[8]"   https://pl.wikipedia.org/wiki/Wilga_zwyczajna.

Trochę trudno jest zidentyfikować z tego zdjęcia(odległośc i niekorzystny profil),ja się nie upieram,ale z tej odległości wygląda na samicę wilgi szczególnie gdyby sugerować się gabarytami.Ale skoro już nie raz widywałeś te ptaki i tego osobnika widząc na żywo masz wątpliwości to ja też nie wiem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wessel napisał:

Aaaaaaale foty! Chyba nie wiało za bardzo bo by ci tego drona pogoniło?

Było spokojnie, nawet żaden alert nie wyskoczył o silnym wietrze. Ten model lata max 48 km/h (według danych producenta), więc podmuchy w tych okolicach mogą być stresujące :) Wylatałem dopiero kilka godzin, jeszcze mi się nie zdarzyło by drona wiatr "przestawił" , bardzo rozsądnie wybieram warunki do lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dar Pomorza z Błyskawicy. 1.09.2020

IMG_20200901_161009.jpg

IMG_20200901_160845.jpg

i od dziobu :)

 

IMG_20200901_164238.jpg

Edytowane przez robinek72
  • Like 3

SW 102/600, SW 80/400, EXOS2_SynScanGOTO, Bino TS, GSO CSV 30mm, ES 20mm LER x2, ES 11mm, ES 6.7 mm, SWA-58 6 i 4mm, Kamakura 10x50, Canon 550D, SVBony105 camera + SV106 guider scope

IMG_20230224_224615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)