Skocz do zawartości

Nie tylko Astro...


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

Mały off top, ale wiem ,że kilka osób poza mną interesuję się pokazami lotniczymi i nie tylko i jeździ do Ostravy na NATO Days, w tym roku ponownie można będzie odwiedzić lotnisko w Mosnovie z tym ,że ze względu na covid liczba osób jest ograniczona do 40tyś na jeden dzień w tym roku przypada to na 18 i 19 września i za względu na to ,żeby mieli kontrolę nad liczbą osób trzeba nabyć bilety , bilety są darmowe tylko pobierają opłatę na rzecz obsługi przez ticketportal.cz w wysokości 15 czeskich koron i można je dostać tutaj https://www.ticketportal.cz/event/Dny-NATO-v-Ostrave-Dny-Vzdusnych-sil-ACR

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI224 MC, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w poprzednim poście Leona dziwię się, że autorzy zdjęć nie dodają opisu (jakim sprzętem z jakimi parametrami i w jakich warunkach zdjęcie zostało wykonane) do swoich fotografii. Przeca to tylko drobne chwile a jak mogą pomóc początkującym. No chyba że bardzo zależy Wam na utrzymaniu tego w tajemnicy, jak sekretu Enigmy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ignisdei napisał:

Inwazja "m" rozpoczęta ?

Fuksiarz ?  Ile się Monika naszukała tego lata na Podlasiu modliszek bo postawiła sobie za cel obfotografowanie modliszki ze wszystkich stron i lipa a tu proszę siedzi sobie na jakimś blaszanym dachu - gratulacje ?

  • Like 1

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2021 o 18:13, miron napisał:

Młody osobnik opuścił już terytorium rodziców. Spotykałem go od końca maja do 22 lipca.

pufok_strzelnica.png

Trafiłem na tego gifa w necie i od razu na myśl przyszedł mi miron :) 
Po takim zapoznaniu to w przyszłym roku tak będziesz focił tego osobnika ? 
tenor.gif.ea481e4fca108e721468701c15af30ea.gif

  • Like 2
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Piękna sprawa. Byłem na podobnej -ale chyba większej - wystawie w Gliwicach. Nie mogłem oderwać oczu od poszczególnych scen.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra. Cudo!

I to Panowie jest przewaga Waszych okolic nad tzw. stolycą. Tu ludzie ( firmy) zupełnie nie kumają bazy..liczy się kasa, kasa i kasa. No a przecież wynajęcie sali kosztuje a "co ja z tego będę miał? "

Podam  przykład - gdzie - jak nie w Centrum Nauki Kopernik - mogłaby się odbyć wystawa prac finałowych Polskiego APODa? Są tam sale, hole, korytarze itp. ale..... dyrekcja nie była zainteresowana! Dlaczego? Bo to niszowa sprawa rozumiecie- kolorowe fotografie Kosmosu w formacie 80x70 i większych - nie są ciekawe!

Nie powiem jakie znajomości musiały zadziałać , żeby w Śródmiejskim Domu Kultury się odbyła. No a potem poszło - Ratusz itp - w sumie ponad pół roku ekspozycji i cholernie pozytywny feedback.

Zazdroszczę Wam tych inicjatyw, cholernie zazdroszczę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No naprawde jestem pod wielkim wrażeniem tego co wyczynia wessel z tym lego, jak i całym waszym modelarstwem tu przytoczonym. Też lubię sobie popędzić dobre, domowe winko. Czy pofotografować czasem przyrodę.

jaszczur.jpg

gorska_inwersja.jpg

Edytowane przez soczi
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Model z historią... kupiłem go chyba z 25 lat temu synowi - to model B-29 Superfortress firmy Monogram. Skala 1:48.

Przeleżał u niego ledwo zaczęty, ale na szczęście kompletny. Teraz już jest sklejony, poszpachlowany i przygotowywany do malowania.

To największy model plastikowy samolotu jaki sklejałem - ma rozpiętość 90 cm! Dla porównania na fotce butelka mineralnej Żywca 1.5 litra.

Będzie ozdobą kolekcji.

 

IMG_1723.JPG

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uszatki zwyczajne zimujące nieopodal XII wiecznej Kolegiaty św. Piotra i Pawła oraz Narodzenia NMP w Kruszwicy. Canon RP i Tamron 30-300

!IMG_4128-zmn.thumb.JPG.ba5605cfe0f3ee6b527c04a3bb019f66.JPG

!IMG_4164-zmn.thumb.JPG.987cb80a4af49b76d4edebf23c0d1d55.JPG

!IMG_4168-zmn.thumb.JPG.09c925dfdc6dfd767ea6fe90c2f02061.JPG

!IMG_4170-zmn.thumb.JPG.6b12f7f0236759d918306e9f160f0a23.JPG

!IMG_4173-zmn.thumb.JPG.b20d6e02fb9ee2d881c7757d06f9227a.JPG

  • Like 5

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

B-29 Superfortress to czterosilnikowy ciężki bombowiec z napędem turbośmigłowym. Był to jeden z największych samolotów w służbie podczas II wojny światowej i bardzo zaawansowany bombowiec jak na swoje czasy. Posiadał m. in. kabinę ciśnieniową, elektroniczny system kierowania ogniem oraz zdalnie sterowane wieżyczki karabinów maszynowych. Pierwotnie B-29 został zaprojektowany jako dzienny bombowiec wysokościowy, ale b szeroko wykorzystywany w nocnych misjach bombardowań  na małej wysokości. Był głównym samolotem używanym w amerykańskiej kampanii bombardowań ogniowych przeciwko Cesarstwu Japonii w ostatnich miesiącach II wojny światowej i został użyty do przeprowadzenia bombardowań atomowych, które zniszczyły Hiroszimę i Nagasaki.

Ten konkretny model B-29 jest pomalowany jako "Lucky 'Leven", samolot Clintona Rogersa. Należał do 73 Skrzydła Bombowego i stacjonował na wyspie Saipan. Rogers i jego załoga wykonali 39 misji bombowych nad Japonią i innymi wyspami Pacyfiku.

Model Airfix, skala 1:48. Około 250 godzin pracy.IMG_2200.thumb.JPG.92dcbbd533971db0f1da81eae2311bc3.JPGIMG_2201.thumb.JPG.ca54f970b1d95afe0ab6e1d32d59e7e3.JPGIMG_2203.thumb.JPG.56f5ae22a370d614f1342bd7def7db56.JPGIMG_2210.thumb.JPG.7e39fd7c5cf185f835c87c86268e237e.JPGIMG_2208.thumb.JPG.66d7bf6a3507b877c10d5ec4350118e4.JPG

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wessel napisał:

B-29 Superfortress to czterosilnikowy ciężki bombowiec z napędem turbośmigłowym. Był to jeden z największych samolotów w służbie podczas II wojny światowej i bardzo zaawansowany bombowiec jak na swoje czasy. Posiadał m. in. kabinę ciśnieniową, elektroniczny system kierowania ogniem oraz zdalnie sterowane wieżyczki karabinów maszynowych. Pierwotnie B-29 został zaprojektowany jako dzienny bombowiec wysokościowy, ale b szeroko wykorzystywany w nocnych misjach bombardowań  na małej wysokości. Był głównym samolotem używanym w amerykańskiej kampanii bombardowań ogniowych przeciwko Cesarstwu Japonii w ostatnich miesiącach II wojny światowej i został użyty do przeprowadzenia bombardowań atomowych, które zniszczyły Hiroszimę i Nagasaki.

Ten konkretny model B-29 jest pomalowany jako "Lucky 'Leven", samolot Clintona Rogersa. Należał do 73 Skrzydła Bombowego i stacjonował na wyspie Saipan. Rogers i jego załoga wykonali 39 misji bombowych nad Japonią i innymi wyspami Pacyfiku.

Model Airfix, skala 1:48. Około 250 godzin pracy.

Super, jestem pod wrażeniem! W dzieciństwie trochę modele kleiłem, ale zawsze na sklejeniu się kończyło. Więc efekt był taki sobie.  Internetu jeszcze nie miałem, na wsi ciężko było o łatwy dostęp do informacji co jak można robić. 

Jak patrzę na efekty Twojej pracy to aż kusi spróbować. 

Edytowane przez DarX86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)