Skocz do zawartości

Nie tylko Astro...


szdom1

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne fotki, kisiel! :) I szacunek za fotkę komara

To jest KOMARZYCA - komary tak jak w naszym życiu mężczyźni nie są tak bezwzględni i okrutni - nie kąsają - poza małymi wyjątkami  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne fotki, kisiel! :) I szacunek za fotkę komara - ja nie odważyłbym się poświęcać dla sztuki do tego stopnia ;D

Dzięki, prawdę mówiąc liczyłem na bąka bydlęcego, to dopiero byłoby poświęcenie!  ;D A i detalu więcej by się uchwyciło  :P

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, prawdę mówiąc liczyłem na bąka bydlęcego, to dopiero byłoby poświęcenie!  :P

Z szerszeniem będzie jeszcze większe, no i fotka będzie miała Grand Prix  8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, prawdę mówiąc liczyłem na bąka bydlęcego, to dopiero byłoby poświęcenie!  ;D A i detalu więcej by się uchwyciło  :P

:D Ukąszenie bąka a ukąszenie komara to inna liga - doświadczyłem tego wiele razy na własnej skórze ;)

Z szerszeniem będzie jeszcze większe, no i fotka będzie miała Grand Prix  8)

Jacku, czy Ty coś sugerujesz? ;) Hornet=Szerszeń... ;D

Fotka flory, czyli kupki zarodni paproci:

w4x7.jpg

Większa rozdzielczość (ta sama fotka):

ct0y.jpg

I przedstawiciel fauny - Rusałka pawik (Inachis io):

kn95.jpg

z2kb.jpg

Mam jeszcze sporo zdjęć trzmieli i innych latających owadów - postaram się je wrzucić w najbliższym czasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie  8) braterstwo krwi - uwiecznione  :) :) :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej dawcy i biorcy  :)

Heniu ale w tym wypadku to nasz AstroHornet będzie niestety biorcą - hornetowego jadu  :) ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celu nabycia nowych doświadczeń w makro i mikrofotografii oraz "głębszego" i dokładniejszego spojrzenia w mikrokosmos zakupiłem ostatnio mikroskop elektroniczny Celestrona ;)

Testowa fotka spodniej strony fragmentu listka krzaczka zalanego wodą i umieszczonego między szkiełkami (stack 50 klatek, lekko podostrzony, power 150x):

x8y.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Szymek wykrakałeś  >:(

Zamiast w SCT Celestrona to inwestują w Mikroskop Celestrona - no i  kryształowej pogody nie muszą wypatrywać jak my  ::)

A jeszcze krzywymi byś coś wyciągnął i tło mogłeś wyrównać i balans kolorów do kitu  :P

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Szymek wykrakałeś  >:(

Zamiast w SCT Celestrona to inwestują w Mikroskop Celestrona - no i  kryształowej pogody nie muszą wypatrywać jak my  ::)

A jeszcze krzywymi byś coś wyciągnął i tło mogłeś wyrównać i balans kolorów do kitu  :P

:D Jacku nie bądź tak surowy w ocenie - dopiero się uczę ;)

No to czekam na pantofelka  8)

Myślałem nad hodowlą - zobaczymy! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy dalej ;)

Preparat chyba większości znany ze szkoły - skórka (cienka błonka) z cebuli między dwoma szkiełkami, zalana wodą. Żeby wyodrębnić komórki przy dobrym kontraście musiałem wspomagać się latarką, która robiła za światło przechodzące (na niej położyłem preparat) :) Niestety nie dałem rady złączyć szkiełek tak, by uniknąć pęcherzyków powietrza (brak doświadczenia i narzędzi)...

Power 150x, pojedyncze strzały:

epaq.jpg

2bvq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celu poszukiwań pantofelków, pobrałem dziś za pomocą strzykawki trochę wody w której stoją bambusy. I pantofelek się znalazł 8) (dość mały osobnik). Poruszał się szybko jak na swoje rozmiary. Ponadto pływały tam jeszcze jakieś organizmy, niektóre elementy stały (może były to części roślin).

Power 150x, prowizoryczne światło przechodzące:

Pantofelek (zaznaczony strzałką):

znfq.jpg

Animacja 2 klatek z ruchem protista (odstęp kilka sekund):

ru.gif

Obiekty w wodzie:

ur9c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Spoko  :)

Skumałem powiększenia patrząć na Twego pantofla... kurcze, powery pozwalające zajrzeć mu w cytoplazmę zaczynają się od około 700 pln  :-\

Na Youtube znalazłem kiedyś filmik obrazujący pantofelki rzekomo pod powiększeniem 100x...

Możliwości są dwie: albo mój osobnik był mały, albo opis filmiku jest błędny  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja coś od siebie  :) W 2008 roku zrobiłem zdjęcia:

Królowa mrówek jest jedyną samicą w kolonii, która wydaje na świat potomstwo. Osiąga bardzo duże rozmiary, nie przemieszcza się, a jej jedynym zajęciem jest produkcja jaj. Z hodowanych przez robotnice larw co jakiś czas wylęga się nowa królowa - taka samiczka odbywa lot godowy, podczas którego zostaje zapłodniona. Po zapłodnieniu wynajduje odpowiednie miejsce i osiada w nim, zapoczątkowując nową kolonię.

źródło

Ale lubi sobie też podjeść podczas spółkowania! Zdjęcia troszkę obsceniczne -ale świat owadów jest bezwzględny  :(

c870cf897c52d0b0.jpg

http://images31.fotosik.pl/333/fe5845ccbdcfdbd8.jpg]

Wiem tez skąd Ridlley Scott wziął inspirację do "Obcego"  ;)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Youtube znalazłem kiedyś filmik obrazujący pantofelki rzekomo pod powiększeniem 100x...

Być może chodziło o użycie obiektywu x100, co w połączeniu z okularem x10 daje tysiąckrotne powiększenie.

Newton 24' "Sowa", SW MAK 180, SW MAK 90, MT800, GPDx, Artemis 285, Vesta SC3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne fotki, Ignis! :) Złapać tak ruchliwe owady i do tego ich prezeskę - gratulacje ;)

Być może chodziło o użycie obiektywu x100, co w połączeniu z okularem x10 daje tysiąckrotne powiększenie.

To bardzo prawdopodobna opcja. Autor tego filmiku ostatnio był aktywny 3 lata temu, więc wysyłanie zapytania o powiększenie jest chyba bezcelowe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak utnie, to szkoda gadać. :o

A tak mu przyjemnie z oczu patrzy  :o :-[

Piękny  8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

O - dobrze że mi przypomniałeś - mam coś dla niego - tylko czy on przędzie sieć ??? ???

Miałem zrobić mgłę poranną - tak gęsta, że mewy w locie dusiła - ten dąb jest 10 m od mojego balkonu 20 metrów dalej powinien być widoczny kanał portowy :)

Sorki za jakość to komórka.

 

post-476-0-46968700-1377793957_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Może trochę nie w temacie ale...

 

Zapewne spotkaliście się już z takimi malowidłami. (pełno tego w necie) Ja pierwszy i jedyny raz na żywo miałem okazję oglądać to w Poznaniu na Malcie.  Na mnie robi wrażenie.

 

Dla nie będących w temacie: Na zdjęciu mój junior, reszta jest wymalowana na chodniku.

 

 

pzdr.

 

 

post-604-0-29635200-1382042783_thumb.jpg

  • Like 3

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)