Skocz do zawartości

Moje perełki Wszechświata


Paweł Baran

Rekomendowane odpowiedzi

Wracam do domu schodząc z pagórka drogą polną gdzie leżą meteoryty rzeczne z rzeki San przed sobą pokazują mi drogę powrotną Wenus oraz Jowisz, w tym miejscu był, że mną Janusz Wiland. Maszt widoczny coraz ładniej widzicie jak wysoko byłem na pagórku, jakie są widoki

post-36-137699836308_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu taj schodzimy coraz bliżej mojej wioski po prawej stronie przede mną widoczny jest zakręt trzeba uważać, bo dość, że ciemno to na drodze wcale nie jest łatwo się poruszać szczególnie wtedy, kiedy wchodzi się między brzegami, bo są koleiny po ciągnikach i można śmiało skręcić nogę lub nawet złamać.

post-36-137699836414_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na zakręcie niby blisko domu, ale trzeba uważać, przed sobą mam nadal widok dwóch planet Wenus oraz Jowisza maszt w Krośnie nadal widoczny, chociaż na zdjęciu widoczna łuna to oczami jej nie było widać, to ustawienia czasu naświetlania wyłapały łunę tych lamp tak naprawdę niebo było czyste bez tych dodatków. ;)

post-36-137699836436_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedłem z ciemności tu taj drogę widać oczami na zdjęciu nie, bo wiadomo lampy uliczne zakłóciły  swym blaskiem, na dole mgła większa i moja miejscowość Przysietnica  po lewej stronie zaś po prawej Brzozów i lampy w szeregu widoczne jak się jedzie do Brzozowa od Starej Wsi.

post-36-13769983645_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kończy się pomalutku moja wyprawa po pagórkach i wąwozach z podziwianiem nieba. Tu taj widzimy znany zimowy gwiazdozbiór jak się kładzie prawie na brzegu piękny widoczek warto widzieć, zapraszam Was nie ważne gdzie mieszkacie czy w mieście czy na wsi warto wyjść z aparatem i zrobić jeszcze zanim są widoczne gwiazdozbiory zimowe takie o to zdjęcia, ale w swojej okolicy pokazać nam tu taj zapraszam i namawiam, bo warto. ;)

post-36-137699836497_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu taj już jestem prawie w Przysietnicy byłem non stop, ale jestem teraz bliżej domów, trochę obleciał mnie strach, bo pieski zasiadywały na mnie wiem, że mam nazwisko Baran, ale bezpieczniej było na polach, gdy odgoniłem pieski zrobiłem to zdjęcie. ;)

post-36-137699836513_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu taj wschodzę już droga asfaltową, ale muszę się trzymać konkretnie na nogach, bo bym zleciał i poturlał po drodze w dół, przed sobą mam widok Orion gwiazdozbiór Wielki Pies i łuna od lamp ulicznych z Przysietnicy i Brzozowa.Zakończyłem moją wyprawę po pagórkach robiąc zdjęcia gwiazdozbiorom udając się do swojego domu rodzinnego by wynieść teleskop i przystąpić do obserwacji nieba, kiedy tak spacerowałem miałem na myśli Was, co robicie, jakie macie niebo. To dla Was obszedłem w sumie kawał drogi, bo lubię to Forum Astronomiczne. Na ostatek liczę, że namówiłem Was do pokazywania gwiazdozbiorów w Waszych miasteczkach miastach wsiach, bo ja jestem ciekawy widoków przepraszam, że tak długo nie dodawałem, ale już pisałem nie miałem czasu praca koło domu i nie tylko.  ;)

post-36-137699836522_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co się stało, gdy minionej nocy nie wiem, której zrobiłem zdjęcie planecie Mars przez teleskop SKY-Watcher150/1200, planeta zmieniła z minuty na minutę z czerwonej na niebieską proces postępowania zmieniania koloru nastąpił samoczynnie zobaczcie sami. ::)

post-36-137699836828_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)