Skocz do zawartości

Moje perełki Wszechświata


Paweł Baran

Rekomendowane odpowiedzi

To nie prima aprilis dodałem zdjęcie Księżyca dokładnie z minionej nocy obserwacyjnej, dlaczego piszę nocy, bo byłem na obserwacji nieba wróciłem o 23:00 do domu. To pogoda zrobiła mnie i nabrała jak to się mówi w konia o godzinie 20:00 były chmury jak nie wiem, co dosypywał sobie śnieg, o godzinie 21:00 pogodne niebo na pamiątkę tego zrobiłem sobie zdjęcie Księżyca w tym, że jak ktoś z Was miał pogodną noc a zwróć uwagę na coś ciekawego, to widział dwie podobne fazy na niebie Księżyca i Wenus były prawie  identycznej fazie i teraz nie wiem, kto kogo nabrał bynajmniej pogoda mnie nabrała całkowicie i muszę przyznać udało jej się to konkretnie, bo śnieg, deszcz, Słońce na przemian a tu potem szykuj bracie teleskop nie marnuj nieba wymarsz na plac koło domu i heja po niebie, po zrobieniu zdjęć w sumie 5 zdjęć, bo mam małą kartę do aparatu założyłem okular Planetary TMB Optical:00 SW 9MM, zrobiłem wędrówkę po powierzchni Księżyca, zaczepiłem o planety Mars, Wenus, Jowisz piękne widoki kraterów na powierzchni Księżyca prezentowały się cudnie, no cóż pozostaje jedno, kiedy całkowicie klapa nie myśl, że to koniec, że nie wyjdziesz na obserwacje, bo wystarczy chwila a będziesz stał z teleskopem koło domu.

post-36-137699837196_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Największy Księżyc w całym 2012 roku zobaczyłem  w nocy z soboty na niedzielę (5/6.05). Jednak dokładny moment pełni przypadł na niedzielę (6.05) na godzinę 5:35 nad ranem.

Wtedy też Księżyc znajdował  się najbliżej Ziemi, a dokładnie w odległości 356,953 kilometrów. Był,  więc o 25,947 kilometrów bliżej niż zwykle, ponieważ średni dystans Księżyca od Ziemi to 382,900 kilometrów.

Jednak z uwagi na to, że Księżyc zajdzie za horyzont godzinę przed maksymalną pełnią, warto było wstać o godzinie 4:00 i wyjść z kamerą na balkon by podziwiać ten cudowny widok. Foto. Kamera Acuter.

post-36-137699841615_thumb.jpg

post-36-137699841635_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy planety wieczornego nieba 2012-05-11. Foto. Kamera Acuter. Pomęczyłem Acutera, dodałem dwie fotografie nieobrabianą i obrobioną. Jak widać to nawet tą kamerą da się robić zdjęcia w sumie nie na poziomie teleskopu Hubble,a ani kolegów, ale co tam Acuter też potrafi.. Teleskop Astronomiczny SKY-Watcher 150/1200. ;)

post-36-137699842099_thumb.jpg

post-36-137699842103_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Oh! Paweł gdyby gwiazdki były tak ładnie ułożone w całym kosmosie tak jak te w Orionie i na Twojej graficzce!  ;)

ps. Jako, że aktywowałem karmę (na próbę) dam Ci  za to plusika! ;)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)