Skocz do zawartości
Paweł Baran

Moje perełki Wszechświata

Rekomendowane odpowiedzi

Plejady M45 Foto Aparat SONY Cyber-shot. ISO 800. 2017-12-25

Księżyc 2017-12-25. Foto Aparat SONY Cyber-shot. ISO 100.

Gwiazda Wega: Gwiazdozbiór Lutnia 2017-12-25. Foto Aparat SONY Cyber-shot. ISO 400.

Gwiazda Wega była gwiazdką wigilijną niestety chmury zasłoniły niebo w tym czasie, kiedy zeszła a my zaczynaliśmy wigilię dzieląc się białym opłatkiem najbliższymi nam osobami.

O już dawno nic tu daj nie dodałem, chociaż jakieś zdjęcia tam robiłem, mało mamy nocy pogodnych, nie wiem czy to wina miłośników zimy, co non stop krakają, bo śniegu brak, mniejsza z tym czyja to wina, dodaję trzy zdjęcia ostatniej miarę pogodnej nocki, kiedy zobaczyłem pogodne niebo gwiazdeczki Księżyc tak dumnie zaglądający do okien mieszkań nie dało mi musiałem wyjść na obserwację nieba, nie ważne, że w tym czasie w TV leciał film Kewin Sam w Nowym Jorku, a na placu koło domu był Paweł sam z teleskopem koło domu, no cóż oby więcej takich pogodnych nocy, bo będzie się działo.:)

DSC01583.JPG

DSC01558.JPG

DSC01555.JPG

• Like 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Super Blue Blood Moon: Taki Księżyc zdarza się na 150 lat. Foto Aparat SONY Cyber-shot 6x zoom. 20.1 Mega Pixels ISO Automatycznie, samowyzwalacz 2x. SKY-Watecher D=80 F=400mm. Telescope. Filtr Okular.SOLIGOR PE-15mm Fully-Coated. PTMA Warszawa/ Przysietnica/Podkarpacie. P.B. 2018-01-31:)

Super Blue Blood Moon.jpg

• Like 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zakrycie i odkrycie gwiazdy Aldebaran Gwiazdozbiór Byk. Księżyc pierwszej kwadrze. Foto Aparat Sony 20.1 Mega Pixels. Teleskop Celestron 114/1000.

Niestety nie udało mi się zobaczyć początku zakrycia, które rozpoczęło się od godziny 18:15 a zakończyło 19:09, chmury zasłoniły niebo w sumie cały dzień przed wyjściem gwiazdy za tarczy Księżyca wypogodziło się na tyle by zrobić zdjęcia, raz, że nie było czystego nieba, drugi mróz narastał, potem już, czym bliżej godziny było 21:00 niebo zasłoniły dalej chmury, ale cieszę się, że chociaż udało mi zobaczyć odkrycie gwiazdy.:)

Zakrycie gwiazdy Aldebaran.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta