Skocz do zawartości

Inżynieria Kosmiczna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

(na wstępie dodam że nie mam pojęcia pod co podpiąć ten wątek, jeśli umieściłem go w złym miejscu uprzejmie proszę o przeniesienie)

jestem uczniem 3kl szkoły budowlanej i z budownictwem wiązałem przyszłość ale zdalem sobie sprawę z tego że istnieje opcja aby wystartować w przemysł kosmiczny który zaczyna poważnie odżywać (a przynajmniej mam takie wrażenie) po czasach zimnej wojny. Od małego śmiertelnie fascynuje mnie wszechświat, wszystko co nas otacza 

Mam kilka pytań odnośnie kierunku studiów pt. Inżynieria kosmiczna (lub /i satelitarna):

1.  Czy jest mi ktoś wstanie podać uczelnie które taki kierunek oferują, strony szkół wyższych są dosyć chaotyczne i mam problem zrozumieć która oferuje a która nie 

2. Czy jest sporo chętnych na miejsce  tj. Czy problem jest się dostać na w.w kierunek

3. Uczniem nie jestem perfekcyjnym. W szkole Matematykę, Fizykę, j.ang mam na rozszerzonym poziomie i raczej daje radę (nie mam problemów z nauka nowych rzeczy, problem jest z systematyką która jest raczej do wyćwiczenia) Mam się ewentualnie spodziewać odrazu ogromnego skoku w poziomie czy będę miał czas na adaptacje.

4. (Uzupełnienie pytania nr.3) czy jako uczeń przeciętny nie poradzę sobie czy wystarczy ze będę ciężko pracował.

(pytania zadałem dość ogólne, jeśli ktoś wie więcej, bądź uczęszcza na ten kierunek każda informacja jest bardzo pomocna)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie uczelni jakie oferują kierunki które szukasz,
to Uniwersytet Morski w Gdyni ma w ofercie Technologie Kosmiczne i Satelitarne

http://we.umg.edu.pl/sites/default/files/zalaczniki/program_studiow_tkis_ii_.pdf

PS.  Chociaż literówka w PDFie z programem studiów może zniechęcać ?

 1527952041_Zrzutekranu2021-05-17o21_34_26.thumb.png.4054e7c47a3ab561c9cf9536264cb5f4.png

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, forumowicz53 napisał:

I najważniejsze. Czy jest sens się w to pakować. Chętnie bym ukończył ten kierunek dla samej przyjemności ale czy znajdę zatrudnienie w kraju. 

https://polsa.gov.pl/images/polski_sektor_kosmiczny_katalog_pl_eng/POGLAD_PAK-KATALOG_PL_small.pdf

To co umieściłem wyżej to dwie minuty wyszukiwania w Google. Według mnie trzeba być wybitnym, dociekliwym, konsekwentnym, cierpliwym, pracowitym, wytrwałym, nieprzeciętnym, ciekawym, samodzielnym, upartym, pomysłowym żeby pójść w tym kierunku. Dobrze że szukasz odpowiedzi na nurtujące cię pytania, ale odpowiedz sobie szczerze - Jaką pracę wykonałeś żeby poznać odpowiedź na Twoje pytania ,za nim trafiłeś  na Forum Astronomiczne ?

Odpowiedź na to będzie odpowiedzią na twoje rozterki.

Oczy i trochę szkła żeby zebrać więcej światła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem "inżynieria kosmiczna" w Googla i wydaje mi się, że na samej górze listy wyników jest parę linków odpowiadających przynajmniej częściowo na Twoje pytania.
Może warto od tego zacząć, czekając aż ktoś już pracujący w branży napisze nam tutaj wyczerpujące odpowiedzi.
Możesz także wypożyczyć lub kupić np. książkę "Wprowadzenie do astronautyki - inżynierski punkt widzenia" i przeglądnąć, co ewentualnie by Cię czekało.
Wg mnie nie chodzi o to, żebyś zrozumiał wszystko co tam jest napisane, ale bardziej czy zawarte tam zagadnienia są dla Ciebie na tyle interesujące, że miałbyś motywację zająć się fizyką i matematyką na poziome używanym w tej książce.
BTW: Książkę kupiłem po informacji wrzuconej przez jej autora na forum obok.
 

Edytowane przez Mareg

Taurus T300, OOUK VX10 Dobson, SW 80ED, APM 25x100ED .. Orion 2x54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, forumowicz53 napisał:

3. Uczniem nie jestem perfekcyjnym. W szkole Matematykę, Fizykę, j.ang mam na rozszerzonym poziomie i raczej daje radę (nie mam problemów z nauka nowych rzeczy, problem jest z systematyką która jest raczej do wyćwiczenia) Mam się ewentualnie spodziewać odrazu ogromnego skoku w poziomie czy będę miał czas na adaptacje.

4. (Uzupełnienie pytania nr.3) czy jako uczeń przeciętny nie poradzę sobie czy wystarczy ze będę ciężko pracował.

Jasne, że wystarczy i masz czas. Najlepiej zacznij teraz. Inwestujesz 30-40zł kupujesz "Analiza matematyczna w zadaniach" Krysicki W., Włodarski L i co tydzień robisz jeden rozdział. Matura z matmy nie będzie wyzwaniem i na pierwszym roku będziesz miał łatwiej. Nauczysz się przy okazji systematyczności. 

Jeśli Tobie na czymś zależy trzeba się temu poświęcić. 

2 godziny temu, forumowicz53 napisał:

I najważniejsze. Czy jest sens się w to pakować. Chętnie bym ukończył ten kierunek dla samej przyjemności ale czy znajdę zatrudnienie w kraju. 

No wiesz... różnie bywa. Kolega z liceum i współlokator ze studiów nie znalazł pracy w kraju i musi teraz w CERNie (https://home.cern) pracować. 

  • Like 3

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)