Skocz do zawartości

Obserwacje w Tarnówku między Obrzyckiem a Połajewem


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 98
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Ach miałem jeszcze napisać....że 03 października 2013 spotkaliśmy się w  Tarnówku w piątkę mocna ekipa z Obornik: Slawko, Bluncik i Ignis, oraz z Wronek Jnowaczek z Tatusiem. Mieliśmy dwa telepy Moją Capellę i Syntę 12" . Po raz kolejny miejscówka zachwyciła nas ciemnym niebem z zasięgiem ponad 6 mag.

Niestety w odległości 2-3 km jakiś mały zakład w okolicznej wiosce  raził jedną, ostrą lampą  ale nie ma róży bez kolców. Padły same standardy m.in  w Strzelcu i Łabędziu. Veil widoczny bez filtra bez zerkania, a Kwintet Stefana dość ładnie wyłapywany  :)  Chłopaki byli zadowoleni. Spadaliśmy po 23.00 bo rano do pracy!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

edita: Obdzwoniłem Kolegów ..w związku z jutrzejszym świętem nie każdemu pasuje w sumie nikomu ;)  -raczej dziś chyba nie wypali. Może polookam pod domem! :))

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

http://www.twojapogoda.pl/tematyczne/dla-astronomow/polska/wielkopolskie/wronki#themed Zawsze tutaj sprawdzam pogodę i w 80% ona się zgadza xD.

Też często tam sprawdzam, ale nie zawsze się sprawdza, zobaczymy jak będzie ;)

MOJA GALERIA :  https://www.astrobin.com/users/kenny/
NEQ-6 SYN SCAN, TS TRIPLET APO 90/600, TS 80/330, ZWO ASI120MM-S, ZWO ASI 2600MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak z obserwacji nici z tego co widzę na sat24. Na twojapogoda.pl tez się zmieniła prognoza ,że dopiero w czwartek będzie bezchmurne niebo.  Więc na ten tydzień dajemy sobie pewnie spokój bo w czwartek Księżyc dopiero zachodzi o 2-45 w nocy i będzie, aż 68% jego tarczy. Może jak się poszczęści to w styczniu coś się uda zorganizować wspólnego.  Mam nadzieję ,że w marcu jak będzie zlot to akurat będzie wyż nad Polską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ignis choroba przeszła? Coś w najbliższym czasie planujecie? Decyzja prawie podjęta jaki teleskop kupić - narazie staneło na dobsonie 12''. Jednak chętnie bym się do was przyłączył i przed samym zakupem polukał a najchętniej przez Capelle:)

SW 200/1000 Celestron VX,
LVW 8,13,22  i jakieś tam szkiełka:)
NIKON 10x50 EX

  

      ------  PTMA Poznań  ------ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak mi to napisałeś zacząłem kaszleć?powaga ;)

Sprawa jest następująca?Moon daje już prawie 50% a zachodzi po 24.00. Teraz jechać dwadzieścia kilosów po to by mieć księżycową miejscówkę w polu się nie opłaca. Piękne niebo wiejskie pokaże się dopiero po północy. Gdyby to był piątek lub sobota pojechalibyśmy o 23.00 ale to dzień? roboczy.

22 stycznia Księżyc wzejdzie tuż przed 24.00 i od tego dnia już opłacało by się jechać/planować . Możemy się na spokojnie skrzyknąć w kilka osób!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak ja myślałem, Łysy choć w fazie mniejszej niż 50% był dość dokuczliwy bo świecił stosunkowo wysoko., Poza tym wszystko tonęło w lekkim cirrusie. Obserwowałem tylko pod domem Jowisza i Księżyc. Po 23.00 jakby się troszkę zaczęło czyścić?ale może to chylący się nad horyzontem księżyc tak bardzo już nie oślepiał. Przez najbliższe dni Księżyc będzie zachodził coraz później

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak ten czas szybko leci? Przyznam się szczerze, że prawie całkowicie oddałem się Słońcu.

Jednak trzeba będzie znów kiedyś się spotkać. Mam pewną propozycję w związku z moją  pomocą grupie uczniów naszego gimnazjum.

Pozdrawiam!

T.F

Nevton 200x1000 na EQ 5

Nevton 114x 900 z wytrawionymi lustrami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pewnie Ukraina :)

No prawie ;)

 

Najważniejsze jest teraz zorganizować zebranie  PTMA  obserwy  traktujmy drugorzędnie!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)