Skocz do zawartości

Łuk na niebie


Sonic

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś ok 0.30-0.45 widziałem z kolegami łuk na niebie. Miejsce: Białobrzegi między Warszawą a Radomiem. Mniej więcej kierunek północ, może trochę na wschód. Był to łuk skierowany końcówkami do góry. Koloru niebieskiego który był widoczny ok kilku/kilkunastu sekund. Zanikał od końcówek. Może ktoś też, to widział lub wie co to jest. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laserowe pokazy nad stolicą. Warszawa w stosunku do Twojej miejscowości jest lekko na północny - wschód  ;)

A jak nie to UFO  :o

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laserowe pokazy nad stolicą. Warszawa w stosunku do Twojej miejscowości jest lekko na północny - wschód  ;)

A jak nie to UFO  :o

Na pewno nie pokazy laserowe.

Szukałem w internecie o czymś takim i nic nie znalazłem. Wiedziałem, że będzie ciężko ustalić co to było :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśi widzisz coś takiego -rób zaraz fotkę nawet telefonem komórkowym!

Jakby trwało trochę dłużej, zniknął zanim telefon wyciągnąłem.

Ten łuk był wąską linią czy szerszą-rozmazaną ?

Rozmazana linia najjaśniejsza i najgrubsza na środku u dołu, a ramiona zwężające się im bliżej końca.

Coś takiego, ale dalekie od rzeczywistości, kolor był niebiesko-biały. Na środku jakby jasny punkt. Na rysunku za duży.

o6x5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tak poważnie o tej supernowej? Może by się tak dokształcić i poczytać jak to wygląda?

Ja bym poszedł dalej - poproście Moda o wywalenie tych postów  ;) Jeśli to na poważnie  ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem i jedyne co mi przychodzi na myśl, to wybuch supernowej.

Ależ skąd! Ten drugi obrazek to wizja artystyczna, nie jesteśmy w stanie obserwować tego typu szczegółów wybuchu. Ponadto gdyby supernowa wybuchła w naszej Galaktyce, to na pewno nie przeszło by bez echa w astro-świecie, ba trąbiono by o tym we wszelakich mediach, bo byłoby to pierwsze takie zjawisko od 1604 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączonej klatki i tak nie wrzucę do stackowania w DSSie stąd wrzucam ją tutaj  :)

W trakcie wczorajszego zbierania materiału z M31 na jej tle pojawił się na jednej z klatek taki oto objekt.

Bardzo prawdopodobne, że to ten sam, widziany z innej perspektywy i odległości statek obcych.

Jak widać ma zwiewną, nieco eteryczną konstrukcję, ujawniają się nawet wręgi kadłuba. Wydaje się ogromny.

Interferencje wskazują na zasilanie falami grawitacyjnymi.

Mój 4-letni syn powiedziałby, że przybyli przez Dziurkę Robaczka (ang.: wormhole).

Ciekaw jestem budowy materialnej lub też nie istot przemierzających Wszechświat takim pojazdem.

uwaga: konwencja  8)  8)  8)  8)

post-1120-137699938716_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)