Skocz do zawartości

VII zlot w Zatomiu -Program i Konkurs zlotu


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę do środy wysłać program do Drawna, zatem proszę o zgłaszanie się do konkursu  na najlepszy wykład prelekcję zlotową:

Przypominam że nasz sponsor  firma Teleskopy.pl ufunduje 3 nagrody

1) refraktor achromatyczny  90/900 firmy Spinor Optics, 

2)  lornetka 15x70.

3) Inny przedmiot astronomiczny (jeszcze nie wiem jaki )

Potrzeba więc nam minimum 3 prelegentów!  :)

Stawiam głównie na młodych zlotowiczów choć i starsi mogą się wykazać  :) Rzutnik i ekran przywiozę, laptop we własnym zakresie!

Oczywiście dziećmi z gimnazjum  w piątkowy wieczór zajmie się (Jak zadeklarował) Marek Gdańsk  8)

W sobotę będzie dofinansowany przez Burmistrza spływ po Korytnicy

Pozwolę sobie zatem skreślić plan oczywiście jest tylko proponowany, możemy dokonywać spontanicznych przetasowań na zlocie.

Proszę wypełniać zielone pola swoimi wykładami warto powalczyć o nagrody!

czwartek 05.09.2013

- Od 14.00 Powitanie, zakwaterowanie, rejestracja i wydanie identyfikatorów,  czas wolny integracja ;)

16.15 Obiadokolacja

- po 20.00 obserwacje do rana względnie integracja ;)

piątek 06.09.2013

8.30.  Śniadanie

9.45 Wykład tematyczny

Następnie obserwacja Słońca (jeśli pogoda pozwoli)

12.30 Wykład tematyczny

13.45 Czas Wolny/ wycieczka szklakiem po Parku Narodowym do "Kościanego Młyna"  dla chętnych traperów, fotografów i miłośników przyrody

16.15 Obiadokolacja

18.00 Wykład tematyczny

20.00 Przyjazd dzieci z gimnazjum oraz  gości, prezentacja plenerowa dla szkół:  prelegent: Marek_ Gdańsk , następnie Otwarty pokaz nieba dla gości i mieszkańców.

22.00 ? ognisko dla zlotowiczów i  obserwacje do rana

sobota 07.09.2013

8.30. Śniadanie

11.00 Udajemy się autokarem na spływ kajakowy lub czas wolny

15. 00 Wykład tematyczny

16.15 Obiadokolacja

17.30 Ogłoszenie zwycięzcy i wręczenie nagród najlepszemu prelegentowi!

20.00 Obserwacje do rana

niedziela 08.09.2013

9-10.00 Śniadanie

12.00 - Pamiątkowa fotka i opuszczamy ośrodek/ki

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale czy ta obiadokolacja nie jest ciut za wcześnie?

Spoko - można się z Panią Krysią dogadać - pierwsza zazwyczaj jest wcześniej (ja bym wykitował z głodu po podróży), a co do reszty indywidualne dogaduchy  ;) No i mozna dodatkowo coś niecoś dokupić na około 21.00  8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam! Już tylko dwa tygodnie do zlotu a nie ma wyznaczonych prelegentów (uczestników konkursu) bardzo proszę zgłaszajcie się!

Są cenne nagrody do wzięcia!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do uczestników. Zastanawiam się, czy nie opowiedzieć jako prelegent o wyprawie do m.in. Kennedy Space Center ( o to ). Pytanie tylko, czy będzie to pasować do Zlotu, bo mimo wszystko jest to Zlot astronomiczny, a astronautyka (i to tak szeroko pojęta, byłaby to bardziej relacja, opowieść z wycieczki, coś w tym stylu...) to jednak dwa różne tematy. Co o tym myślicie?

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucisz fajne fotki w projektor, przygotujesz trochę ciekawostek o samym miejscu i wykład jak tralala :) Astronomia to też takie właśnie rzeczy, nawet lepiej byłoby żeby i taki aspekt podkreślić.

Na zlotach związanych z Astropolis, Wimmer robi opowiadania o pobycie w Czarnobylu. Jeszcze mniej związane z astronomią a zainteresowanie duże ;)

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip spróbuj na pewno nie będziesz żałować ;)

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź ze sobą okulary dla spawacza - będą do Słońca i nieznanych twarzy Twój mózg nie przetworzy cobyś koszmarów sennych nie miał 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, jeśli się przełamie przed mówieniem do nowych, nieznanych twarzy, to będziecie mogli mnie posłuchać. Robert- potwierdzę do niedzieli, tak jak się umawialiśmy.

No i fajnie. Do odważnych świat należy.

 

pzdr.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie. Do odważnych świat należy.

 

pzdr.

Jeśli nie będzie prelegentów, nie będzie wykładów i zlot straci masakrycznie na jakości! Macie jeszcze prawie dwa tygodnie na przygotowanie i można wrócić z Zatomia ze sprzętem za parę stówek, który przecież można sprzedać na giełdzie!I i to wszystko za godzinę gadania przed 20 osobową grupką! 8)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli nie zgłosi się przynajmniej 3 prelegentów to żaden wykład się nie odbędzie?

Odbędzie się - i główną nagrodę teleskop dostanie jedyny prelegent! ;D Nagrody są dla prelegentów a resztę jakoś zagospodarujemy! ;D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz plan zlotu  już na stronie gminy,

 

http://www.drawno.pl/

 

pierwszy raz nie podałem tytułów wykładów .. bo ich nie ma :-[  Są naprawdę fajne astro-nagrody do wygrania których łączna wertować przekroczy 1000zł a nikt nie chce się zaprezentować? Na razie mamy tylko jednego prelegenta :Tranoxa...Jak się wkurzę to sam zrobię wykład i wezmę udział w konkursie. Ale wtedy będzie obciach..bo zgarnę nagrodę dla zlotowiczów.... ;D

Nikt nie chce achromatu 90mm na eq2/az3 lub   czy jasnej lornetki 7cm bak4? ??? Przecież starczy 60 minut nawijania!!! 8)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wymyśl coś? Masz na Astroparodach wiele ciekawostek astronomicznych (pomijając satyrę o astro-miłośnikach) możesz wyszukać ileś tam astro- kwiatków i zrobić np. prelekcje pt. "Ciekawostki astronomiczne w historii"  fajny temat - i mniej oficjalny :))

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawiałem z Panem Aleksandrem z Teleskopy.pl odnośnie trzeciej  nagrody i ustaliliśmy (z mojej inicjatywy)  że będzie to  to kolimator optyczny do Newtona -moim zdaniem nieodzowny przyrząd do kolimacji! Ja sam używam optycznego do mojej kratownicy.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja znam Gościa, który potrzebuje - choć laserowy był by lepszy ;)

Spróbuję go namówić :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi Wam ogłosić, że mamy zgłoszone  dwie prelekcje:

pierwsza:

 

 "Jasne i ciemne strony Drogi Mlecznej" -   PanasMaras (ciekawy temat dot. obserwacji ciemnych mgławic)
 

 

druga

 

 "W kolebce wypraw kosmicznych" Prelegent Tranox-   będzie to zapewne relacja z pobytu w NASA naszego laureata prestiżowego konkursu dla młodzieży gimnazjalnej "Astrobot"
 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję może ktoś z Państwa pokusił by się o prelekcję pt. ,,Metody ustawiania montażu na Polarną" - przy pomocy programów, pilota itp. Będzie dużo młodzieży choć nie ukrywam, że sam chętnie skorzystam szczególnie jeśli chodzi o metodę dryfu. :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem nieoficjalnie,  że Pan Burmistrz dofinansował nasz spływ kwotą 250zł co pewnie starczy na wypożyczenie kajaków dla 10-15 osób resztę + transport (jeśli będą chętni )  dopłacimy z zrzutki ;D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem nieoficjalnie,  że Pan Burmistrz dofinansował nasz spływ kwotą 250zł co pewnie starczy na wypożyczenie kajaków dla 10-15 osób resztę + transport (jeśli będą chętni )  dopłacimy z zrzutki ;D

Chętnie popłynę. Jakieś terminy ? (ostatnio było w sobotę o 10-ej, ledwie zdążyłem). Na kajaku trzymam pion tak z rana, mogę mieć przydzieloną osobę początkującą.

Super wspominam ostatni spływ w jednym kajaku z Koleżanką z Wrocławia, którą serdecznie pozdrawiam. :)

Drawa czy Korytnica (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wspomnieć, że osoby planujące samodzielną budowę teleskopu i mające problem z kalkulacją celi pływającej w PLOPie, będą mogły zasięgnąć u mnie rady. Pokażę krok po kroku jak to zrobić z wyjaśnieniem wyników z PLOPa i jak w łatwy sposób przygotować szablony pod wycięcie elementów.

Nie będzie to w żadnym wypadku prelekcja czy coś w tym stylu. Kto chce niech się tutaj zgłosi, ustalimy konkretny dzień i godzinę niekolidującą z innymi zajęciami. Nie obrażę się jeśli nikt nie będzie chętny. Po prostu sam będę kalkulował swoje trzy cele więc dołożenie kolejnych nie stanowi dla mnie problemu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wspomnieć, że osoby planujące samodzielną budowę teleskopu i mające problem z kalkulacją celi pływającej w PLOPie, będą mogły zasięgnąć u mnie rady. Pokażę krok po kroku jak to zrobić z wyjaśnieniem wyników z PLOPa i jak w łatwy sposób przygotować szablony pod wycięcie elementów.

Nie będzie to w żadnym wypadku prelekcja czy coś w tym stylu. Kto chce niech się tutaj zgłosi, ustalimy konkretny dzień i godzinę niekolidującą z innymi zajęciami. Nie obrażę się jeśli nikt nie będzie chętny. Po prostu sam będę kalkulował swoje trzy cele więc dołożenie kolejnych nie stanowi dla mnie problemu ;)

Ja bardzo chętnie posłucham a i sam mogę podzielić się swoimi doświadczeniami, np jak wyliczyć lustro wtórne (rozmiar i offset) czy jak wyliczyć wyważenie teleskopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)