Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł, a o co chodzi w tym nowym wątku ze stroną NASA  ??? - Troszkę angielski kumam ale nie widzę nic nadzwyczajnego - była jak jest - oświeć mnie.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak każdy z nas wchodzi na pewno na stronę NASA i każdy z nas wie i zna link do strony, w sumie na pewno są zwolennicy, którzy lubią NASA, ale też przeciwnicy, ja zaliczam się do tych pierwszych, którzy lubią, Alien7101 dał poprawną odpowiedź "Portale i programy astronomiczne ? Strony zagraniczne", więc czego nie ma być dodanej tej strony nie wiem, no chyba, że ktoś nie chce lub zawadza komuś to nie widzę problemu można usunąć i po problemie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak każdy z nas wchodzi na pewno na stronę NASA i każdy z nas wie i zna link do strony,......, no chyba, że ktoś nie chce lub zawadza komuś to nie widzę problemu można usunąć i po problemie. :)

Paweł - ja Ciebie zaraz usunę - razem z Alienem :P

Ta Agencja i strona jest mi doskonale znana - jak i mojej Syrence z awatara.

Chodziło o coraz więcej rejestrujących się młodych ludzi - o krótką wzmiankę w wątku o stronie typu:

 

Oficjalna strona  Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej USA - NASA - National Aeronautics and Space Administration  i link....  

 

- niby nic, a chyba dużo lepiej by wyglądało ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dear Jack,

 

>>> Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej ...

 

Jakie działania podejmuje (najbardziej znane z przeszłości)?

Komu służy?

Kto ją finansuje?

Związki z wojskiem?

Wielcy podwykonawcy (Elon Musk?) ?

 

Pozdrawiam

p.s.

zagadka:

Czy teleskop Kepler - ten co odkrył sporo planet - był i jest finansowany przez NASA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dear Jack,

 

Wydaje mi się, że edytowałeś swój post. Wstępnie był chyba ciut krótszy. 

Ale nie spieram się, może nie zauważyłem jakiegoś słowa. ("USA").

Pozdrawiam

BTW

"Aeronautyki" znaczy się ... statki powietrzne. Ciekawe czy NASA ma "pod kuratelą"  też sterowce i balony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dear Jack,

 

Wydaje mi się, że edytowałeś swój post. Wstępnie był chyba ciut krótszy. 

"Aeronautyki" znaczy się ... statki powietrzne. Ciekawe czy NASA ma "pod kuratelą"  też sterowce i balony?

Dear Ekolog

1. Nie był - nazwę w celu uniknięcia byka skopiowałem więc o pomyłce mowy być nie mogło,  tylko dla czytelniejszego wyglądu ,,rozszerzyłem" odstępami między wierszami.

2. Tu Masz pomocne linki odnośnie statków powietrznych, w których ,,partycypuje" NASA:

http://info.technologie.gazeta.pl/szukaj/technologie/samoloty+nasa

http://dlapilota.pl/wiadomosci/avweb/nasa-poszukuje-koncepcji-integracji-bezzalogowych-statkow-powietrznych

http://www.fpięć.pl/post/2013/01/31/nasa-inwestuje-w-sterowcce

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku  z jednego forum mnie kiedyś usunięto, więc jeśli wola taka jest, aby mnie usunąć proszę bardzo, nie mam nic przeciw temu. Ani nie mam do nikogo żalu. Jak komuś tu zawadzam. Nie wchodzę na czat już od jakiegoś czasu i da się żyć, tak samo, jeśli zostanę usunięty z tego Forum nie będę miał żalu tylko, o jedno miejsce do pisania mniej lub do dodawania Astronomicznych Wiadomości z Internetu, a co za tym idzie będę miał więcej czasu i dla siebie oraz swoich zainteresowań, kiedyś pisałem, że odejdę i mogę to zrobić odejść z każdego forum astronomicznego. W sumie, komu ja tu potrzebny. Jak to się mówi, kiedy nasadzi się nowe drzewo dojrzewa rośnie każdy się nim zachwyca, ale gdy dorośnie każdy szuka cienia w nim, gdy się postarzeje po prostu zawadza, więc staje się niepotrzebne, po co ma straszyć w lesie, może ja takim właśnie jestem drzewem, który straszy i jest nie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku  z jednego forum mnie kiedyś usunięto, więc jeśli wola taka jest, aby mnie usunąć proszę bardzo, nie mam nic przeciw temu. Ani nie mam do nikogo żalu. Jak komuś tu zawadzam. Nie wchodzę na czat już od jakiegoś czasu i da się żyć, tak samo, jeśli zostanę usunięty z tego Forum nie będę miał żalu tylko, o jedno miejsce do pisania mniej lub do dodawania Astronomicznych Wiadomości z Internetu, a co za tym idzie będę miał więcej czasu i dla siebie oraz swoich zainteresowań, kiedyś pisałem, że odejdę i mogę to zrobić odejść z każdego forum astronomicznego. W sumie, komu ja tu potrzebny. Jak to się mówi, kiedy nasadzi się nowe drzewo dojrzewa rośnie każdy się nim zachwyca, ale gdy dorośnie każdy szuka cienia w nim, gdy się postarzeje po prostu zawadza, więc staje się niepotrzebne, po co ma straszyć w lesie, może ja takim właśnie jestem drzewem, który straszy i jest nie potrzebne.

Paweł-  nie dramatyzuj i nie przesadzaj :) Nikt nie chcę Cię stąd usuwać, jeśli dobrze zrozumiałem to chodziło o ewnentualne usunięcie tego wątku. Pozdrawiam!

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUUUDZIEEEE - czytajcie ze zrozumieniem albo po trzy razy, tu nie chodziło o wyrzucanie KOGOKOLWIEK i czegokolwiek - no gdzie w moich postach to widzicie ;D

Przeca żartowałem pokazując Alienowi i Pawłowi język :P   - oślepliście wypatrując finalnej wersji FA ??? ??? ???

Będą tu snuć teorie spiskowe - weźcie się za obserwacje - ładna pogoda się zrobiła 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)