Skocz do zawartości

VII Zlot - testy sprzętu.


Jacek E.

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś coś chce po-testować jak na ubiegłym zlocie ???

Biorę na prośbę Kolegi orciaki i 15 SWANka, mogę wziąć kamerkę planetarną DFK :)

Piszcie w wątku - zawsze to lepiej organoleptycznie sprawdzić przed zakupem a zlot to idealne miejsce do testów 8)

 

Gdyby Ktoś miał Baaderka  H-alpha 7 1,25" i przyjeżdżał bez zamiaru focenia - może by go wziął ??? ??? ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś poratuje odpowiednim statywem to postaram się jakoś w bagażu upakować lornetę Strathspey 25x100. To ta sama co Orion Giant View:

http://www.telescope.com/Binoculars/Astronomy-Binoculars/Orion-Giant-View-25x100-Astronomy-Binoculars/c/5/sc/72/p/9326.uts

Niczego nie obiecuję bo ciężkie (ponad 4kg) a gabaryty bagażu mnie ograniczają ;)

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o tym ażeby spróbować z h-alpha. Ale z moim niemodyfikowanym Canonkiem to chyba nie ma jeszcze sensu.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o tym ażeby spróbować z h-alpha. Ale z moim niemodyfikowanym Canonkiem to chyba nie ma jeszcze sensu.

Pogadaj z Filipem - ma dedykowany CliEos Astronomica ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, ale chyba nie każdej nocy będziemy łapać fotonów w H alfa ;) ;)

A może jaką chwilę będzie wolny to skorzystam.. :)

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymek - zalinkuj im kilka artykułów o szkodliwości promieni Alpha na młode organizmy - będziesz miał cały zlot ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot GO-TO i kabelek do podłączenia do montażu i jest jeszcze taki z jednej strony wtyk jak w kablu telefonicznym z drugiej jak wtyk od portu COM

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysponuję takim dokładnie kabelkiem jak na zdjęciu,

moje NEQ6 z powodzeniem steruję przez PC via BlueTooth od Korneliusza.

Dodatkowo dysponuję też konwerterem na USB na chipsecie Prolific z driverem.

W ogóle mam dużo różnych przewodów ...

 

Qbanos, mogę Tobie takowy na zlot użyczyć. Nawet zręczniej byłoby podpytać Cię wtedy o tajniki EQMODa.

Lepiej byłoby, jakbym mógł przekazać go wcześniej, lokalnie w Szczecinie to nietrudne: pisz na PW.

Nie jestem pewien, czy aby korporacja w której pracuję pozwoli mi być w Zatomiu we czwartek, w piątek na pewno.

I tak będę jechał z Wrocławia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dzięki za zaangażowanie i pomoc! Nie spodziewałem się :)

Mam konwerter USB - COM, chyba jakaś MOXA. Tranox dzięki wielkie - chyba chodzi o taki kabelek. ParadoX, możemy się spotkać na mieście, choćby jutro. Łatwiej byłoby mi wszystko dograć w domu, niż na zlocie. 

 

Dobrze móc na Was liczyć :)

 

Pozdrowienia

www.astrofotografia.szczecin.pl

Kowa 32x82
Kowa 8.5x44
Kowa 8x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najodpowiedniejszy wątek... Znajdzie się ktoś kto łapotologicznie wytłumaczy mi zawiły sposób ustawiania lunetki biegunowej? Instrukcja jest... powiedzmy... mało zrozumiała :P 

Ewentualnie mogłyby się odbyć warsztaty z metody dryfu (Jacek ma bardzo dobry pomysł) :)

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dzięki za zaangażowanie i pomoc! Nie spodziewałem się :)

Mam konwerter USB - COM, chyba jakaś MOXA. Tranox dzięki wielkie - chyba chodzi o taki kabelek. ParadoX, możemy się spotkać na mieście, choćby jutro. Łatwiej byłoby mi wszystko dograć w domu, niż na zlocie. 

 

Dobrze móc na Was liczyć :)

 

Pozdrowienia

Niestety objawiła się niekompatybilność gniazd EQ5 i EQ6. Pierwszy ma w montażu do sterowania 8-mio pinowy wtyk typu kabelek sieciowy, drugi klasyczny COM (DB9 bodajże).

Pomóc może ktoś, kto zamienił w EQ5 kabel na korneliuszowy BlueTooth i ten kabel ma wolny lub lutowanie konwertera USB do wtyczki sieciowej.

Łatwiej kabelek obcinkować niż go potem pogrubasić :D

 

Focić się da, Qbanosowi łatwiej byłoby, gdyby na zlocie obecny był Henryk "GOTO", któremu to wszyscy jak myślę życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Właśnie słucham Jego ulubionego "Wish You Were Here"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety objawiła się niekompatybilność gniazd EQ5 i EQ6. Pierwszy ma w montażu do sterowania 8-mio pinowy wtyk typu kabelek sieciowy, drugi klasyczny COM (DB9 bodajże).

Pomóc może ktoś, kto zamienił w EQ5 kabel na korneliuszowy BlueTooth i ten kabel ma wolny lub lutowanie konwertera USB do wtyczki sieciowej.

Łatwiej kabelek obcinkować niż go potem pogrubasić :D

 

Focić się da, Qbanosowi łatwiej byłoby, gdyby na zlocie obecny był Henryk "GOTO", któremu to wszyscy jak myślę życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Właśnie słucham Jego ulubionego "Wish You Were Here"...

Niestety, nic nie działa. A może ktoś będzie miał pożyczyć pilota od HEQ5 SynScan??? Albo jakiegoś innego EQMODa przystosowanego do HEQ5, którego nie używa???

www.astrofotografia.szczecin.pl

Kowa 32x82
Kowa 8.5x44
Kowa 8x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wziąć pilota SynScan od HEQ5 bo całego monta nie mam jak

EDIT: Kabelki może też, tylko nie pamiętam co do czego :P

Jakub Tranox bierze pilota jedynie potrzeba przejścówki COM-USB.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wziąć EX 12x50 ??? ??? Jak się zdecydujesz - daj cynk - mam też do niego filtry słoneczne.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)