Skocz do zawartości

Mars w Żłóbku


AstroHornet

Rekomendowane odpowiedzi

Taki piękny spektakl się rozgrywa na porannym niebie, a fotek na forum brak. Jutro nad ranem nastąpi maksymalne zbliżenie.

Z dzisiejszego poranka Canonem podpiętym do Jupitera 135mm. Stack 22 klatek z czasem 2s; 11 z ISO 800, 11 z ISO 1600. Kolorki wyszły jakieś dziwne, wrzucam również wersję BW.

 

post-667-0-48536400-1378639407_thumb.jpg

 

post-667-0-39937600-1378639395_thumb.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstałem o 1-ej i nad ranem wycelowałem lornetką by potwierdzić że to Mars.Krzyknołem do Mariusza -Mars w mrowisku-bo nie wiedziałem że jest w żłobku.Oczywiście zorientowałem się natychmiast.Nawet mu przywaliłem 360x z Taurusa z Powermate ale to za wcześnie i za nisko.

Taurus-16"Refraktor ED 120. Wszystko pod wizual, Pentaxy XW-3,5,XW-5,XL-7,XW-10,XW-14,XL-40,Orion SkyGlowe,Zrozumieć każdego i mu pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstałem o 1-ej i nad ranem wycelowałem lornetką by potwierdzić że to Mars.Krzyknołem do Mariusza -Mars w mrowisku-bo nie wiedziałem że jest w żłobku.Oczywiście zorientowałem się natychmiast.Nawet mu przywaliłem 360x z Taurusa z Powermate ale to za wcześnie i za nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Miałem dziś niepowtarzalną okazję obejrzeć najciekawszą konfigurację Marsa na tle Ula: wolne od pracy i piękna, niemal bezchmurna pogoda, to znakomite połączenie.  Ok. 16:00 wyruszyłem na nową (czytaj: dziewiczą) miejscówkę w towarzystwie lornetki 7x50 z zamiarem:

a) obejrzenia wschodu Księżyca,

b) uważnemu przyjrzeniu się tytułowemu wydarzeniu i

c) urządzenia sobie konkretnego maratonu po DS-ach.

Niestety, już po wyjściu na ulicę okazało się, że chmury zaatakowały jakieś 90% nieba i tylko pozostałe 10% skłoniło mnie, by mimo wszystko nie rezygnować.

Następne godziny, to zażarta walka chmur z czystym niebem; chwilami rezultat wynosił z grubsza po 50% dla obu. Jednak w decydujących godzinach, czyli po zachodzie słońca, chmury ostatecznie zwyciężyły, zostawiwszy złośliwie tylko kilka bezchmurnych okienek wielkości naparstka. Podczas całej wyprawy udało mi się jedynie zobaczyć Wenus, dosłownie dwa razy(!) wymierzyć obiektywy w "moonia" na nie więcej niż 15sekund i podpatrzeć mnóstwo ptaków.

Podsumowując: 🤬

  • Like 4

Nikon Action 7x35, TS Optics 7x50 MX Marine, Delta Optical Entry 10x50,

TS Optics 10,5x70 MX Marine, Nikon Action 16x50, Celestron Skymaster 25x70,

TS Optics 25x100 MX Marine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)