Skocz do zawartości

Wszyscy mają konkursy - dlaczego nie Astronomia Ogólna?


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Włączyliście komplikatory na max. To jest forum, czytamy, piszemy, bieżemy udział dla PRZYJEMNOŚCI. Nie dla bonusów, dyplomów, zegarków, tylko dla przyjemności bycia z innymi, brania udziału z innymi w poszerzaniu wiedzy. Myślę, że taki jest cel. Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyliście komplikatory na max. To jest forum, czytamy, piszemy, bieżemy udział dla PRZYJEMNOŚCI. Nie dla bonusów, dyplomów, zegarków, tylko dla przyjemności bycia z innymi, brania udziału z innymi w poszerzaniu wiedzy. Myślę, że taki jest cel. Pozdrawiam.

 To ja do tego dodam: A ile przy tym bawiąc się - nauczymy - to głowa mała :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wracam do punktu wyjścia i coraz bardziej jestem do niego przekonany, bez udziwnienio-komplikacji ;)

Zestaw pytań, rzucony w publicznym wątku w konkretnym, zapowiedzianym wcześniej, w miarę optymalnym (upieram się przy niedzieli) czasie. Do tego progi punktowe zależne od czasu przysłania odpowiedzi. Np 20 pytań, 5 punktów za pytanie i -20% co pół godziny, co daje przy wszystkich poprawnych:

 

- odpowiedzi udzielone do 30 minut - 100pkt

- od 30 minut do godziny - 80pkt

- godzina do 90 minut - 60pkt

- 90 minut do 2 godzin - 40 pkt

- 2 godziny i dłużej - 20 pkt

 

To tylko przykład i może wymagać usprawnień ale myślę, że nie ma co za bardzo kombinować. To nie jest gra o złote gacie admina, bardziej zabawa w naukę :)

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Nie może być tak, że ten co naprawdę zna odpowiedzi na pytania dostanie tyle samo punktów co ten, który cały dzień szukał tych odpowiedzi w guglu, to byłoby po prostu niesprawiedliwe. Zresztą będzie pewnie tak, że ktoś będzie znał odpowiedzi na część pytań, a część będzie szukał. Jak wspominałem, nie widzę nic złego w szukaniu odpowiedzi, ale prawdziwą wiedzę trzeba promować.

 

Aaa..... Bo jak mamy wiedzę prawdziwą i nieprawdziwą to rzeczywiście....

Choć nie wiem,  czym różni się wiedza nabyta godzinę temu od nabytej 3 lata temu.

 

Ta cała dyskusja jest niepotrzebna. Jesteś organizatorem, to ustal sam zasady. To Twój konkurs. Jak komuś nie pasuje, to niech zrobi inny. 

  • Like 1

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ! I tym optymistycznym akcentem proponuję Ci Daniel zakończyć dysputę :)

 

Wiesz już zapewne wiele, jak widzisz możliwości jest mnóstwo 8)

 

A teraz przedstaw swoje zasady - regulamin konkursu, podaj datę, zakres i opublikuj coby przyszli uczestnicy mogli odświeżyć swoją pamięć lub dołożyć coś do szarych komórek w hipokampie :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Ja się już tym działem nie zajmuję (w ogóle żadnym). .....

A to jakimś działem się trzeba zajmować aby poprowadzić rozpoczętą inicjatywę ??? ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już o tym na luzie rozmawialiśmy. To "władza" powinna organizować życie ludzi. Mając większe możliwości można więcej zrobić.

Robert pisał, że rozmawia z innymi, ma inne opcje. Nie będę mieszał.

 

Charakter konkursu, jaki sobie wyobrażam wymaga kontroli nad tematami  w dziale. Na przykład, po podaniu pytań, temat musi być natychmiastowo zamknięty żeby ktoś przypadkiem czy złośliwie nie podawał odpowiedzi :).

 

Napisałem informacyjnie. Nie róbmy z tego dyskusji.

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze już nie napiszę więcej poza tym postem i dyskutował nie będę, jednak na mój rozum - jak Cie znam z wiedzy i inteligencji to wybacz logiki w tym nie widzę  ???  :-[  - Wszystko można dopasować zmienić udogodnić itp. Sam dobrze Wiesz - ale wybór należny do Ciebie.

Szkoda bo to bardzo cenny był pomysł i wniósłby bardzo dużo dla propagowania astronomii i przede wszystkim poznania jej tajników nie tylko dla adeptów ale dla WSZYSTKICH.

Ale to tylko moje zdanie a wola Twoja Danielu.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już o tym na luzie rozmawialiśmy. To "władza" powinna organizować życie ludzi. Mając większe możliwości można więcej zrobić.

Robert pisał, że rozmawia z innymi, ma inne opcje. Nie będę mieszał.

Daniel, pisałem Ci przecież na PW, że co pewien czas rozmawiam z "opiekunami działów" nieprzejawiającymi większej aktywności i pytam .. każdy ma swoje życie prywatne, oraz pracę zawodową. Na forum wchodzimy w naszym czasie wolnym, który możemy przecież spożytkować dowolnie. Opieka nad działem to tylko przyjemność z pełnienia "określonej" społecznej funkcji, nic poza tym. FA nie jest jakimś tam mega-liderem , wiele rzeczy ustalamy z ludźmi uznaniowo. W tym roku zadałem to pytanie kliku moderatorom -opiekunom zatem nie widzę w tym nic złego .Taką np. serdeczną rozmowę obyłem 2 lata temu z ŚP. Romkiem zrzekł się wtedy moderacji kilku działów i zostawił sobie a.ogólną. W rozmowie z Tobą też określiłeś się jako nieco zajęty i zgodziłeś się na zamrożenie uprawnień... a w styczniu (jeśli dobrze kojarzę?) (miesiącu w Twojej opinii dogodniejszym do pracy społecznej), mieliśmy ponownie rozmawiać o Twoim powrcie do gry i roli jaką mógłbyś odegrać dla FA. Tak nie ukrywam,  była osoba która przejawiała spore zainteresowanie kilkoma kluczowymi działami. Niestety wycofała się z przyczyn rodzinnych.  Zostawiłem więc opiekę doraźną "globalnym"  bo śmieszne i niepoważne było by odkręcanie  wcześniejszych rozmów.

Ja naprawdę jestem otwarty na wszelkie KONKRETNE deklaracje osób chcących zrobić coś dla społeczności FA!

 

Pozdrawiam serdecznie Robert

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie piszę, że mam jakieś pretensje, czy coś w tym stylu. Napisałem informacyjnie, że ten dział to obecnie nie moja "odpowiedzialność".

Gryzie mnie jednak coś innego. Co przez to osiągnąłeś? Zauważ, że napisałem...a zresztą, zacytuję:

 

Tak czy owak, to Ty jesteś szef i rób co uważasz za najlepsze dla forumy ;)

 

Z drugiej strony, jeśli masz lepsze opcje, bardziej gwarantujące sukces to ok, mogę być zwykłym użytkownikiem.

 

Powtórzę jeszcze raz: Jeśli masz lepszą opcję to nawet się nie wahaj ;) To jest moja odpowiedź.

 

Z Twoich słów odniosłem wrażenie, że masz jakiś inny, lepszy pomysł, a ja to w jakiś sposób blokuję, hamuję rozwój, więc dla dobra ogólnego lepiej zrezygnować. Inaczej trudno wyjaśnić fakt, że nie mogłeś poczekać do stycznia na rozwój wypadków. To był mój warunek: Jeśli będzie to z korzyścią dla forum, to nie ma sprawy.

Problem w tym, że ani wtedy nie miałeś pewnej alternatywy, ani nie masz jej teraz. To jest jak łapanie dwóch srok za ogon, "a może z tym się uda, a może tamten wróci".

Niestety nie interesuje mnie moderator na pół etatu. Jak coś daję od siebie to ok, jak przez chwilę nie daję to wypad?. Wracam w styczniu i co? Za rok o tej porze też pewnie nie będę miał czasu, wtedy znowu "odpadnę"? To chyba kwestia zaufania, takie jest potrzebne. Widocznie Ty mi nie ufasz, ja chyba też nie mogę.

Nie jestem o to zły, to Twoje forum. Jestem zdziwiony, bo myślałem, że to coś da, masz w tym jakiś cel, taki który "uświęci" środki. Cały czas na niego czekam i trzymam kciuki żeby się pojawił :)

Pozdro!

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, jestem otwarty na wszelkie KONKRETNE deklaracje osób chcących zrobić coś dla społeczności FA!

Jeśli Ty Pejcz lub ktoś inny chce wziąć dział i systematycznie, aktywnie oraz z prawdziwą astronomiczną pasją go poprowadzić proszę do mnie pisać.

Z mojej strony to wszystko!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)