Skocz do zawartości
Panasmaras

Obserwacje w Blizinach

Rekomendowane odpowiedzi

Prognozy są zachęcające zarówno na dziś, jak i najbliższe dni.

Czy ktoś planuje wybrać się do Blizin na parę godzin? Ciemno jest już chyba od 20:00, o 23:30 wschodzi Księżyc. Tak więc jest okazja liznąć jeszcze nieco późnoletniego nieba.

Będzie pewnie bardzo zimno, ale za to niebo ostatnio zachwyca przejrzystością :)

To jak, jacyś chętni?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pod kątem Blizin wożę teleskop w bagażniku od Zatomia. I jak na złość tuż przed weekendem zaczyna mnie coś rozkładać. Szlag by to... Ale jeżeli mnie nie powali do wyra to się zamelduję.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I jak tam Marku byles w piatek? Ja bylem wczoraj i dzis sie wybieram. Wczoraj bylem sam do 22.30 dzis bede do 23.00 jacys chetni?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Było całkiem fajnie, chociaż przeżyłem lekki szok po zatomskim niebie...

Dziś chyba nie dam rady, ale prognozy są dobre na kolejną i jeszcze następną noc - pewnie się skuszę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Roznica jest to oczywiste ale nie jest az tak zle  :). Ja moze sie skusze jeszcze jutro, zobacze. Pozostaje jeszcze weekend. Troszke szkoda tak samemu siedziec ale w 2-3 godziny mozna spokojnie mase obiektow poobserwowac i jeszcze zdazyc sie wyspac.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zdecydowanie bardziej preferuję weekend ale według prognoz najbliższy nie zapowiada się za ciekawie. Więc chcąc nie chcąc raczej podłączę się w czasie jednej z najbliższych trzech nocek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja w tym tygodniu preferuje wieczory maks. do 23.00. Teraz mamy i tak super czas bo juz od 20.00 -23.00 mozna lapac sie jeszcze na letnie niebo ^-^. Jechac do domu i w miare wyspac sie wstajac o 5.00.

Jak pogoda pozwoli to zjawie sie w najblizsze dni przed weekendem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziś odpuszczam, bo wypogodzenie spóźnia się coraz bardziej, a obserwy między północą a 2:00-3:00 nie wchodzą dziś u mnie w grę.

Za to jutro i pojutrze wybieram się na pewno. Tym bardziej, że nie wiadomo kiedy będzie następna okazja.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Heh, to wielka zagadka, sam nie wiem. Postaram się nie później niż o 22:00, choć chciałbym zaczynać przed 21:00, żeby załapać się na resztkę lata (ale to jednak jest mało realne). 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Według http://www.yr.no/place/Poland/Pomerania/Gda%C5%84sk/long.html najbliższe trzy nocki będą pogodne. Nie będę ukrywał, że najbardziej pasuje mi ta z piątku na sobotę bo mógłbym dłużej posiedzieć. Ale nie ma pewności co będzie za trzy dni więc jeżeli dziś pojedziecie to się dołączam.

EDIT:

Prognoza sobie a pogoda sobie. Jak na razie nad Gdańskiem kicha. Więc może jutro? I w piątek?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzisiaj faktycznie chmur sporo na niebie jest.Ja jak co to jutro jestem chetny, mam nadzieje ze zdaze do 20.00 przyjechac. Z piatku na sobote mam inne plany i nie pojawie sie w Blizinach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sat24 pokazuje, że na zachód od Trójmiasta jest czysto. Chyba się skuszę na mały wypadzik :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wstyd się przyznać, ale zanim ogarnąłem dzieciaki, to kompletnie mi się odechciało. Ale dzisiejszej nocki już nie odpuszczam. Znaczy się... tak myślę :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Od północy i wschodu chmury, im bardziej na zachód, tym czyściej.

Niestety sat24 dość niewyraźnie pokazywał, co się dzieje na zachód od linii Wisły - niby było czysto, ale jakby coś się tam działo. Dziś na pewno (? :P) sprawdzę empirycznie.

Teraz mamy okres wyżowej pogody, ale niestety - jednocześnie bardzo dużą wilgotność powietrza. Wiele razy bywało tak, że w okresie jesienno-zimowym, po bardzo pogodnym dniu i prognozach na czyste niebo, w nocy podnosiła się wilgoć i tworzyła szczelną kołderkę niskich chmur.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to oby dziś się udało. W zasadzie prognozy są zgodne: meteo, skippy i yr twierdzą, że będzie czysto. Ja w każdym razie jestem chętny na dziś i jutro.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja dzis wstalem juz o 4.30 przed praca i popatrzylem sobie na Jowisza.  :) . Dzis powinno byc elegancko z pogoda. Powinienem byc juz po 20.00 na miejscu. Wojtek szykuj swoja armate kaliber 102mm ;). Bede gora do 23.00-23.30 bo rano trzeba wstac  >:( .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No mam nadzieję, że będzie elegancko z pogodą :) Po powrocie z pracy wrzucę armatę do kuferka i jestem gotowy. Nie zapomnij przypadkiem swojego SWAN-a bo chciałbym go przetestować w nowym nabytku :)

EDIT:

Archibald zaproponował na dziś Cieplewo a Bliziny na jutro. Jeżeli o mnie chodzi to nie widzę problemu. Może być tak albo Bliziny dzień po dniu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Archibald zaproponował na dziś Cieplewo a Bliziny na jutro. Jeżeli o mnie chodzi to nie widzę problemu. Może być tak albo Bliziny dzień po dniu.

Czy to troszkę nie mija się z celem? Cieplewo jest dobre do US, a dziś warunki są na DS. Księżyca brak, Jowisz wstaje późno... a mgiełki sporo stracą z tej miejscówki...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cieplewo jest nieco ponad kilometr od granic Pruszcza. Jest lepiej niż ode mnie z balkonu, ale to wciąż niebo miejsko-podmiejskie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Towarzystwo było jak zwykle doborowe, warunki natomiast wyjątkowe. Pomimo niskiej temperatury nie odczuwaliśmy zimna i co najważniejsze wilgoć w ogóle nie dala o sobie znać. Coś niesamowitego! Ani kropelki rosy na sprzęcie czy samochodach. Zbawienny okazał się minimalny wiaterek, który wszystko osuszał, nie obniżając znacząco odczuwalnej temperatury. Gdyby dziś warunki się powtórzyły to posiedzę zdecydowanie dłużej :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta