Skocz do zawartości

Obserwacje w Blizinach


Panasmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie dzis mialem juz pisac o wypadzie ale juz byliscie szybsi  ;D . Ja dzis bede nawet szybciej juz o 19.00 maks do 22.30 do pracy trzeba wstac. Wjade jak zawsze aby moc wyjechac bezproblemowo  ^-^ . Wczoraj wiedzalem ze bedzie pogodnie ale na takie wichury to siedze w domu i nigdzie sie nie ruszam. Dzis juz wiatr sie uspokoil. No i wkoncu potestuje UHC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaale ja wam zazdroszczę :( ... przez pewne sprawy rodzinne niestety nie mogę się wybrać na obserwacje z Wami ;( ... muszę siedzieć w domu 24h

OT: Mirek jakiej masz produkcji ten filterek UHC? Rozglądam się za jakimś już od pewnego czasu i jakoś nie mogę się zdecydować - mam baadera UHC-S i chciałem dokupić zwykły UHC ale niestety wszędzie brak (nie produkują czy co?!). Po głowie chodzi mi jeszcze TeleVue Bandmate ... 

 

Pogodnego nieba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lumicon UHC i to nawet na dwoje oczu.  :D . UHC-S jest szerokopasmowy

polecam super lekture:

 

http://www.astronoce.pl/artykuly.php?id=28

http://www.astronoce.pl/artykuly.php?id=25&str=0

 

W czwartkowa noc moze byc ladnie i tez planuje obserwacje i to  dlugie  :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwacje zaliczam do udanych :) Co prawda wiatr znacząco obniżał odczuwalną temperaturę ale za to nie było ani grama wilgoci.

 

Meteo juz pokazuje prognozy na czwartkowy wieczor i moze byc pogodnie.

 

Meteo w dalszym ciągu daje pewne nadzieje co do czwartkowej nocy więc jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że jutro powtórzymy spotkanie.

Nikon 8x30, Fujinon 10x50, Vixen ED70S, APM 100/90
TS 102 f/7, Vixen SD103S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) ale za to nie było ani grama wilgoci.

 

Heh, powiedz to Krzyśkowi, który pakując sprzęt ładnie skąpał buty w dość głębokiej, błotnistej kałuży :D

 

 

Meteo w dalszym ciągu daje pewne nadzieje co do czwartkowej nocy więc jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że jutro powtórzymy spotkanie.

SkippySky niestety nie podziela tego optymizmu, ale warto śledzić prognozy i zdjęcia satelitarne - może się jeszcze coś trafi. Jakby co, jestem chętny na każdą kolejną pogodną noc (nawet, jakby miały być jeszcze trzy z rzędu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, powiedz to Krzyśkowi, który pakując sprzęt ładnie skąpał buty w dość głębokiej, błotnistej kałuży :D

 

Fakt! O tym zapomniałem. Sam także dałem "nura" w kałużę znajdującą się w koleinie :)

Nikon 8x30, Fujinon 10x50, Vixen ED70S, APM 100/90
TS 102 f/7, Vixen SD103S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wpadlem na ta kaluze chyba jako pierwszy okolo 19.00 ale spoko trzeba byc przygotowany w terenie  :D . Czwartkowe prognozy nie sa za ciekawe ale coz moze w weekend cos sie wyklaruje. Szkoda tylko ze musialem tak szybko jechac bo w sumie cos przed 22 przyjechaliscie. Obserwacje bardzo udane i najblizszej pogodnej nocy nie odpuszcze ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognozy są dość zgodne, że dzisiejszej nocy powinno być dobrze, o ile ucieknie się nieco bardziej na południe. Może jakaś improwizacja w Borach? Okolice Skórcza na przykład?

Tam jest cholernie ciemno! :)

Na noc z czwartku na piątek meteo daje szanse, ale SkippySky już nie. Zatem pewnie dziś spróbuję szczęścia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście prognozy?

W drugiej części nocy można spodziewać się dwu-trzygodzinnej dziury w chmurach. Prognoza dla nas nie przewiduje super warunków, ale od czego jest A1 - gdyby zjechać w dół ok. 100km, sytuacja może być bardzo ciekawa.

Ktoś jest chętny zaryzykować sen dla zobaczenia czterech komet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc przez okno jakoś ciężko uwierzyć w tę dziurę :( Ale faktycznie niektóre prognozy dają cień nadziei. I to niekoniecznie dla drugiego końca Amber One. Gdyby potwierdziły się dobre warunki dla Blizin to chyba się przełamię i zrezygnuję ze snu. Będziemy w kontakcie :)

Nikon 8x30, Fujinon 10x50, Vixen ED70S, APM 100/90
TS 102 f/7, Vixen SD103S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Marku za telefon ktory mnie  wyrwal z tego lenistwa w Bliziny, bylem do 2.00 sam i pogoda  dopisala, czesciowe chmurki ktore sie pojawily wiatr szybko rozganial. Widok sesji to piekny b. jasny bolid o 23.48 wychodzacy od plejad. Droga przejezdna bynajmniej dla mojego autka ^-^ .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 
 

...co też uczyniliśmy. Wszystkie cztery złapane :)

 

 

Potwierdzam. Ja co prawda widziałem tylko trzy ale przy mojej ślepocie to i tak sukces ;)

 

No ale na noc z soboty na niedzielę mamy zachęcające prognozy. Jacyś chętni? Tylko ze względu na komety trzeba raczej pomyśleć o innym miejscu niż Bliziny. No chyba, żebyśmy podjechali kawałek dalej za ambonę, może tam będzie czysty wschód?

Nikon 8x30, Fujinon 10x50, Vixen ED70S, APM 100/90
TS 102 f/7, Vixen SD103S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również się piszę. Skippy co prawda pokazuje kaszanę, ale Meteo i Accuweather dają nadzieję. Gdyby jednak okazało się, że w Borach będzie przejrzyście, optowałbym za tą opcją.

Wojtku, w razie czego - zapraszam do mojego auta. Postaram się nie drzemać za kółkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym bliżej ale oczywiście dostosuję się do reszty. Bory są ciekawą alternatywą dla Blizin. Ale nie wykluczam też okolic Pasłęka a konkretnie miejscowości Drynki gdzie byliśmy na początku października - całkiem fajna miejscówka.

Nikon 8x30, Fujinon 10x50, Vixen ED70S, APM 100/90
TS 102 f/7, Vixen SD103S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)