Skocz do zawartości
Panasmaras

Obserwacje w Blizinach

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie dzis mialem juz pisac o wypadzie ale juz byliscie szybsi  ;D . Ja dzis bede nawet szybciej juz o 19.00 maks do 22.30 do pracy trzeba wstac. Wjade jak zawsze aby moc wyjechac bezproblemowo  ^-^ . Wczoraj wiedzalem ze bedzie pogodnie ale na takie wichury to siedze w domu i nigdzie sie nie ruszam. Dzis juz wiatr sie uspokoil. No i wkoncu potestuje UHC.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aaaaaale ja wam zazdroszczę :( ... przez pewne sprawy rodzinne niestety nie mogę się wybrać na obserwacje z Wami ;( ... muszę siedzieć w domu 24h

OT: Mirek jakiej masz produkcji ten filterek UHC? Rozglądam się za jakimś już od pewnego czasu i jakoś nie mogę się zdecydować - mam baadera UHC-S i chciałem dokupić zwykły UHC ale niestety wszędzie brak (nie produkują czy co?!). Po głowie chodzi mi jeszcze TeleVue Bandmate ... 

Pogodnego nieba :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lumicon UHC i to nawet na dwoje oczu.  :D . UHC-S jest szerokopasmowy

polecam super lekture:

http://www.astronoce.pl/artykuly.php?id=28

http://www.astronoce.pl/artykuly.php?id=25&str=0

W czwartkowa noc moze byc ladnie i tez planuje obserwacje i to  dlugie  :) .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W takim razie może i ja będę dziś wcześniej.

A skąd masz to info dotyczące czwartkowej nocy? Bo jeżeli się sprawdzi to co piszesz to też planuję dłużej posiedzieć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obserwacje zaliczam do udanych :) Co prawda wiatr znacząco obniżał odczuwalną temperaturę ale za to nie było ani grama wilgoci.

Meteo juz pokazuje prognozy na czwartkowy wieczor i moze byc pogodnie.

Meteo w dalszym ciągu daje pewne nadzieje co do czwartkowej nocy więc jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że jutro powtórzymy spotkanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

(...) ale za to nie było ani grama wilgoci.

Heh, powiedz to Krzyśkowi, który pakując sprzęt ładnie skąpał buty w dość głębokiej, błotnistej kałuży :D

Meteo w dalszym ciągu daje pewne nadzieje co do czwartkowej nocy więc jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że jutro powtórzymy spotkanie.

SkippySky niestety nie podziela tego optymizmu, ale warto śledzić prognozy i zdjęcia satelitarne - może się jeszcze coś trafi. Jakby co, jestem chętny na każdą kolejną pogodną noc (nawet, jakby miały być jeszcze trzy z rzędu).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Heh, powiedz to Krzyśkowi, który pakując sprzęt ładnie skąpał buty w dość głębokiej, błotnistej kałuży :D

Fakt! O tym zapomniałem. Sam także dałem "nura" w kałużę znajdującą się w koleinie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fakt! O tym zapomniałem. Sam także dałem "nura" w kałużę znajdującą się w koleinie :)

Eeee!!! nie było tak tragicznie  z tym błotem, ;) 

Obuwie  noszę odpowiednie na taki survival :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tez wpadlem na ta kaluze chyba jako pierwszy okolo 19.00 ale spoko trzeba byc przygotowany w terenie  :D . Czwartkowe prognozy nie sa za ciekawe ale coz moze w weekend cos sie wyklaruje. Szkoda tylko ze musialem tak szybko jechac bo w sumie cos przed 22 przyjechaliscie. Obserwacje bardzo udane i najblizszej pogodnej nocy nie odpuszcze ;).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prognozy są dość zgodne, że dzisiejszej nocy powinno być dobrze, o ile ucieknie się nieco bardziej na południe. Może jakaś improwizacja w Borach? Okolice Skórcza na przykład?

Tam jest cholernie ciemno! :)

Na noc z czwartku na piątek meteo daje szanse, ale SkippySky już nie. Zatem pewnie dziś spróbuję szczęścia...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W takim razie powodzenia w obserwacjach!

Ja niestety dziś odpuszczam. Natomiast gdyby w długi weekend trafiła się sprzyjająca pogoda to jestem gotów jechać nawet w Bory :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widzieliście prognozy?

W drugiej części nocy można spodziewać się dwu-trzygodzinnej dziury w chmurach. Prognoza dla nas nie przewiduje super warunków, ale od czego jest A1 - gdyby zjechać w dół ok. 100km, sytuacja może być bardzo ciekawa.

Ktoś jest chętny zaryzykować sen dla zobaczenia czterech komet?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Patrząc przez okno jakoś ciężko uwierzyć w tę dziurę :( Ale faktycznie niektóre prognozy dają cień nadziei. I to niekoniecznie dla drugiego końca Amber One. Gdyby potwierdziły się dobre warunki dla Blizin to chyba się przełamię i zrezygnuję ze snu. Będziemy w kontakcie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bedzie  rozpogodzenie i to w okolicach 21.00-22.00  ;). Bedzie blotniscie ale chociaz 2 godzinne obserwacje zadowola.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

byłem dzisiaj przejazdem w blizinach ścieżka jest rozmoknięta, jak komuś nie przeszkadza taplanie się w błocie to  niech próbuje. Poza tym do obserwacji komet Blizny to kiepska miejscówka z powodu lasu.

na komety trzeba by wybrać się gdzieś indziej. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do  pogody poczekajmy spokojnie, w tygodniu powinny się trafić jakieś rozpogodzenia.

Mam ciekawą miejscówkę  15 km na wschód od Elbląga na komety i wschodnie niebo  powinna być optymalna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Blizny to kiepska miejscówka z powodu lasu.

na komety trzeba by wybrać się gdzieś indziej. 

...co też uczyniliśmy. Wszystkie cztery złapane :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzieki Marku za telefon ktory mnie  wyrwal z tego lenistwa w Bliziny, bylem do 2.00 sam i pogoda  dopisala, czesciowe chmurki ktore sie pojawily wiatr szybko rozganial. Widok sesji to piekny b. jasny bolid o 23.48 wychodzacy od plejad. Droga przejezdna bynajmniej dla mojego autka ^-^ .  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

...co też uczyniliśmy. Wszystkie cztery złapane :)

Potwierdzam. Ja co prawda widziałem tylko trzy ale przy mojej ślepocie to i tak sukces ;)

No ale na noc z soboty na niedzielę mamy zachęcające prognozy. Jacyś chętni? Tylko ze względu na komety trzeba raczej pomyśleć o innym miejscu niż Bliziny. No chyba, żebyśmy podjechali kawałek dalej za ambonę, może tam będzie czysty wschód?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mysle ze wiele osob ma nadzieje na te 2 nocki weekendowe ;). Ja na pewno sie pojawie. Moze jakis wypad pod ciemniejsze niebo niz Bliziny :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szczerze mówiąc wolałbym za daleko nie jeździć. Ostatni powrót nad ranem spod Torunia dał mi ostro w kość. Cały czas zastanawiam się ile czasu jechałem drzemiąc ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja również się piszę. Skippy co prawda pokazuje kaszanę, ale Meteo i Accuweather dają nadzieję. Gdyby jednak okazało się, że w Borach będzie przejrzyście, optowałbym za tą opcją.

Wojtku, w razie czego - zapraszam do mojego auta. Postaram się nie drzemać za kółkiem ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wolałbym bliżej ale oczywiście dostosuję się do reszty. Bory są ciekawą alternatywą dla Blizin. Ale nie wykluczam też okolic Pasłęka a konkretnie miejscowości Drynki gdzie byliśmy na początku października - całkiem fajna miejscówka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pogoda na pewno bedzie, widac idaca spora dziure z zachodu ale czysciej moze byc juz od 18.00-19.00. Druga czesc nocy jest niepewna z wysokimi chmurkami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta