Skocz do zawartości

Plane Spotting - fotografia lotnicza


Mikołaj

Rekomendowane odpowiedzi

To to ja znam ale chodzi mi o sytuacje mamy zdjęcie z wczoraj.

A wejdź w zakładkę - Data/History - Flights History

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dla zabawy pierwszy strzał ;).

Jakoś niedobrze mi się to aktualnie kojarzy..

 

Tak - skur...y w celownik.... :-[ :-[ :-

 

Ktoś w fotki samolotów na Ukrainie zbyt dosłownie potraktował.

Swoją drogą nie odróżnić samolotu rejsowego od transportowca wojskowego używając sprzętu za 250.000$. Skoro zwykły amator ze sprzętem za 1000 zł potrafi.

Lornetka: Nikon Action EX 10x50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... No i znowu trza szukać na innych forach.

No bo tu jest astro :D  A tu Spotting :D http://www.extremespotting.com/portal.php

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co ten temat?

Masz pogodę - siedzisz w domu - Foć i na konkurs 8) Teraz już prawie ciemno nic nie ,,spoccisz" :D

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdzisiu, wystarczyło tylko wejść w FAQ na Flight Radarze:
 

Is it possible to see history of flights on Flightradar24.com?
Yes, press 'Playback' in sidebar to view global flight history from the last 7 days. You can also find history about individual flights and aircraft from the last 7 days in our aviation database.
Flightradar24 and our support can't help searching for historical flights.


Tak więc dzięki opcji "Playback" mamy dostęp do archiwalnych przelotów z całego tygodnia, ale z informacji mojego Kolegi-spottera wynika, że niestety teraz ta funkcja jest niedostępna z powodu czwartkowej katastrofy Boeinga 777.

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co ten temat?

Nieastronomiczna odskocznia

 

  • Jest w dziale ASTRO-KAFEJKA,
  • używamy sprzętu astro do uprawiania tego procederu ;)
  • wypełniamy luki  w tematach astro :)

     

    Jakoś niedobrze mi się to aktualnie kojarzy..

     

    Ktoś w fotki samolotów na Ukrainie zbyt dosłownie potraktował.

    Swoją drogą nie odróżnić samolotu rejsowego od transportowca wojskowego używając sprzętu za 250.000$. Skoro zwykły amator ze sprzętem za 1000 zł potrafi.

 

Raczej starajmy się zbytnio nie komentować na forum astronomicznym tych wydarzeń,  dość relacji i komentarzy w mediach a temat wprowadza smutny nastrój.

Spotting też podobnie jak nasze jest  fajnym hobby, które kojarzy się bardzo pozytywnie, słońce, błękitne  niebo i majestatyczne samoloty sunące na wysokich pułapach.

 

ps. Co do katastrofy: Od siebie dodam, że ci ludzie to Męczennicy bo złożyli swoje życie  w imię  pokoju globalnego na świecie. (i)

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałbym się abery i braku ostrości. Chyba, że dodatkowo pokombinujesz z jakimś filtrem. Ale wtedy będziesz miał dość ciemne f/10.

No właśnie i tu jest problemik. Nie bardzo wiem jaki bym musiał obiektyw/lunetę dobrać? Ale tez nie chce kupować dobsona to ma być takie foto na luzie.
Na razie popróbuję bez barlowa i tak lunetka się na razie kurzy. I mam dość solidny statyw geodezyjny.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No właśnie i tu jest problemik. Nie bardzo wiem jaki bym musiał obiektyw/lunetę dobrać? Ale tez nie chce kupować dobsona to ma być takie foto na luzie.
Na razie popróbuję bez barlowa i tak lunetka się na razie kurzy. I mam dość solidny statyw geodezyjny.

 

Zdzichu Baader SemiApo załatwi Ci sprawę abberki w 80/400 a myślę, że obiektyw będzie idealny

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcją najtańszą byłby Mak, a optymalną wg mnie ED80. Do tego dobry AZ i można poszaleć.

 

ED80 odpada prędzej bym się skusił na Maka np 102?

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle sprawdzałeś czy wyostrzysz w lustrzance z 80/400 + barlow?

Bez barlowa ostrzy bez problemu fociłem nim Księżyc. A z barlowem nie wiem? ale nie powinno być problemu.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, nigdy za bardzo z kolorkami nie eksperymentowałem, tak na szybko coś takiego mi wyszło :

 

attachicon.gifaaa.jpg

 

 

Jak szaleć to szaleć, jeszcze GIF-a dorzucę :)

 

attachicon.gif2014-06-20_002717.gif

Że ja tego wcześniej nie widziałem!!!!

 

MEGA!!!! Gratuluję pięknego strzału.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)