Skocz do zawartości

Problem z połączeniem HEQ5 pod Cartes du Ciel


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Zapragnąłem sterować montażem poprzez Cartes du Ciel. No to oczywiście na pomoc przyszedł blog Aliena a mianowicie ten post.

 

Wpis nie jest najnowszy, więc mam pobrane:
 

  • Cartes du Ciel 3.8
  • platformę ASCOM 6SP3
  • EQMOD v124g

Na początku wszystko było dobrze, doszedłem do tego miejsca- wszystko było wpisane tak samo jak u Aliena (tylko współrzędne geograficzne własne).

post-901-0-75633500-1380458928_thumb.jpg


Niestety po kliknięciu OK wyskakiwał komunikat, że coś źle wpisałem (nie pamiętam jak to dokładnie szło, wiem, że dwa słowa a jedno to 'invalid'.

No to kombinowałem, zmieniałem to co wpisałem itd, aż w końcu "pałka się przegła" i wyskoczyło to:

post-901-0-01897100-1380459188_thumb.png

No to odinastalowywałem CdC, ASCOMa, EQMODa, resetowałem komputer- wszystko po kilka razy- i nic.


Nie za bardzo wiem co z tym fantem zrobić.
Pomożecie?

P.S. System do Windows XP 32bit

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z CdC się pokłóciłem - Z tego co wiem Zdzichu go używa z EQMOdem - Celestrony tego nie maja - musisz poczekać na niego lub inną dobrą duszę :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z Alienowego chomika pobieram ASCOM 6SP1  - może o to chodzi? Zobaczymy co z tego będzie :)

Filip - nie czytasz FA  >:(  - najnowszy jest tu

I ,,chodzi" sprawdzony 8) Tylko chyba nie w tym problem - ale warto mieć najnowszą platformę.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip - nie czytasz FA  >:(  - najnowszy jest tu

I ,,chodzi" sprawdzony 8) Tylko chyba nie w tym problem - ale warto mieć najnowszą platformę.

Jacek- nie czytasz moich postów >:D  Przecież w pierwszym napisałem, że mam ASCOMa 6SP3 :-X

Myślałem, że w tym problem i teraz zainstalowałem ASCOM 6SP1 - niestety dalej to samo :(

 

 

W tym oknie gdzie masz POHT Telescope Powinieneś mieć EQMOD Telescope

Problem pojawia się przy chęci zmiany POHT na EQMOD. Klikam widoczne "Wybierz", z rozwijanej listy biorę EQMODa i wtedy wyskakują mi te komunikaty :'(

Aha, oprócz zmiany ASCOMa zmieniłem również EQMODa na V123s

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie doczytałem - piszę dorywczo bo od 14 avikuję Słonko rozpogodziło się. :)

Przejdź na StellariumScope i będziesz miał problem z głowy zainstaluj Stellarium 0.11.1 - najmniej zasobów zajmuje i wszystko.

Ja walczyłem z CdC i na trzy odpałki jedna była OK i zrezygnowałem. Zresztą mont mi trafia jak snajper a kamerką mogę dzięki Nebulosity kadrować.

Z Canonkiem też nie było problemu pod APT.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na przyszłość - to mam spore doświadczenie z ASCOM we wszelkich postaciach i wersjach - gdyby ktoś potrzebował pomocy to z przyjemnością w wolnych chwilach się tym zajmę. Wystarczy do mnie zadzwonić, 602 315947 w jakiś rozsądnych godzinach. Pracowałem już nad kilkudziesięcioma obserwatoriami na całym świecie przez internet, więc z pewnością i z waszym sobie poradzę.

  • Like 1

Jacek Pala

http://www.scopedome.com

tel. +48 602 315 947

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutorial jest dobry i z zamkniętymi oczami ci to zrobię coś pokaszaniłes na początku, dalej proszę o wyjaśnienie bo nie mogę sobie pozwolić na nie działające tutki. ? 

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha!! Działa!! Wystarczyło wejść w Start > Wszystkie programy > EQMOD > EQASCOM >  Toolbox i kliknąć Register ::)  8)  I działa, montaż pięknie współpracuje :)

Tego nie trzeba robić przed uruchomieniem aby sterować w Cdc. 

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK niech i tak będzie ale nie wiem co to ma wspólnego, proszę o dopisek w komentarzach na blogu że taka sytuacja zaistniała bo nie będę edytował tematu.

Dlaczego założyłeś ze na zrzucie ma tak być i u ciebie, podczas instalacji np sterowników do portu com domyślnie możesz mieć np com 5 a nie com 1 jak na zrzucie tu ustawiasz sobie nr portu com sam.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na przyszłość - to mam spore doświadczenie z ASCOM we wszelkich postaciach i wersjach - gdyby ktoś potrzebował pomocy to z przyjemnością w wolnych chwilach się tym zajmę. Wystarczy do mnie zadzwonić, 602 315947 w jakiś rozsądnych godzinach. Pracowałem już nad kilkudziesięcioma obserwatoriami na całym świecie przez internet, więc z pewnością i z waszym sobie poradzę.

Trzymam za słowo. Nie omieszkam skorzystać z fachowej pomocy.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)