Skocz do zawartości

PRZYPOMNIENIE O KONKURSIE Astro - foto.. Sprawy techniczne.


Rekomendowane odpowiedzi

post-476-0-04930600-1391865626.jpg

 

SPONSOR GŁÓWNY - FIRMA SCOPE DOME

PATRON MEDIALNY - MIESIĘCZNIK ASTRONOMIA

 

Witam pięknie :)

Chciałbym Szanownemu Państwu przypomnieć o zbliżającym się milowymi krokami Konkursie im. Heńka Kowalewskiego na Astro - Fotografię Roku.

Wystarczy ,,kliknąć" na baner reklamowy na stronie głównej FA i zostaniemy przeniesieni do konkursowego działu. Tam znajdziemy regulamin i myślę wszelkie niezbędne informacje.

Na razie 3 podpięte wątki główne są zamknięte - w określonym czasie, a konkretnie już 01.01.2014 roku zostanie otwarty wątek pt.  Astro - Fotografie Miesiąca Forum Astronomicznego.

Tam przyszli konkursowicze będą umieszczać swoje dzieła w poszczególnych miesiącach.

Może wydaje się Wam, że za wcześnie o tym piszę, jednak jest inaczej, zgodnie z regulaminem fotografie nie mogą być ,,starsze" niż 3 miesiące przed ich opublikowaniem. Dlatego widząc w perspektywie pięknie zapowiadające się noce zachęcam do działania.

Życzę ich oczywiście jak najwięcej. :)

Wątek pozostawiam otwarty - może będą jakieś uwagi czy sugestie, które mogą usprawnić nasze Wielkie Przedsięwzięcie.

No i od siebie wszystkim stającym w konkursowe szranki Serdecznie życzę Nagrody Głównej 8)

 

PS. Od czasu do czasu watek będę podbijał, aby nikt z astro - fotografów o nim nie zapomniał ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie organizujemy "testowej" wersji konkursu z fotkami od września do grudnia br.?

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyczyn techniczno - organizacyjno - czasowych nie :-[ już mamy niestety październik.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda... Warto byłoby jeszcze przed wystartowaniem z oficjalną edycją konkursu przetestować się w kontekście organizacyjnym żeby mieć jeszcze czas na ewentualne usprawnienia/poprawki. Jakby była jakaś robota, w której mógłbym pomóc, to chętnie się tego podejmę ;)

 

Sorry, że dopiero teraz się obudziłem, ale tak sobie myślę, że skoro zawody nazywają się "Konkurs im. Heńka Kowalewskiego na Astro-Fotografię Roku", to może precyzyjniejszy byłby "Memoriał Heńka Kowalewskiego na Astro-Fotografię Roku"? Taka sprawa bardziej kosmetyczna, jednak co innego konkurs imienia, a co innego memoriał...

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jakby była jakaś robota, w której mógłbym pomóc, to chętnie się tego podejmę ;)

Bardzo chętnie skorzystam, szczególnie w czasie trwania ankiet  - ostatnio automatyczne otwarcie i zamknięcie mnie zawiodło :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Minęło 20 dni od ostatniego postu dlatego chciałbym przypomnieć - Za 64 dni zaczynamy zmagania konkursowe 8)

Astro - fotografików nie muszę chyba uświadamiać, że czasu pozostało niewiele :)

Przypomni nam o tym po 25 października również nowy numer miesięcznika Astronomia Amatorska, który na swych łamach zamieści stosowny artykuł - informował o tym Administrator oraz oficjalnie na naszym forum Redaktor Naczelny tego czasopisma 8)

post-476-0-48813900-1382337908_thumb.jpg

Wszystkie informacje znajdziecie w tym dziale lub po ,,kliknięciu" w baner reklamowy konkursu na stronie głównej FA :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czas szybko upływa - do rozpoczęcia Konkursu zostało tylko 49 dni.

Dlatego kolejne moje przypomnienie o zbliżającej się dacie.

Aby wprowadzić troszkę mocniejszej rywalizacji już na samym początku Konkursu, postanowiłem zmotywować jego przyszłych uczestników.

Do rzeczy - dla pierwszego Forumowicza, który po godzinie 00,00 zgłosi swą fotografię będzie nagroda :)

Skromna ale przypominająca Heńka - Patrona Konkursu.

Kto Go znał wie, że Henia drugą pasją było żeglarstwo dlatego jest to nagroda łącząca jego pasje - astronomię i żeglarstwo.

Żeglarski teleskop brelok w drewnianym pudełeczku - nawet można rozsunąć i popatrzeć 8)

post-476-0-24319600-1384256335_thumb.jpg

  • Like 3

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi donieść, że dziś otrzymaliśmy wsparcie od Kolegi Romana (Ekologa) w wysokości 100zł!

 

Z Jackiem postanowiliśmy sfinansować za to wydrukowanie dyplomów na Heńkowy Konkurs.
 

Dziękujemy Koledze Ekologowi za ten hojny gest na rzecz naszej społeczności!

  • Like 5

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas szybko upływa - do rozpoczęcia Konkursu zostało tylko 49 dni.

Dlatego kolejne moje przypomnienie o zbliżającej się dacie.

Aby wprowadzić troszkę mocniejszej rywalizacji już na samym początku Konkursu, postanowiłem zmotywować jego przyszłych uczestników.

Do rzeczy - dla pierwszego Forumowicza, który po godzinie 00,00 zgłosi swą fotografię będzie nagroda :)

Skromna ale przypominająca Heńka - Patrona Konkursu.

Kto Go znał wie, że Henia drugą pasją było żeglarstwo dlatego jest to nagroda łącząca jego pasje - astronomię i żeglarstwo.

Żeglarski teleskop brelok w drewnianym pudełeczku - nawet można rozsunąć i popatrzeć 8)

attachicon.gifNagroda dla pierwszego.jpg

Nagroda jest już moja. >:D

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi donieść, że dziś otrzymaliśmy wsparcie od Kolegi Romana (Ekologa) w wysokości 100zł!

 

Z Jackiem postanowiliśmy sfinansować za to wydrukowanie dyplomów na Heńkowy Konkurs.

 

Dziękujemy Koledze Ekologowi za ten hojny gest na rzecz naszej społeczności!

Ekologu - Bardzo ładny gest.

Szacuneczek

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagroda jest już moja. >:D

Nie chwal dnia przed .... wyjazdem teściowej >:D

 

Nagrodę - czy do Ciebie ... ?? Wysyłam zwycięzcy  osobiście po uzyskaniu adresu nawet 02.01.2014r.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szanowni Państwo - żarty się skończyły. To już tylko 30 dni !!!

Astro fotografie powinny przechodzić już fazę ostatniej kosmetyki :)

Zapraszam :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informuję Państwa, że otrzymałem bardzo pomyślną wiadomość 8)

Najpierw Wielkimi Literami z Wielka Przyjemnością  napiszę: Jacku2 JESTEŚ WIELKI 8) 8) 8)

Zgodnie z zapowiedzią Admina pieniążki w wysokości 100 zł - ,,poleciały" na konto Jacka2, według uzgodnień z drukarnią cena 36 sztuk (3x12 miesięcy) miała wynieść 145 zł.

Jacek - tylko znanym sobie sposobem załatwił druk 45 dyplomów !!! za 104 zł - Jacku piwa nie musisz brać na zlot - Koleżanki i Koledzy - musimy mu oddać ten honorowy dług 8)

Jeszcze raz w swoim imieniu dziękuję - mam nadzieje, że się dołączycie :)

A oto gotowe dyplomy na 2014 rok i kawałek 2015 dla 3 pierwszych prac z każdego miesiąca w Konkursie Henia.

Jakość oczywiście Biznes Class

post-476-0-15294100-1386008170_thumb.jpg

post-476-0-54550000-1386008350_thumb.jpg

  • Like 3

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szanowni przyszli Laureaci Konkursu im. Heńka Kowalewskiego na Astro-Fotografię Roku.

 

     Czas Świąt to czas spokoju i więcej czasu na poczytanie i przypomnienie.

Dlatego chciałem ostatni raz dosłownie w przeddzień rozpoczęcia przypomnieć Wam pokrótce  organizacyjne zasady naszego przedsięwzięcia:

 

Konkurs składa się z 2 etapów ? 2 oddzielnych konkursów.

  1. To Konkurs na Astro-fotografię Miesiąca Forum Astronomicznego. (realizowany od 01 stycznia do 31 grudnia 2014r). Fotografie styczniowe umieszczamy tu.
  2. To Konkurs Im. Heńka Kowalewskiego na Astro-Fotografię Roku.

     W szranki pierwszego konkursu stają wszyscy astro-fotograficy amatorzy, którzy zgodnie z regulaminem zamieszczą w określonym czasie i zgodnie z określonymi zasadami swoje własnoręczne nigdzie nie publikowane prace w postaci fotografii obiektów US i DSO.

     Z tych fotografii poprzez czynny udział w ankiecie będziemy typowali astro-fotografie do Konkursu Henia. Zgodnie z regulaminem będzie to jedna fotografia (zwycięska) w danym miesiącu. Za pierwsze trzy miejsca w konkursie FA jak wiecie będą przyznane nagrody:

- za pierwsze miejsce miesiąca - statuetka i dyplom FA i umieszczenie zwycięskiej fotografii na stronie głównej FA (górna galeria ? pierwsza od lewej)

- za drugie i trzecie miejsce - dyplom FA.

- dodatkowa malutka nagroda (za pierwszą astro-fotkę) umieszczoną tuż po godzinie 00,00 01.01.2014r.

 

     Dwunastu laureatów poszczególnych miesięcy staje do Konkursu Henia. Nastąpi to w dniu 01 stycznia 2015r.

 

Partnerem Medialnym Konkursu jest  ? Miesięcznik Astronomia Amatorska.

 

Natomiast Głównym Sponsorem nagrody głównej Konkursu jest znana Firma naszego Kolegi Jacka Pali Scope Dome

 

Szanowne Koleżanki i Koledzy bardzo proszę o dokładne zapoznanie się z Regulaminem konkursów.

 

     Bardzo proszę o rozpropagowanie tej cennej inicjatywy wśród koleżanek i kolegów z innych for astronomicznych. To naprawdę bardzo piękna i szczytna idea. Znajdziemy w niej i dreszczyk konkursowych emocji i poznamy piękno otaczającego nas wszechświata ? uchwyconego dzięki wytrwałości i wiedzy naszych bardzo często znanych osobiście astro-fotografików amatorów.

 

W razie jakichkolwiek wątpliwości służę poprzez PW wszelkimi wyjaśnieniami.

 

    Jeszcze raz serdecznie zapraszam do udziału w konkursach, pamiętajcie o tym, że wszyscy macie szanse na Tytuł Laureata, na wielką satysfakcję i oczywiście Nagrodę od Firmy Scope Dome.

 

Aby łatwo dotrzeć do wszelkich informacji po ,,kliknięciu" na plakat konkursowy taki jak poniżej na stronie głównej FA zostaniemy przeniesieni do działu konkursowego.

post-476-0-75835800-1387985459_thumb.jpg

 

 

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-476-0-11769300-1388404580_thumb.jpg

 

Szanowni Państwo, chciałbym poinformować, że za chwilę (jutro będzie ,,wariacki" dzień - ostatni tego roku) otwieram wątek gdzie przyszli zwycięzcy konkursów astro - fotograficznych będą mogli zamieszczać swoje konkursowe prace czyli

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3018-astro-fotografie-miesiaca-forum-astronomicznego-styczen-2014r/

 

- Bardzo proszę - pamiętajcie, że w tym wątku umieszczacie swoje prace od pierwszej do ostatniej sekundy stycznia 2014 roku (weryfikatorem będzie zegar systemowy forum).

 

- Prace umieszczone za wcześnie lub za późno będą przenoszone do działu astrofotografia i nie będą poddawane ocenie konkursowej (ankiecie) naszych forumowiczów.

 

- Uprzejmie również proszę wszystkich o powstrzymanie się od wpisów komentujących prace (postów) w konkursowym styczniowym wątku oraz nie ,,lajkowanie" zgłoszonych prac.

Po pierwsze - zaśmieci to jego przejrzystość. Po drugie -  może mieć wpływ na późniejsze oceny w ankiecie za miesiąc styczeń. 

Wszystkie takie posty będą przenoszone do tego wątku (gdybym nie zauważył proszę Administratorów i Moderatorów o uczynienie tego samego możliwie jak najszybciej).

To wątek dla przyszłych laureatów konkursów :)

 

To chyba było by już wszystko ze spraw organizacyjnych.

Tutaj mamy Regulamin a niejasności postaram się wyjaśnić na PW.

 

Jeszcze raz apeluję do wszystkich astro-fotografów  - wystawiajcie bez jakichkolwiek wewnętrznych oporów swoje upolowane i obrobione obiekty naszego pięknego nieba - tego ,,bliższego" jakim jest US (dziennego i nocnego) jak i tego ,,dalszego" DS.

 

Życzę Wam wszystkim zwycięstwa oraz samych pogodnych dni i nocy w nowym 2014 roku. :)

 


 

 

 

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wewnętrzny drugi Erbel mnie nie powstrzyma ..... ??? :D

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to informacja dla Tych, którzy do południa pracowali ,,pierwsza zmiana" :)

 

post-476-0-50937100-1388424803_thumb.jpg

 

Szanowni Państwo, chciałbym poinformować, że został otwarty wątek (jutro będzie ,,wariacki" dzień - ostatni tego roku) gdzie przyszli zwycięzcy konkursów astro - fotograficznych będą mogli zamieszczać swoje konkursowe prace czyli

http://www.forumastr...-styczen-2014r/

 

- Bardzo proszę - pamiętajcie, że w tym wątku umieszczacie swoje prace od pierwszej do ostatniej sekundy stycznia 2014 roku (weryfikatorem będzie zegar systemowy forum).

 

- Prace umieszczone za wcześnie lub za późno będą przenoszone do działu astrofotografia i nie będą poddawane ocenie konkursowej (ankiecie) naszych forumowiczów.

 

- Uprzejmie również proszę wszystkich o powstrzymanie się od wpisów komentujących prace (postów) w konkursowym styczniowym wątku oraz nie ,,lajkowanie" zgłoszonych prac.

Po pierwsze - zaśmieci to jego przejrzystość. Po drugie -  może mieć wpływ na późniejsze oceny w ankiecie za miesiąc styczeń. 

Wszystkie takie posty będą przenoszone do tego wątku (gdybym nie zauważył proszę Administratorów i Moderatorów o uczynienie tego samego możliwie jak najszybciej).

To wątek dla przyszłych laureatów konkursów :)

 

To chyba było by już wszystko ze spraw organizacyjnych.

Tutaj mamy Regulamin a niejasności postaram się wyjaśnić na PW.

 

Jeszcze raz apeluję do wszystkich astro-fotografów  - wystawiajcie bez jakichkolwiek wewnętrznych oporów swoje upolowane i obrobione obiekty naszego pięknego nieba - tego ,,bliższego" jakim jest US (dziennego i nocnego) jak i tego ,,dalszego" DS.

 

Życzę Wam wszystkim zwycięstwa oraz samych pogodnych dni i nocy w nowym 2014 roku. :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie ten wątek :o Proszę moda o przeniesienie :)

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że Laureatem Małej Nagrody w Naszym pierwszym Forumowym Konkursie Za Pierwszą Astro-Fotografię został Kolega jcbo - Jacku - Gratuluję 8) :)

 

Proszę o przesłanie mi na PW danych do wysyłki :)

post-476-0-28461900-1388532007_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mały włos! ;) Gratuluję Jacku.

 

attachicon.gifqqq.jpg

Cóż to jest w stosunku do wieczności - jeszcze mniejszy .... :D

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy kolejny długi weekend - pogoda... >:( delikatnie pisząc nie najlepsza, może będzie czas na końcowa obróbkę i wstawienie kolejnych Pięknych Asto - Fotografii, a kilku z Was mi obiecało  Zapraszam :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty też nam coś obiecałeś Jacku- przynajmniej ja to tak odebrałem :) i nie wymiguj mi się tutaj wewnętrznym Erblem :P

Właśnie jestem spakowany (TS Triplet APO 90 + DSI III Pro + TS 60 + ALccd 5 + CGEM + filtry, kable i zasilanie ) - ubrany i czekam na .... post-476-0-32825900-1388847712.jpg

 

A tymczasem Zapraszam

Jednocześnie ponawiam prośbę o nie ,,lajkowanie" i nie komentowanie astro-fotografii w wątku konkursowym stycznia jak i kolejnych :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Przyszli Laureaci 8)

 

Jest mi niezmiernie miło poinformować Was, że nasz pierwszy laureat nagrody za Pierwszą Fotografię w Konkursach Astro-Fotograficznych - Kolega Jacek Bobowik, w celu uatrakcyjnienia i zachęcenia Was do udziału w naszym wielkim przedsięwzięciu, postanowił:

Oddać 2 PIĘKNE KALENDARZE made in Jacek Bobowik

 

post-476-0-62850300-1388929985_thumb.jpg

 

post-476-0-33665400-1388930011_thumb.jpg

 

post-476-0-02006300-1388930044_thumb.jpg

 

Te Piękne Nagrody zostaną rozlosowane wśród wszystkich z Was, którzy w miesiącu styczniu zamieszczą swoje prace w wątku konkursowym !!!!

 

Pamiętajcie, że każda praca jest piękna, każda godna zwrócenia uwagi, każda pobudza do wyobraźni i poprzez swoją etykietę uczy.

Jeszcze raz chyląc czoła przed piękną inicjatywą Jacka zachęcam do umieszczania swoich astro - fotografii

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry temat, ale mam do ciebie Jacku jako organizatora pytanie. Czy do konkursu liczą się także prace w postaci animacji? Pytam, bo kilku kolegów od astrofotografii Jowisza popełnia piękne prace i szkoda, gdyby się nie liczyły.

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholerka ??? napiszę szczerze - ...... ??? ??? ???  Skonsultuję z Administracją i odpowiem

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry temat, ale mam do ciebie Jacku jako organizatora pytanie. Czy do konkursu liczą się także prace w postaci animacji? Pytam, bo kilku kolegów od astrofotografii Jowisza popełnia piękne prace i szkoda, gdyby się nie liczyły.

Szanowny Kolego po przemyśleniu i konsultacjach w niezależnych źródłach - myślę, że nie za bardzo.

To chyba było by tak jak ocenianie filmu i obrazu olejnego w jednym konkursie.

Animacja i fotografia to jednak inne dziedziny sztuki.

Kolejna sprawa - jak umieścić animację na łamach prasy czy np. w kalendarzu Głównego Sponsora Konkursu Firmy ScopeDome

 

No i kolejna ważna sprawa - konkurs już od 5 dni ruszył i zmiana regulaminu chyba była by niedopuszczalna - Jego pierwszy etap Astro-fotografie Miesiąca FA - Przepustka do konkursu Henia 8)

 

Nie stoi jednak na przeszkodzie nic aby założyć nowy temat - poddać pod dyskusję i może będzie to kolejna cenna inicjatywa, która znajdzie miejsce na FA  :)

 

Jednocześnie informuję, że Kolega Tranox rozpoczął propagandę konkursową na Faacebooku :)

https://www.facebook.com/pages/Forumastronomicznepl/196323367053712

 

A tymczasem przypominam o inicjatywie Jacka i zapraszam do zamieszczania prac konkursowych

 

Szanowni Przyszli Laureaci 8)

 

Jest mi niezmiernie miło poinformować Was, że nasz pierwszy laureat nagrody za Pierwszą Zgłoszoną Do Konkursu Fotografię w Konkursach Astro-Fotograficznych - Kolega Jacek Bobowik, w celu uatrakcyjnienia i zachęcenia Was do udziału w naszym wielkim przedsięwzięciu, postanowił:

Oddać 2 PIĘKNE KALENDARZE made in Jacek Bobowik

 

post-476-0-62850300-1388929985_thumb.jpg

 

post-476-0-33665400-1388930011_thumb.jpg

 

post-476-0-02006300-1388930044_thumb.jpg

 

Te Piękne Nagrody zostaną rozlosowane wśród wszystkich z Was, którzy w miesiącu styczniu zamieszczą swoje prace w wątku konkursowym !!!!

 

Pamiętajcie, że każda praca jest piękna, każda godna zwrócenia uwagi, każda pobudza do wyobraźni i poprzez swoją etykietę uczy.

Jeszcze raz chyląc czoła przed piękną inicjatywą Jacka zachęcam do umieszczania swoich astro - fotografii

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)