Skocz do zawartości

PRZYPOMNIENIE O KONKURSIE Astro - foto.. Sprawy techniczne.


Rekomendowane odpowiedzi

      Bardo Was dużo dzisiaj na FA drodzy Goście i Forumowicze  :)  Dlatego kolejne przypomnienie i zaproszenie jednocześnie do wzięcia udziału w naszym dwuetapowym Konkursie im Heńka Kowalewskiego, którego Sponsorem nagrody głównej jest Firma ScopeDome  :)

 

Konkurs ruszył  6 dni temu i pierwsze zgłoszone prace można już podziwiać 8)  Z regulaminem zapoznamy się tu

 

Jednocześnie informuję, że Kolega Tranox rozpoczął propagandę konkursową na Faacebooku :)

https://www.facebook.com/pages/Forumastronomicznepl/196323367053712

 

A tymczasem przypominam o inicjatywie Jacka i zapraszam do zamieszczania prac konkursowych

 

Szanowni Przyszli Laureaci 8)

 

Jest mi niezmiernie miło poinformować Was, że nasz pierwszy laureat nagrody za Pierwszą Zgłoszoną Do Konkursu Fotografię w Konkursach Astro-Fotograficznych - Kolega Jacek Bobowik, w celu uatrakcyjnienia i zachęcenia Was do udziału w naszym wielkim przedsięwzięciu, postanowił:

Oddać 2 PIĘKNE KALENDARZE made in Jacek Bobowik

 

post-476-0-62850300-1388929985_thumb.jpg

 

post-476-0-33665400-1388930011_thumb.jpg

 

post-476-0-02006300-1388930044_thumb.jpg

 

Te Piękne Nagrody zostaną rozlosowane wśród wszystkich z Was, którzy w miesiącu styczniu zamieszczą swoje prace w wątku konkursowym !!!!

 

Pamiętajcie, że każda praca jest piękna, każda godna zwrócenia uwagi, każda pobudza do wyobraźni i poprzez swoją etykietę uczy.

Jeszcze raz chyląc czoła przed piękną inicjatywą Jacka zachęcam do umieszczania swoich astro - fotografii

 

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął kolejny chmurwny i deszczowy tydzień - przynajmniej u mnie nad morzem >:(

 

Zatem znów przypomnę Nasze Wielkie przedsięwzięcie jakim jest dwuetapowy Konkurs Astro-fotograficzny FA.

 

Zapraszam do podziwiania pięknych już zgłoszonych fotografii  - dlaczego jeszcze niema tam Waszych ??? ???  Przecież bez wątpienia są równie piękne  8)

 

I przypominam czekające nas w styczniu dodatkowe atrakcje jakim jest rozlosowanie za zgłoszone fotografie 2 pięknych kalendarzy Jacka Bobowika

post-476-0-81193800-1389473422_thumb.jpg

post-476-0-14733700-1389473267_thumb.jpg post-476-0-96941900-1389473295_thumb.jpg

 

Przypominam również o promocji na Facebooku

 

Jak również o naszym sponsorze Firmie ScopeDome - oby jej się wiodło ;)

 

Zapraszam jeszcze raz wszystkich nieśmiałych - Wszystkie Fotografie Są Piękne 8)

Wszelkie informacje znajdziecie w Regulaminie

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo - miałem napisać przypomnienie za tydzień ale ... potrzeba  8)

Przypomnę moją prośbę w momencie otwarcia styczniowego wątku konkursowego - TO BARDZO WAŻNE, PRZECZYTAJCIE DOKŁADNIE :)

 

 

- Uprzejmie również proszę wszystkich o powstrzymanie się od wpisów komentujących prace (postów) w konkursowym styczniowym wątku oraz nie ,,lajkowanie" zgłoszonych prac.

 

Po pierwsze - zaśmieci to jego przejrzystość. Po drugie -  może mieć wpływ na późniejsze oceny w ankiecie za miesiąc styczeń. 

 

Wszystkie takie posty będą przenoszone do tego wątku (gdybym nie zauważył proszę Administratorów i Moderatorów o uczynienie tego samego możliwie jak najszybciej).

 

To wątek dla przyszłych laureatów konkursów :) http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3018-konkurs-astro-fotografie-miesiaca-forum-astronomicznego-styczen-2014r/

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jesteśmy za połową pierwszego konkursowego miesiąca.
Piękne zgłoszone fotki  możemy podziwiać tutaj :)

Pamiętajcie o podwójnej nagrodzie styczniowej Jacka Bobowika, której zdjęcia są poniżej - o jej przyznaniu zdecyduje ,,losująca ślepa sierotka" można się zgłaszać na ochotnika ;)

 

post-10-0-34214700-1390047365_thumb.jpg

post-10-0-29115600-1390047362_thumb.jpgpost-10-0-00887600-1390047372_thumb.jpg

 

 

 

Przypominam o promocji Konkursu i naszego Forum na Facebooku - udostępniajcie i lajkujcie ile wlezie 8)

Jak również o naszym sponsorze Firmie ScopeDome - oby jej się wiodło ;)

Wszelkie informacje znajdziecie w Regulaminie

Uprzejmie również proszę wszystkich o powstrzymanie się od wpisów komentujących prace (postów) w konkursowym styczniowym wątku oraz nie ,,lajkowanie" zgłoszonych prac.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani - 5 dni się ostało aby zgłosić swoje konkursowe prace w miesiącu styczniu - pięć dni aby jedna z nich już była kandydatką do Konkursu Henia :)

Zatem nie zwlekajcie, kończcie poprawki lub obróbkę i dawajcie je tutaj :)

Pamiętajcie, że zegar systemowy zdecyduje, która astrofotografia została zgłoszona za późno - szkoda było by - zawsze to o jedna szansa więcej zakwalifikowania się do Konkursu na Asto-Fotkę Roku.

 

Pamiętajcie o podwójnej nagrodzie styczniowej Jacka Bobowika, której zdjęcia są poniżej - o jej przyznaniu zdecyduje ,,losująca ślepa sierotka" można się zgłaszać na ochotnika ;) - Sierotka (sposób na losowanie) nam się powoli klaruje - pomysł poddał Jacek Darczyńca 8)

 

post-10-0-34214700-1390047365_thumb.jpg

post-10-0-29115600-1390047362_thumb.jpg post-10-0-00887600-1390047372_thumb.jpg

 

 

 

Przypominam o promocji Konkursu i naszego Forum na Facebooku - udostępniajcie i lajkujcie ile wlezie 8)

Jak również o naszym sponsorze Firmie ScopeDome - oby jej się wiodło ;)

Wszelkie informacje znajdziecie w Regulaminie

Uprzejmie również proszę wszystkich o powstrzymanie się od wpisów komentujących prace (postów) w konkursowym styczniowym wątku oraz nie ,,lajkowanie" zgłoszonych prac.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani - zostało tylko 28 godzin - na męską decyzję - Wystawić - Nie wystawić ??? ??? ???

Zgłoście swoją astro-fotografie do konkursu - WARTO 8) - PRZECZYTAJCIE POPRZEDNIE POSTY :)

O1.02.2014 - uruchomi się ankieta

W niej oddamy głosy na najpiękniejszą naszym zdaniem astrofotografię - ankieta oczywiście będzie uzupełniona o prace złożone do końca dnia 31.01 8)

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani ostatnie przypomnienie w pierwszym miesiącu naszych konkursów - 12 godzin pozostało aby zgłosić swoje konkursowe prace w  styczniu - 12 godzini aby jedna z nich już była kandydatką do Konkursu Henia :)

Zatem nie zwlekajcie, kończcie poprawki lub obróbkę i dawajcie je tutaj :)

Pamiętajcie, że zegar systemowy zdecyduje, która astrofotografia została zgłoszona za późno - szkoda było by - zawsze to o jedna szansa więcej zakwalifikowania się do Konkursu na Asto-Fotkę Roku.

 

Pamiętajcie o podwójnej nagrodzie styczniowej Jacka Bobowika, której zdjęcia są poniżej - o jej przyznaniu zdecyduje ,,losująca ślepa sierotka" można się zgłaszać na ochotnika ;) - Sierotka (sposób na losowanie) nam się powoli klaruje - pomysł poddał Jacek Darczyńca 8)

 

post-10-0-34214700-1390047365_thumb.jpg

post-10-0-29115600-1390047362_thumb.jpg post-10-0-00887600-1390047372_thumb.jpg

 

 

 

Przypominam o promocji Konkursu i naszego Forum na Facebooku - udostępniajcie i lajkujcie ile wlezie 8)

Jak również o naszym sponsorze Firmie ScopeDome - oby jej się jak najlepiej wiodło ;)

Wszelkie informacje znajdziecie w Regulaminie

Uprzejmie również proszę wszystkich o powstrzymanie się od wpisów komentujących prace (postów) w konkursowym styczniowym wątku oraz nie ,,lajkowanie" zgłoszonych prac.

 

A od pierwszych sekund lutego zapraszam do głosowania :)

 

No i również bardzo ważne - od godziny 00.00 możemy wstawiać kolejne prace TU

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniowej edycji naszego konkursu w szranki stanęło 36 astro-fotografii - podziwiamy je tu

A głosujemy tutaj :)

 

 

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że rozpoczęliśmy drugi miesiąc zmagań konkursowych.

 

Astro - fotografie zgodnie z Regulaminem

 

Umieszczamy w wątku KONKURS - ASTRO - FOTOGRAFIE MIESIACA Forum Astronomicznego. LUTY 2014r.

 

Serdecznie wszystkich zapraszam :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy które chciałem poruszyć.

 

 

-Dlaczego muszę oddawać głos po jednym na stronę (chciał bym zagłosować na dwie fotki ze strony drugiej)

 

-Po oddaniu głosu mogę śledzić wyniki i na przykład 5-go lutego usunąć swój głos i zagłosować jeszcze raz na inna fotkę, bo np tej jednej fotce brakuje mojego głosu do zwycięstwa (uważam że to trochę mało "Fair play" )


Sowa 24" F/4.33, Paracorr VIP 2010, Nagler 20mm, ES14mm

www.astro-foto.pl/index.php/obserwacje-wizualne/sowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy które chciałem poruszyć.

 

 

-Dlaczego muszę oddawać głos po jednym na stronę (chciał bym zagłosować na dwie fotki ze strony drugiej)

 

-Po oddaniu głosu mogę śledzić wyniki i na przykład 5-go lutego usunąć swój głos i zagłosować jeszcze raz na inna fotkę, bo np tej jednej fotce brakuje mojego głosu do zwycięstwa (uważam ze to trosze mało "Fair play" )

Oj chyba modek nie przewidział takiego błędu.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy które chciałem poruszyć.

 

 

-Dlaczego muszę oddawać głos po jednym na stronę (chciał bym zagłosować na dwie fotki ze strony drugiej)

 

-Po oddaniu głosu mogę śledzić wyniki i na przykład 5-go lutego usunąć swój głos i zagłosować jeszcze raz na inna fotkę, bo np tej jednej fotce brakuje mojego głosu do zwycięstwa (uważam ze to trosze mało "Fair play" )

Niestety ankiety nie można skonstruować tak aby zawierała więcej niż 20 rekordów - dlatego jest na 2 stronach i po jednym głosie na stronę.

Moim zdaniem każdy jest dorosły i tak jak zagłosuje to jego indywidualna sprawa. Na przykład moje preferencje to odbiór a nie koleżeństwo, a jak i kiedy ktoś zagłosuje to już jego decyzja.

Szymon - ja nie widzę problemu - to Ty, ja, czy ktokolwiek niech postawi sobie pytanie czy gra fair ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ankiecie muszę oddać 2 głosy?

Tak - po jednym na każdej stronie (niestety taka jest konstrukcja - niezależna ode mnie :-[ - 20 rekordów na jedną stronę i po 1 głosie

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważny problem będzie, jeśli powstaną kiedyś 3 strony, a na trzeciej jedna fotka.

Generalnie jest to bardzo niesprawiedliwe. Jesteś pewien Jacku, że się nic z tym nie da zrobić? Gadaliście z technicznym?

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważny problem będzie, jeśli powstaną kiedyś 3 strony, a na trzeciej jedna fotka.

Generalnie jest to bardzo niesprawiedliwe. Jesteś pewien Jacku, że się nic z tym nie da zrobić? Gadaliście z technicznym?

Nie powstaną 3 strony - jeśli będzie więcej to trzeba założyć 2 wątek - ankieta bis.

Jeszcze raz napiszę:

W jednym wątku jest możliwość zadania 2 pytań, i na te pytania jest jedna odpowiedź - czyli w jednym wątku mogę umieścić 40 prac (po 20 w jednym), jeśli będzie np 45 będzie 2 watki.

Co tu jest niesprawiedliwego ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu jest niesprawiedliwego ???

To, że trzeba wybrać dwie opcje, ale wybór jednej automatycznie w dużym stopniu determinuje wybór drugiej. To nie jest wolny wybór :( W ten sposób wynik może być uzależniony od tego w jakiej grupie znalazło się dane zdjęcie :/

  • Like 1

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że trzeba wybrać dwie opcje, ale wybór jednej automatycznie w dużym stopniu determinuje wybór drugiej. To nie jest wolny wybór :( W ten sposób wynik może być uzależniony od tego w jakiej grupie znalazło się dane zdjęcie :/

Teoretycznie Masz rację, a w praktyce fotografie są umieszczane w kolejności zgłoszeń, wybieram tę, która najbardziej przypadła mi do gustu na danej stronie.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym wątku jest możliwość zadania 2 pytań, i na te pytania jest jedna odpowiedź - czyli w jednym wątku mogę umieścić 40 prac (po 20 w jednym), jeśli będzie np 45 będzie 2 watki.

Co tu jest niesprawiedliwego ???

Niesprawiedliwe jest to, że chcąc zagłosować w ankiecie muszę jeden głos oddać na pracę, na którą nie chcę głosować. To trzeba było od razu założyć dwa wątki ankietowe i nie byłoby tego problemu.

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesprawiedliwe jest to, że chcąc zagłosować w ankiecie muszę jeden głos oddać na pracę, na którą nie chcę głosować. To trzeba było od razu założyć dwa wątki ankietowe i nie byłoby tego problemu.

Nie przewidziałem, że to może wywołać dla Was aż taki problem.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani - drugi miesiąc naszego konkursu :)

 

Mamy pierwsze prace, które możemy podziwiać tutaj i tu również zamieszczać kolejne - Serdecznie zapraszam :)

 

Przypominam również o promocji na Facebooku

 

Pamiętajcie o naszym sponsorze Firmie ScopeDome  8)

 

Zapraszam jeszcze raz wszystkich nieśmiałych - Wszystkie Fotografie Są Piękne 8)

 

Wszelkie informacje znajdziecie w Regulaminie

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze.

 

Pragnę poinformować, że podobny lapsus jaki wyszedł z ankietą styczniową więcej się nie powtórzy.

Jest to tylko i wyłącznie moja wina, że w ten sposób musicie głosować - nie przewidziałem, że takie skonstruowanie (na tyle pozwalały standardowe ustawienia - 20 rekordów w pytaniu) może Wam utrudnić wybór :-[

 

Rozesłałem wici i okazało się, ze istnieje możliwość (dzięki Daniel i inni koledzy) wprowadzenia zmian w ustawieniach zaawansowanych silnika - Admin zmienił i ankietę mogę konstruować z dowolną ilością rekordów :)

 

Jeszcze raz PRZEPRASZAM ZA UTRUDNIENIA :-[ 

 

Marcowa ankieta za luty będzie wyglądała tak

 

 

 

Kochani - drugi miesiąc naszego konkursu rozpoczęty :)

 

Mamy pierwsze prace, które możemy podziwiać tutaj i tu również zamieszczać kolejne - Serdecznie zapraszam :)

 

Przypominam również o promocji na Facebooku

 

Pamiętajcie o naszym sponsorze Firmie ScopeDome  8)

 

Zapraszam jeszcze raz wszystkich nieśmiałych - Wszystkie Fotografie Są Piękne 8)

 

Wszelkie informacje znajdziecie w Regulaminie

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko OT od siebie ;) Chciałbym, wykorzystać styczniową (zwycięską)  fotkę do promocji zlotu. Czyli zrobię z niej tło do naszego zlotowego  banera, który pojawi się w piątek po południu! Baner będzie po prostu  "styczniową" fotką z napisami i logami sponsora i patrona!

 

Oczywiście jeśli zwycięzca nie zaprotestuje! ;)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani - drugi miesiąc naszego konkursu rozpoczęty :)

 

Mamy pierwsze prace, które możemy podziwiać tutaj i tu również zamieszczać kolejne - Serdecznie zapraszam :)

 

Przypominam również o promocji na Facebooku

 

Pamiętajcie o naszym sponsorze Firmie ScopeDome  8)

 

Zapraszam jeszcze raz wszystkich nieśmiałych - Wszystkie Fotografie Są Piękne 8)

 

Wszelkie informacje znajdziecie w Regulaminie

Zwycięska fotka pojawi się również w najbliższym możliwym numerze "Astronomii"!

Widzicie - Warto 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

post-476-0-75739500-1391948322.jpg

 

Trwa drugi miesiąc naszych eliminacji do Konkursu Astro-Fotograficznego Henia.

 

Piękne asftrofotki stycznia możemy podziwiać na głównej i tutaj 8)

 

Jednocześnie w wątku konkursu głównego jest już pierwsza astrofotografia - brakuje jeszcze 11 - może Twojej ??? :)

 

Są już również fotografie lutego - mam nadzieję, że będzie ich co najmniej tyle ile w styczniu - do tej pory mamy 13.

 

Astro fotograficy - do dzieła z obróbką - :) Mamy chmurwny weekend - troszkę czasu na dopieszczanie zebranego materiału jest - dopieszczajcie Mistrzowie 8)

Dokończcie swoje dzieła :)

Serdecznie zapraszam, zaproście również Waszych znajomych z innych for - miejsca dla wszystkich wystarczy :)

 

Pozostaje mi tylko przypomnieć o naszym Sponsorze  

post-476-0-44212200-1391947324.jpg

 

 

Jak i o naszym Patronie Medialnym, którym jest

post-476-0-67423800-1391947352.jpg

 

MIESIĘCZNIK ASTRONOMIA

 

- astrofotek naszych laureatów w niej właśnie szukajmy w najbliższych miesiącach.

 

Na Facebooku też aktualizacja - zapraszam

Głosować na zgłoszone prace będziemy od 1 - 5 marca tutaj

 

Jeszcze raz serdecznie zapraszam :)

 

Pozostało tylko 2 - słownie dwa dni !!!

 

Zgłoście jeszcze kilka astro-fotek, Dajcie nacieszyć ślepia 8)

 

Dla tych z Was, którzy jeszcze nie znają regulaminu zapraszam

 




 

 

 



 

 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-476-0-75739500-1391948322.jpg

 

 

Trzeci miesiąc naszych eliminacji do Konkursu Astro-Fotograficznego Henia.

 

Piękne asftro-fotki lutego możemy podziwiać tutaj 8) i jeszcze przez 3 dni trwa ankieta


 

 

 

Pozostaje mi tylko przypomnieć o naszym Sponsorze  

post-476-0-44212200-1391947324.jpg

 

 

Jak i o naszym Patronie Medialnym, którym jest

post-476-0-67423800-1391947352.jpg

 

MIESIĘCZNIK ASTRONOMIA

 

- astrofotek naszych laureatów w niej właśnie szukajmy w najbliższych miesiącach.

 

Na Facebooku też aktualizacja - zapraszam

Głosować na zgłoszone prace będziemy od 1 - 5 marca  tutaj

 

 

Nowe astro - fotografie miesiąca marca, umieszczamy tutaj.

Już pierwsze są  8)

 

Serdecznie zapraszam :)

 

 

Dla tych z Was, którzy jeszcze nie znają regulaminu zapraszam

 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to już było omawiane, ale może warto by wprowadzić możliwość głosowania na więcej niż jedną fotkę, np do 3 max? Zdjęcia są z różnych kategorii (i to jest bardzo fajne) i ciężko mi na przykład wybrać między super planetą i super mgławicą i super szerokim polem, a nawet ciężko mi wybrać czasami tylko jedno zdjęcie, kiedy wg mnie przynajmniej 2 albo 3 są bardzo podobnej klasy. Oczywiście głosujący nie musiałby wybierać wszystkich 3 głosów jeśli uważałby że nie warto - chodzi tylko o maksymalną ilość głosów do oddania.

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - może Masz rację Łukaszu ale chyba nie powinniśmy zmieniać zasad w czasie trwania  ???  ???  - zapamiętam sugestię i podyskutujemy pod koniec tej edycji konkursu.

Choć z drugiej strony mamy do wyboru ,,coś" co zostało zarejestrowane w piękną pogodną noc lub dzień - Słonko i tu powinny na decyzję jedyną, wpływać walory estetyczne, piękno, praca, która została włożona i szereg innych wartości.

Jednak jest to chyba indywidualna sprawa odbiorcy i po głębszym zastanowieniu powinien dojść do wniosku - ,,to jest Ta" - na nią oddam swój jedyny przysługujący mi głos 8)

Ale to tylko moje odczucie i skromne zdanie :)

Pamiętaj o swojej sugestii, zapewne podyskutujemy w wątku podsumowującym i wprowadzimy zmiany w drugiej jeśli takowe będą potrzebne.

Przecież każdy powinien mieć wpływ na życie naszego forum. - Dziękuję Ci i myślę, że powinno być więcej takich głosów co do meteorytyki konkursu 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)