Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Północne Włochy. Góra Ritten w południowym Tyrolu.
Wysokość tych szpiczastych (stożkowych) form skalnych sięga do 40 m a na czubkach znajdują się duże otoczaki i fragmenty skał!

Ogromny głaz (zwany "chyboczącym") w Finlandii.
Szczęście, że żadna pazerna firma budowlana nie ukradła go (przyrodzie) do swoich celów.

Pozdrawiam.

post-1068-0-31925300-1398604262_thumb.jp

post-1068-0-91560000-1398604270.jpg

  • Like 3
Napisano

Północne Włochy. Góra Ritten w południowym Tyrolu.

Wysokość tych szpiczastych (stożkowych) form skalnych sięga do 40 m a na czubkach znajdują się duże otoczaki i fragmenty skał!

Piramidy ziemne Renon - na żywca widziały moje gały - niesamowite wizualne przeżycie - nie z tego świata 8)

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Napisano

Nie miałem pojęcia, gdzie to wrzucić- więc chyba nada się tutaj :P

 

Jacek w statusach napisał o jedynej możliwości zostania Globalnym Decydentem jako o głosowaniu na przepiękne astro-fotki w Konkursie.

 

No cóż, możliwość na zostanie Globalnym Decydentem jest też inna... ale znacznie mniej prestiżowa niż oddanie swojego cennego głosu w Konkursie! 8)

 

Vote Jacek! Jacek for president!

 

 

 

Mam nadzieję, że się Jacku nie obrazisz? :)

 

post-901-0-56011400-1399125321.jpg

 

 

 

 

 

Miłego dnia!!

 

 

 

 

  • Like 8

na przedwczesnej astro-emeryturze

Napisano

:P :D

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Napisano

Moderatorowi globalnemu nie przystoi wystawiać lubieżnego języka >:D

Chyba, że w alkowie z niewiastą mu przynależną ;)

 

"Nie unikniesz przeznaczenia" :p

 

Pozdrawiam

post-1068-0-91240600-1399610532_thumb.jp

post-1068-0-79672800-1399610541_thumb.jp

post-1068-0-04056500-1399610551_thumb.jp

post-1068-0-40739800-1399610761_thumb.jp

Napisano

Płyniesz sobie oceanem.

A tu z wody coś tryska.

Czyżby woda ognista? ;)

 

A tak poważniej: Wulkan. Hawaje.

 

Pozdrawiam

post-1068-0-23778500-1400100987_thumb.jp

post-1068-0-53134900-1400100993.jpg

post-1068-0-17382100-1400101000_thumb.jp

Napisano

Pytam kiedyś znajomego astroamatora:
Gdzie jest środek wszechświata, albo przynajmniej jego ramy, względem których lecimy?

Czy na pewno uśrednione CMB (promieniowanie tła) je wyznacza?

A co jeśli tylko w naszym bąblu (sferze Hubble'a) tak lata, a coraz dalej CORAZ BARDZIEJ inaczej?!

 

On mi na to:

 

To ty nie wiesz??? To wszystko Matrix! :D

Pozdrawiam

p.s.

A ptaszyska wielkie jak w filmie Avatar bywały i u nas :P

post-1068-0-41594300-1400774300_thumb.jp

post-1068-0-70571500-1400774460_thumb.jp

post-1068-0-95143700-1400774467.jpg

post-1068-0-12863400-1400774481_thumb.jp

  • 3 tygodnie później...
Napisano

Za mundurem szarża sznurem .... :D

post-476-0-69118900-1402652208_thumb.jpg

  • Like 3

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Napisano

Lata płyną, ludzie się zmieniają, orzeł włożył koronę, nawet marynarze nam w NATO wypięknieli :D ;)

A stary, dobry kbk AKMS nadal na służbie ;)

  • Like 4

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Napisano

A co tam u Gawrona słychać? :D A może powinno być raczej "Ślązaka"?

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Napisano

A co tam u Gawrona słychać? :D A może powinno być raczej "Ślązaka"?

Trwa przebudowa na lotniskowiec ;)

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Napisano

Miłosne uniesienia różne bywają i różnie się kończą. ;)

A tak "to" ;) robią pająki ptaszniki (fotka własna).

 

post-2836-0-42642600-1402689280_thumb.jp

 

  • Like 2

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Napisano

Nic nie rozumiem - Zrób Robercie jakieś strzałki who's who albo what's what ::) ???

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Napisano

Jacku, po lewej jest Pan pająk a po prawej Pani pająkowa :D

Szczegółów "aktu" nie widać, nie przystoi na forum astro umieszczać zdjęć "narządów" ;) Więc to tylko lekka erotyka :D

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Napisano

Nie o szczegóły samego ,,aktu" mi chodziło bo pajęczaki raczej nie pobudzają mojej erotycznej wyobraźni  :D  tylko właśnie o to wyjaśnienie - Dzięki :)

A swoja drogą, że cię rodzinka nie pogoni z tymi pięknotkami ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Napisano

Heh, rodzinka już przyzwyczajona do moich zainteresowań :D

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Napisano

Fajne są te obce języki.
W niemieckim dominuje strona bierna:

"Wszystkie pytania zostały odpowiedziane"

 

W angielskim ... wszystko może byś czasownikiem.

W mocnym (polecem) filmie Wilk z Wall Street

"uwrakowili samochód" :)

 

Pozdrawiam
p.s.
Dla tych co nie wyjadą do ciepłych krajów:
Tęcza (od zachodzącego słońca w Grecjii) i kawałek Australii.

Te dwa obrazki warto kliknąć bo się znacząco powiększają.

post-1068-0-68629900-1402763634_thumb.jp

post-1068-0-57703500-1402763678_thumb.jp

post-1068-0-59106900-1402763690_thumb.jp

post-1068-0-22832900-1402764195_thumb.jp

Napisano

"Wave Rock" Australia

 

Space-Art? Gdyby Phobos był sobie nad Grenoble ;)

 

Phobos ma średnio około 20 km średnicy. Taki widoczek jest w naturze osiągalny czy nie?

Teoretycznie wpadając w atmosferę powinien się "zapalić" ale, moim zdaniem, taki duży bolid mógłby nie zdażyć się zapalić przed uderzeniem w ziemię.

 

Z moich obliczeń (na podgrzewanie wód, atmosfery i gruntu) wynika, że taki obiekt gatunku Homo Sapiens Sapiens

w żaden sposób nie zlikwiduje w razie upadku z typową prędkościa około 20-30 km/sek (bo jest 4 x za mały).

 

 

Pozdrawiam

post-1068-0-28323400-1403048934_thumb.jp

post-1068-0-96440000-1403048946_thumb.jp

  • Like 1
Napisano

Za mundurem szarża sznurem .... :D

attachicon.gifDSC_3468.JPG

Dzięki Jacku, że zamieściłeś to ciekawe zdjęcie w moim wątku.

Dla mnie ono jest tym bardziej ciekawe, że widać na nim coś nam wszystkim bliskiego - wizerunek orła.

 

Czasami duże statki potrafią znaleźć się zaskakująco blisko brzegu :)

Metody opieki nad potomstwem są doprawdy różne w świecie zwierząt.

 

Pozdrawiam

post-1068-0-39086600-1403607628_thumb.jp

post-1068-0-33453200-1403607637_thumb.jp

post-1068-0-57309500-1403607648_thumb.jp

post-1068-0-03719200-1403607661_thumb.jp

post-1068-0-17168900-1403608799.jpg

Napisano

Wszystko może być piękne - każde na swój sposób

Pozdrawiam

p.s.

Co to jest (w coto.jpg)?

To wielu z nas wie z mety, nieprawdaż ;)

post-1068-0-87902400-1403735819_thumb.jp

post-1068-0-11114100-1403735833_thumb.jp

post-1068-0-18869700-1403735881_thumb.jp

post-1068-0-49585800-1403736730_thumb.jp

  • 4 tygodnie później...
Napisano

Niesamowita fotka: ;)

post-813-0-05915100-1405810793_thumb.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Napisano

Nie było napisane jak, z czego była zrobiona ????

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Napisano

 gdyby nie była fotomontażem ;)

??? ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Napisano

No coś w tym stylu ;) Prawda, że niesamowite? :D

No tak  ???  :-[  - ale jak tak patrzę sobie właśnie w piękne niebo przez lornetkę a sesja foto sobie leci to przy rzuceniu okiem na tę fotkę wydawała mi się realna .....

szkoda.....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Napisano

Byłaby niesamowita, gdyby nie była fotomontażem ;)

Jest niesamowita cały czas. Co z tego, że fotka ma dwóch autorów? Jeden sfotografował chmurki z samolotu, drugim jest NASA :P , ważne jaki powstał z tego efekt i on jest niesamowity - gościu z syntą w życiu termu nie dorówna :P

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Napisano

 gościu z syntą w życiu termu nie dorówna :P

Taaaa - Jak postawi w tym to dorówna :P  http://www.pasazer.com/ciekawostka,sofia,czyli,latajace,obserwatorium,nasa-539.php#.U8uQQUBOuyU

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Napisano

 ważne jaki powstał z tego efekt i on jest niesamowity - gościu z syntą w życiu termu nie dorówna :P

Patrząc po lajkach, Szanowne Grono FA-wowiczy chyba się z Tobą nie zgadza :P

  • Like 1

na przedwczesnej astro-emeryturze

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.