Skocz do zawartości

Astrofotografia ze statywu


astromaster

Rekomendowane odpowiedzi

No i proszę Łukasz przechodzi na ciemną stronę mocy ;) 

Mam takie dwie uwagi , jeśli umieszczasz zdjęcie na forum zmniejszaj jego rozdzielczość  na dłuższym boku do max 2000 px wtedy po powiększeniu łatwiej ogarnąć obraz całościowo.

A druga sprawa , myślę że warto byłoby o jakieś dwie kreski przymknąć ten obiektyw.

Oczywiście gratuluję ładnych astrokrajobrazów, podobają mi się zwłaszcza Trzy Korony i organy Hasiora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj testowałem po raz pierwszy adapter t2 do mojego gów...ego samsunga nx1000. Zapiąłem to pod dobsona 10'' :D I trzasnąłem 8 zdjęć po pół sec, łącznie 4 sec naświetlania. Stacking i obróbka... Nie mogę tym aparatem złapać ostrości przy takim zbliżeniu... No nic trzeba zbierać na canonka :P 

Orion.thumb.jpg.70a3fb04851b1d616005388abf650ffc.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2020 o 08:50, jutomi napisał:

Łukasz, od niedawna mam ten sam tandem (C6d + T14/2,8), którego jeszcze nie wypróbowałem w astrofoto. Postaram się wrzucić na dniach jakieś statywowe astrofotki ze swojego zestawu i dopiero wtedy będę się mądrzył. 

No i spróbowałem. Wczoraj przy okazji kometarnych łowów zrobiłem obiecane zdjęcie. Kadr od Arktura po Syriusza z Lwem i Rakiem w centrum. Płaski teren pofalowany przez dystorsję obiektywu. C6d+T14/2,8 @5,0   1x60s   ISO 3200. Jak widzicie największy problem to znaleźć wolne od LP miejsce. Nawet jeśli w zenicie jest około 21,00 mag/arc"2 to przy horyzoncie łuny od wsi i miasteczek zabijają. Ja chcę w góry!

326892898_C6DiT14_50.thumb.JPG.c71e770be78fe1e84ff63501b3732552.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze astrofoto sprzed 2 lat, karkonosze przed północą. Pogoda nie sprzyjająca, wieczne zachmurzenie, wiatr który wyrywał statyw ze śniegu nawet pod obciążeniem... 10 minutowe okno i coś wyszło. Na razie jeszcze nie opanowałem obróbki pod kątem gwiazd więc jest jak jest.

Canon 6D niemod, 28mm, F4, 20 sekund. Zdaje się, że plejady się załapały.

IMG_3983.jpg

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lukost napisał:

Plejad w tym kadrze nie ma. ;)

Oj czepiasz się SZCZEGÓŁÓW ?

  • Haha 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2020 o 13:52, Gozdzik napisał:

Do takiego ujęcia przydałby się szeroki kąt,ale mimo wszystko super.

Nie zawsze szeroki kąt jest wskazany. Czasem na zrobienie szerszego kadru nie pozwala miejscówka bo przeszkadzają np. drzewa. Czasem chcemy zrobić węższy kadr, tak aby pokazać trochę więcej szczegółów i wydobyć to "mięcho". Dokładnie oba te powody sprawiły, że zdjęcie wygląda tak jak wygląda. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)