Skocz do zawartości

Astrofotografia ze statywu


astromaster

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :5640dc6dbc8ce_01Smile:

To moje pierwsze zdjęcie moim nowym sprzętem, mianowicie Lustrzanką Sony SLT-A58K

Miejsce wykonania zdjęcia: Ożarów

Data: 20.02.2016r.

Obiekt: Rejon Oriona

Montaż: na statywie

Czas naświetlania: 10 sekund - 1 klatka

ISO 800

Od razu mówię zdjęcie wykonane przez okno, dlatego takie lekkie rozmycie. :)

Orion.thumb.JPG.049a42f98352b02f1b4abbf9

Jak Wam się podoba na mój pierwszy raz ? :5640dc6dbc8ce_01Smile:

 

  • Like 3

Pozdrawiam, :)

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Astro-Sky21 napisał:

Jak Wam się podoba na mój pierwszy raz ? :5640dc6dbc8ce_01Smile:

Coś tam widać, choć statyw był ewidentnie kopnięty lub w jakiś inny sposób poruszony.

A co do efektów - trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć - wykorzystywać sprzyjającą pogodę, próbować różnych ustawień aparatu, etc. Nic nie zastąpi doświadczenia nabytego w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszenie moze wynikac albo z jakiegos tapniecia (chodzenia wokol statywu) albo moze od wcisniecia spustu migawki - miales wlaczony timer? Jesli nie to polecam przy kolejnych probach wlaczyc 2 albo 10 sek timer i wstepne podnoszenie lustra jesli masz taka mozliwosc.

--
astrofoto: NEQ6 mod, TS APO 115f7 + QHY9, TS 60f3.8 + Atik 16IC - powered by AstroHub 3.0
www.foto-zdjecia.pl, www.blogszaregoczlowieka.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mars i Saturn nad starą gorzelnią.

06.04.2016  02:53 CEST Nikon D 3200 + Nikkor 18-105. Ogniskowa 18 mm, F/5, ISO 800, czas: 15 sekund.

DSC_2199aa.JPG

  • Like 1

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
10 minut temu, piotrkusiu napisał:

Nie mogę się zdecydować. Turkus czy niebieskie niebo?

 

Jak zawsze rzecz gustu, ale dla mnie zdjęcie nr 1 - jest bardziej naturalne i prawdziwe (choć mocno nasycony kolor jest miły dla oka)

TSAPO 140/910 +QHY268M + QHYCFW3 & William Optics Guidestar 61 APO + ASI178MM

iOptron CEM70EC-NUC,  Astronomic 36mm: CLSCCD ,RGB, Ha, OIII, SII, pro planet IR742

https://moje-nocne-niebo.pl   

YouTube - Moje Nocne Niebo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebane z mojego małego archiwum. Myślę że nadaje się do  publikacji ,bo zdjęcie ma w sobie specyficzny urok i klimat nocnego nieba:) 

Fotka robiona z balkonu . Data 18.11.2015.

Nikon D3200  ,AF-S DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G VRII

18 mm 

Iso- 200

30 sekund 

f/3.5

 

 

 

18.11.2015.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj planowałem wyjście do ogródka na obserwacje, jednak zachmurzenie całkowite w okolicach 23:30 i wilgotność powietrza wynosząca niemal 90% skutecznie mnie do tego zniechęciły. Gdy krótko po północy wyjrzałem przez okno okazało się, że jest czysto. Nie zdecydowałem się mimo to wychodzić na zewnątrz, głównie z powodu wspomnianej wilgotności. Wyszedłem na balkon z lornetką, rzuciłem okiem na kilka Messierów i Barnardów. Gdyby nie wściekła latarnia byłoby całkiem fajnie.

"Parapetowa" Droga Mleczna, 18mm, ISO3200, F/3.5, 20s

Droga.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)