Skocz do zawartości

Astrofotografia ze statywu


astromaster

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Jacek E. napisał:

No pięknie :) Tylko znów fotografia bez podpisu :( A przeca to tak bardzo innym się przydaje/pomaga.. czym, jaki czas, ISO itp. To tak niewiele (parę uderzeń w klawiaturę) kosztuje przecież.

Przepraszam , już poprawione :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2014 at 21:10, Hampel napisał:

I jeszcze z tego samego materiału, króciutki timelapse. Chciałem wrzucić w gifie, tak jak poprzednio chmury, ale niestety w tym wypadku konwersja do gifa psuje cały efekt. Odpalać HD i oglądać :)

https://www.youtube.com/watch?v=ur6W1BBQ0QY

Link nie działa :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Znów Orionek z Bliźniaczkami :) 2 ostatnie nocki z Orionkiem walczyłem - Pikna jak zwykle fotografia :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astroamator bez startrails to jak uczeń bez lufy :P, więc też mam :). Kilkanaście klatek po 30 sek. Canon 350D. Stack w Startrails v 2.3

 

589282cfa61dd_Startrails2017_01.thumb.jpg.c2107a3c16c4a30f927a25255cc2d2da.jpg

 

  • Like 8

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Panasmaras napisał:

 

@loki_p - mam spory problem z Twoimi zdjęciami. Otóż, nie bardzo potrafię sobie wyobrazić, że można by było w nich coś poprawić. Każda jedna fotografia, którą tu wstawiasz, jest rewelacyjna.

Zawsze można coś poprawić :) 

Dnia 6.02.2017 at 21:01, Perseus napisał:

Wstyd wstawiać przy tych zdjęciach, ale co tam :P Dzisiejszy przelot ISS w pobliżu Wenus, godzina 18:03, 4 zdjęcia po 10 sekund, smartfonem niestety :) 

iss.jpg

Co to za smartfon i oprogramowanie, które pozwala na takie ekspozycje? Wyszło rewelacyjnie! 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Co to za smartfon i oprogramowanie, które pozwala na takie ekspozycje? Wyszło rewelacyjnie! 

 

 

 

 

Smartfon to Samsung S7, telefon ma tryb profesjonalny w którym samodzielnie można dobrać ISO, czas ekspozycji. Tu na zdjęciu jest to ISO 320 i czas 10s. Efekt to zasługa nałożenia na siebie w GIMPie 4 zdjęć :P. Telefon oferuje również zapis w formacie RAW...i mam też rawy, ale nie ogarniam jak to poskładać do kupy by było dobrze, dlatego walczyłem na jpgu :)

 

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pliki DNG z S7 ja konwertowałem do formatu TIFF, a potem składałem normalnie już (np. przy użyciu Deep Sky Stackera). Do konwersji hurtem możesz użyć programu PIPP, albo na przykład Faston Image Viewer. Oczywiście Adobe Lightroom też się pewnie nada, ale nie próbowałem :) 

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pliki DNG z S7 ja konwertowałem do formatu TIFF, a potem składałem normalnie już (np. przy użyciu Deep Sky Stackera). Do konwersji hurtem możesz użyć programu PIPP, albo na przykład Faston Image Viewer. Oczywiście Adobe Lightroom też się pewnie nada, ale nie próbowałem [emoji4] 

 

ooo tak nie próbowałem, zobaczymy co z tego będzie :D

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wenus z Marsem na wieczornym niebie...

14.02.2017  Nikon D 3200 + kit 18-55

2.jpg

  • Like 4

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)