Skocz do zawartości

Astrofotografia ze statywu

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Popularne odpowiedzi

Moje wczorajsze strzały między chmurami    Canon 550D, Sigma 18-35, 18mm, 12 s, F1.8, ISO 1600

"Statywowa" Droga Mleczna,   Nikon D5200 + "kitowy" obiektyw 18-55 mm, 18mm, f/3.5, ISO 3200, 25x5s   Zdjęcie wykonane w miejscowości Wilczyce, pomiędzy Mszaną Dolną a Limanową.  

Taką sesję popełniłem przed odwilżą.  Co myślicie?   

Dodane obrazy

Mała zajawka. Mam nadzieję, że jutro lub pojutrze chmury pozwolą zrobić pełnoprawną wirówkę, bo miejscówka jest tego warta. ;)

1428162413_gra2.thumb.jpg.4bdd3091148c6877834be7c10262b80b.jpg

• Like 9
Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam ostatnio szczęścia do wirówek... Nawet przy pełni ciągle przeszkadzają chmury i trzeba kończyć, zanim wir się rozkręci.

Dziś znów odwiedziłem plenery, w których kręcono kultowego "Janosika". Niewykluczone, że pod tą skałką Pyzdra z Kwicołem okowitkę obalali. ;) 

b6.thumb.jpg.ed5e2fce67947e5bc1d007a2c85b9223.jpg

• Like 9
Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...
48 minut temu, Michał Rakowski napisał:

Samociążek, jezioro Lipkusz. Samyang 14mm, plus Nikon D750. 

3 min x 15, f/3,5, ISO 640

Bardzo fajna fotka, czy mi się dobrze zdaje, że jezioro wymaga wypoziomowania?

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Pomysł na strartails z Łysym w pełni w centrum kadru nieco kontrowersyjny ;), za to ostatnie zdjęcie naprawdę mi się podoba.  Czuć klimacik ciepłej i krótkiej letniej nocki.  

• Thanks 1
Odnośnik do odpowiedzi
55 minut temu, lukost napisał:

Pomysł na strartails z Łysym w pełni w centrum kadru nieco kontrowersyjny ;), za to ostatnie zdjęcie naprawdę mi się podoba.  Czuć klimacik ciepłej i krótkiej letniej nocki.  

Dzięki! Sam byłem ciekaw czy łysy nie da za dużo światła i w sumie nie jestem przekonany co do efektu. Jednak paradoksalnie lepiej by wyszło przy dłuższym sumarycznym czasie - „Moontrail” byłby dłuższy i ułożył by się w łuk - no ale komary tak cięły, że ustawiłem tylko 100x10s :D

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
2 minuty temu, Michał Rakowski napisał:

Jeziorko w Suchatówce k. Torunia. Po nocy z 31.07/01.08 chyba nie opędzi się od miłośników nocnego nieba 🙂

Fajne, tylko skąd te przerwy w działaniu wirówki? ;)

Odnośnik do odpowiedzi