Skocz do zawartości

Astrofotografia ze statywu


astromaster

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko co stackowane odpada :) Nie mam szans na wielokrotną ekspozycje i sklejanie tego do kupy :) Jak by tego oriona ustrzelic czyms dluzszym - to fakt, nawet DSLR-em mozna robić foy galaktyk ( to mnie interesuje )

Syngaturka z budy wiejskiego burka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zrobić np taką andromede to z jednej klatki mogę sobie nagwizdać :-\

Może inaczej, czy montaż z napędem taki typowo pod teleskop moge połaczyć jakoś z DSLR-em zamiast teleskopu ? Próbował ktoś taka opcje ?

Nie znam sie na montażach- wiem ze sa cholernie drogie, ale czy istnieje taki montaż ( bużetowy ) który da rade z DSLR-em ? Najtańszy ...:)

Syngaturka z budy wiejskiego burka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób na początek Fastron, bardzo proste i niedrogie a można dzięki temu zacząć przygodę z astrofoto, ja właśnie kończę swój :-P, są dwie wersje z napędem recznym i mechanicznym. Pozdrawiam Rafał

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka

TS, SW, S-Big, Canon, Nikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche ogarnałem temat :) Ten silnik ma odpychać deseczke :) Przypuszczam ze mógłbym zrobić sobie cos takiego ,ale wiem jedno, za cholere bym tego na polarna nie ustawil :D Poza tym, nie wiam jak miałoby to udzwignac 2 kg sprzetu..- aparat + obiektyw. Trzeba by pancerna wersje zrobić :) Póki co nawet jak bym to zrobił to i tak tego nie ustawie..

Syngaturka z budy wiejskiego burka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia Fastrona czy montażu na polarną trzeba zrobić, a jak zakładasz że nie dasz rady to na pewno tak się stanie, i cokolwiek innego chciałbyś robić z takim podejściem nic nigdy Ci nie wyjdzie. Wiem że to jest brutalne, ale bez samozaparcia będziesz tylko w wyobraźni robił zdjęcia siedząc w domu przy kompie.

Moja rada, kup sklejki śruby i inne potrzebne do wykonania Fastrona rzeczy i zrób to sam, na początek wystarczy ręczne prowadzenie i nie przejmuj się nośnośćią u mnie będzie zestaw cięższy a dzięki przeciwwadze będzie chodziło.

Pozdrawiam Rafał

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

TS, SW, S-Big, Canon, Nikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po raz pierwszy zrobiłem wypad na astro  :)
1d3 + 24 - tu jeszcze cos wyszło, natomiast ze 135 wyszła padaka - mam gumowy statyw za 60 zl ;-/

 albo przy 8s ( najkrótszy czas )  już występowało przesuniecie gwiazd. próbowałem na róznych czasach i na każym jest przesunięcie.

Póki co drogi mlecznej nie ustrzelilem :)

 

 

post-3150-0-75280700-1395990839_thumb.jp

post-3150-0-72650900-1395990840_thumb.jp

post-3150-0-58833100-1395990841_thumb.jp

post-3150-0-59502600-1395990842_thumb.jp

post-3150-0-44725200-1395990843_thumb.jp

post-3150-0-78194800-1395990844_thumb.jp

  • Like 2

Syngaturka z budy wiejskiego burka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie strzelać do Drogi Mlecznej, bo spadnie i będzie koniec świata, drugie to, jeśli chodzi o rasową Drogę Mleczną można podejść do sklepu i kupić sobie batonik z napisem bynajmniej rasowe oraz smaczne do tego Marsa i mamy to, co mamy sami wiemy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da__FreaK ze statywu zapomnij na początku że masz 135 :) 

Im szerzej i jaśniej tym lepiej, tym dłuższy czas naświetlania bez widocznych kresek z gwiazd. 24 mm to też wcale nie tak szeroko. Jakieś 20 sekund powinieneś być w stanie naświetlić bez poruszenia. DM ze statywu spokojnie zrobisz. Kilka stron wstecz jest moja fota z dziewczyną w jeziorze. Całość robiona ze statywu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki, mam 24 ze swiatłem 1,4 wiec mozna poszalec :) Ale i tak je przymykam do 2,0-2,5 :) Może dziś usa się sprawdzić jak z 5d ma FF bedzie hulac :) bo na 1d3 działalo ,ale to juz aps-h :) Z czasem dokupie 16 mm i wtedy bedzie szaleństwo z szerokoscia na FF .

A zdjęcie z dziewczyną pierwsza klasa ! :D - coś więcej o tym zdjeciu ? kiedy, gdzie i czym zrobiłeś ?:)

Syngaturka z budy wiejskiego burka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

135 chciałem cyknać andromede -ale była już prawie na horyzoncie i nie było jej widać gołym okiem.

Tak że coś tam oriona sie udalo. ale już sie mazało.. Nawet 8 sek naswietlania mazało obraz, tzn przesuwało gwiazdki..

 

Da__FreaK ze statywu zapomnij na początku że masz 135 :)

Im szerzej i jaśniej tym lepiej, tym dłuższy czas naświetlania bez widocznych kresek z gwiazd. 24 mm to też wcale nie tak szeroko. Jakieś 20 sekund powinieneś być w stanie naświetlić bez poruszenia. DM ze statywu spokojnie zrobisz. Kilka stron wstecz jest moja fota z dziewczyną w jeziorze. Całość robiona ze statywu. 

Syngaturka z budy wiejskiego burka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

135 chciałem cyknać andromede -ale była już prawie na horyzoncie i nie było jej widać gołym okiem.

Tak że coś tam oriona sie udalo. ale już sie mazało.. Nawet 8 sek naswietlania mazało obraz, tzn przesuwało gwiazdki..

 

Przy 135mm maksymalny czas, z jakim gwiazdy nie będą poruszone to ok. 2s. Jeśli chcesz robić ładne zdjęcia z użyciem tego obiektywu musisz wyposażyć się w jakiś montaż paralaktyczny. Widziałem, że był wcześniej linkowany Fastron - może warto spróbować budowy? Ewentualnie można poszukać na giełdach czegoś w stylu EQ3-2 - na początek powinno być ok, byleby tylko ustawić dobrze na biegun.

 

Za pomocą Jupitera 135 na statywie we wrześniu zeszłego roku fotografowałem koniunkcję Marsa z M44. Zestackowałem kilkadziesiąt klatek z ekspozycją 2s. Efekty nie są powalające, ale coś tam widać ;)

 

post-667-0-88289400-1396194465_thumb.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza astrofotografia w Zatomiu :)

zatom1132m.jpg

czas naświetlania: 25sek

czułość: ISO 6400

aparat : Canon EOS 600D

obiketyw : KIT 18-55mm

ogniskowa : 25mm

światłosiła : F4

Obróbka : Paint.net :)

  • Like 5

Nikon10x50, Mak102, Synta8, nvc-130bh, scb-4000p, Philips HD 4646

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)