Skocz do zawartości

Astrofotografia z EQ3-2


satlan

Rekomendowane odpowiedzi

No i widać co się stało z tłem.... zmasakrowane.

"Roztacza się przede mną niezbadany ocean prawdy." - Sir Isaac Newton
Photo: NEQ6 Pro SynScan, N150/750+mod + SW80/400+Orion SSAG, MPCC MkIII, Canon EOS 350D unmod.
Visual: SW MAK 180, SW 120/600, AZ4, Baader Scopos 30 mm, WO SWAN 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dalej za mocno tlo obcinasz. Za mocno tez wyciagasz. Wiem ze chcesz jak najwiecej wyciagnac by wiecej pokazac, ale trzeba tu pewnego kompromisu.

William Optics Zenithstar 73 III APO, Sky-Watcher Star Adventurer GTi, ZWO ASI1600MM Pro, ZWO EAF 5v, Filtry + kabelki

 

http://www.astrobin....s/FunkyKoval35/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością masz rację. Dopiero nabieram doświadczenia w obróbce więc brak mi wyczucia. 

Jeszcze raz spróbowałem swoich sił, tym razem starałem się nie przesadzić z tłem ... , obrabiać jądro M101 na innej warstwie żeby nie przepalić i podbiłem kolory gwiazd. Tym razem wyszło tak: http://i57.tinypic.com/vkjyp.jpg

 

Jeśli ktoś chciały sam pobawić się tym materiałem albo ktoś początkujący przekonać się jak wygląda materiał przed obróbką, ale po zestackowaniu, załączam "surowy" plik: http://speedy.sh/EQba4/stack-jasny-flat.TIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czas odświeżyć temat.

W mocnym stylu i na hadrcore'a.

Wybraliśmy się dzisiejszej nocy z jackiem2 na polowania w Strzelcu.. (mój znak!)

Wyprawa częściowo się udała, jednak ze względu na dość często powracające zachmurzenie południowego horyzontu skierowaliśmy nasze "oczy" w stronę górującego łabędzia.

 

 

post-910-0-96516200-1437187778_thumb.jpg

 

P.S.Podziękowania dla Jacka2 za inspirację i nakierowanie na obiekt :)

P.S.2. matryca miała temperaturę +25! stopni C. >:D

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielu,

Dokładnie tej samej nocy wybrałem się polować na Strzelca i z tych samych powodów zdecydowałem się ustrzelić Miotłę w Łabędziu ;D Pogoda nie rozpieszcza...

No to sobie pozamiataliście 8)

  • Like 3

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas odświeżyć temat.

W mocnym stylu i na hadrcore'a.

Wybraliśmy się dzisiejszej nocy z jackiem2 na polowania w Strzelcu.. (mój znak!)

Wyprawa częściowo się udała, jednak ze względu na dość często powracające zachmurzenie południowego horyzontu skierowaliśmy nasze "oczy" w stronę górującego łabędzia.

 

 

P.S.Podziękowania dla Jacka2 za inspirację i nakierowanie na obiekt :)

P.S.2. matryca miała temperaturę +25! stopni C. >:D

Nocka faktycznie udana tak na pół gwizdka. Ze Strzelcem zawsze jest jakiś problem, jak nie brak pogody to białe noce, jak nie świecący Księżyc to syf nad południowym  horyzontem.

Również dziękuję za miłe spotkanie Jacku.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejna dawka kosmosu.

Tym razem postanowiłem poświecić maksymalnie dużo czasu na jeden obiekt. Noc była bardzo ładna.

Ograniczały mnie jedynie warunki balkonowe, więc nie mogłem się rozpędzić z czasem naświetlania.

Dodatkowo postanowiłem zrobić cropp a dopiero potem dobrać rozdzielczość do forum. mam nadzieję że to dobry krok w przypadku tego obiektu.

 

post-910-0-97785900-1439229379_thumb.jpg

 

 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zatomskie niebo ugościło nas tej jesieni z kaprysami.

 

Udało się jednak wyrwać trochę czasu mimo wszystko na focenie.

 

Oto wyniki XI zlotu w moim wykonaniu:

post-910-0-09490000-1442506699_thumb.jpg

 

post-910-0-35495900-1442506372_thumb.jpg

 

P.S. prawdopodobnie będą to moje ostatnie zdjęcia bez guidingu... >:D

P.S. 2. Nie - nie zmieniłem montażu ;)

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze starcie z astrofotografią z prowadzeniem, więc oczywiście na celownik Andromeda  :D Polarną ustawiłem tak, że starczyło na 30s ale kiedy spróbowałem z minutą to też było nawet ok. Ostatecznie zdjęcie powstało z 24 klatek po 30s, 11 darków , 21 biasów (jeszcze nie jestem pewien w jakim stosunku powinienem to składać) przez SW 150/750 lustrzanką. ISO 6400 ale dss poradził z tym sobie, przynajmniej tak mi się wydaje :D. Jak na pierwszy raz jestem zadowolony z efektu, lecz wiem, że da się to zrobić lepiej na eq3, więc będę wdzięczny za wszelkie uwagi ;)

 

post-3781-0-57124100-1442509005_thumb.jp

  • Like 3

SW 150/750 EQ3 | Sky-Watcher Virtuoso MAK 90 | Canon 750d 

Filmy Timelapse   |  Facebook   |   Flickr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macu : potestuj z mniejszym ISO. Ja testowałem canona 550D z iso 6400 i iso 3200. Zdjęcia wcale nie wychodziły "jaśniejsze" a obiekty nie wyciągały się z tła lepiej.

Nawet pomiędzy iso1600 a iso800 nie widzę takiej różnicy. tzn różnica jest: w szumach. im wyższe iso tym więcej szumu i problemów z kolorkiem.

A co do "stosunku" darków i biasów to w przypadku canona ok 15-20 darków i tyle samo biasów wystarczy w zupełności. głównych klatek oczywiście im więcej tym lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że daleko mi do osiągnięć kolegów,... ale wkleję fotkę M51 dla tych którzy myślą, że do Afoto nie potrzeba doświadczenia ;)

 

Posklejane foty ISO 3200 10sec 17szt. plus 35szt. ISO 1600 30sec.  -> część z nich troszkę pojechanych niestety. To jest Crop bo wymiar foty był spory:

 

post-2832-0-64596100-1442946869_thumb.jp

 

a tu troszkę suwaczkami w fitsworku ruszone :)

 

post-2832-0-64921100-1442946941_thumb.jp

 

rozdzielczość i efekt nie zachwyci ale chodziło mi o to żeby pokazać co zrobić z czasem gdy chmurwy nie pozwalają zbierać nowego materiału....

 

No i zapomniałem -> darki mi nie podpasowały ;)

 

(eq3-2 + sw150/750 + napęd własny , bez guidingu)

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

.....

No i zapomniałem -> darki mi nie podpasowały ;)

A co znaczy, że ,,nie podpasowały" ???

 

Czemu nie zbalansowałeś kolorków i tak zielono ? ;)

No i chyba za duuuże ISO ustawiasz...

 

post-476-0-80822300-1442948869_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iso duże bo czasy krótkie Jacuś. A co do balansu kolorów to sporo wiedzy muszę jeszcze przyswoić, staram się za każdym razem ale używam tylko DSS i FitsW. -> brak mi jeszcze po za doświadczeniem, czasu.... Myślę , że zlepek z 2 sesji to przy moim atm'owym napędzie i tak ładnie wyszedł ;)...

To wynik zabawy do której pchnął mnie brak pogody. No i na początku napisałem, że brak doświadczenia.... ;)

(darki mi podało w DSS że "don't match" - mogłem nie te co trzeba zapodać przez przypadek)

Edytowane przez kapral

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Dzisiejszej nocy udało mi się trochę popracować z teleskopem.

Poniżej M33:

M33.thumb.jpg.7c061c72a3290f0c1d8b090d8b

Poniższe zdjęcia robiłem po kilkunastu "głębszych " więc leży kadrowanie. M42 to w zasadzie mozaika.

M45.thumb.jpg.1c00ae05f4d1f87ca63d5fe841M42.thumb.jpg.9b1e3968249d0af2b8a06da44c

Po tej nocy mogę stwierdzić, że lokalizacja oraz warunki obserwacji mają nadrzędne znaczenie przy astrofoto. Przy stosunkowo niewielkiej ilości materiału efekty są zadowalające.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)