Skocz do zawartości

Astrofotografia z EQ3-2


satlan

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, AstroLutek napisał:

Nie pomyślał bym że mały SCTek z reduktorem da takie fajne obrazy. Co jak co jednak sprzęt uniwersalny.

To jest tez mały crop, bo jednak  z korektorem (który nie wypłaszcza pola, a zwiększa światłosiłę) gwiazdy w rogach bardziej rozjechane. Więc jest to myślę 70% wyjściowej powierzchni.
Ale gdyby tylko go jeszcze postawić na konkretnym montażu, to może byłoby z tego jeszcze więcej, ale każdy orze jak może ;)
Pewnie też ktoś, kto miał styczność z obróbką w większym stopniu niż ja, więcej by wyciągnął.

/Dominik

Napełnij, co puste. Opróżnij, co pełne. Podrap, gdzie swędzi.
EQ3-2, SCT6", Canon 1100d mod, Canon 100mm F/2.8L, SW StarAdventurer
pzdr/Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Kolejna porcja zdjęć z Wypadu do Grunz z Jackiem2.
pogoda nie była najlepsza, trochę syfu wisiało w powietrzu. nie przeszkodziło to w uchwyceniu mgławicy planetarnej Ślimak!
Jednak najtrudniejsze do zaakceptowania były ciągłe podmuchy wiatru, które dla tego montażu są bardzo trudne do zaakceptowania.
Bujało nim jak na statku w sztormowy dzień (teraz żałuję, że nie zrobiłem zrzutu z PHD2).
Prawie połowa klatek poszła do kosza.
Jako pierwsza na tapetę poszła mgławica Ślimak. jest to jedyny okres w roku kiedy można próbować uchwycić ten obiekt.


59ece3a46c409_2017_10.15NGC7293hylixnebula10x240ssigned.thumb.jpg.1fcc64abd54da2038dbcb15a6c8b01c8.jpg

 

Drugi obiekt był w zenicie. Jednak uzyskanie w miarę rozsądnego materiału było możliwe dopiero po przestawieniu samochodu i zasłonięciu całego zestawu przed wiatrem.

59ece3adf3202_2017_10.15NGC281Pacman12x240ssigned.thumb.jpg.04d83202278a3ecf618dc53a4b37fe7b.jpg

 

P.S. wszystko wskazuje na to, że to ostatnie moje fotki w tym wątku....

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Zielu napisał:

P.S. wszystko wskazuje na to, że to ostatnie moje fotki w tym wątku....

Co przygarnąłeś?;) EQ HEQ NEQ?

Napełnij, co puste. Opróżnij, co pełne. Podrap, gdzie swędzi.
EQ3-2, SCT6", Canon 1100d mod, Canon 100mm F/2.8L, SW StarAdventurer
pzdr/Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślimaka, to Ci szczerze zazdroszczę.

Ten kawałek nieba mam zaświetlony, a i prowadzenie musi być dobre.

Dlaczego na Ślimaku ISO 200 i 240s.    ,  a nie ISO 800 i 5 minut.

Nie musiałbyś wtedy tak wyciągać i było by delikatniej, ale eq3 to i tak jazda z talentem i cierpliwością na krawędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Rafał 123 napisał:

Dlaczego na Ślimaku ISO 200 i 240s.    ,  a nie ISO 800 i 5 minut.

Ten aparat największy zakres tonalny ma przy ISO 200. A materiału zbiera się tyle samo niezależnie od ISO. Przetestowane kilkukrotnie osobiście przeze mnie. Lepsze kolory gwiazd, a mgławica wygląda tak samo. 5min było nie do zrobienia tak mi bujało montażem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Zielu napisał:

No to czas na rozwiane tajemnicy..

Świeżo rozpakowany... Jeszcze zimny Crazy

59ef233c5fe70_P_20171024_131942_HDR01.thumb.jpg.05c2263a6a60e897cbce1eb781b6d815.jpg

Czyli EQ5 ;) Ciekawe, czy wielką zmianę Ci przyniesie w stosunku do EQ3-2, bo mało jest takich, co się przesiadali z EQ3-2 na EQ5, więcej na HEQ5.

Napełnij, co puste. Opróżnij, co pełne. Podrap, gdzie swędzi.
EQ3-2, SCT6", Canon 1100d mod, Canon 100mm F/2.8L, SW StarAdventurer
pzdr/Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jolo napisał:

Choć patrząc na to, co Jacek wyprawiał z EQ3-2, to jestem spokojny :) 

No właśnie. Jacek był dla mnie swoistym symbolem tego jak wiele można wykrzesać z tego niepozornego montażu. ;)

Mi niestety brakuje tej cierpliwości, ale przede wszystkim umiejętności z dziedziny robotyki, więc chyba też nieśmiało będę przymierzał się do zmiany. Blush

Pozostaje życzyć wiele bezchmurnych nocy i wspaniałych fotografii na nowym sprzęcie. Niechaj dobrze służy. :aparat:

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te chmurzyska to Jacek przez Ciebie! Po jasną choinkę kupowałeś ten montaż?! ;) Nie wystarczał Ci ten, który miałeś? :D

Mam nadzieję, że wyciśniesz z niego 110%

pzdr.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, szdom1 napisał:

Te chmurzyska to Jacek przez Ciebie! Po jasną choinkę kupowałeś ten montaż?! ;) Nie wystarczał Ci ten, który miałeś? :D

Mam nadzieję, że wyciśniesz z niego 110%

pzdr.

Jackowy 3-2 już znamy więc myślę, że wycisnie z niego minimum 300% :))

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)