Skocz do zawartości

Technika HDR


Rekomendowane odpowiedzi

Stawiam pierwsze kroki w tej technice :)

Zrobiłem 3 zdjęcia, niedoświetlone, normalne, prześwietlone i połączyłem je w PS=File-Automate-Merge to HDR Pro

Załączam 2 zdjęcia pierwsze z automata jak daje aparat drugie w HDR.

Może ktoś jeszcze bawi się w to to niech pisze i zapodaje zdjęcia :)

http://forum.astropolis.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=56453

[img width=1024 height=675]http://forum.astropolis.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=56454

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

jakoś ten grunwald zbyt cukierkowo-animowany wygląda. Generalnie technikę HDR stosuje się tam,gdzie jej potrzeba, a nie zawsze.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś ten grunwald zbyt cukierkowo-animowany wygląda. Generalnie technikę HDR stosuje się tam,gdzie jej potrzeba, a nie zawsze.

Wygląda tak jak wyglądać miał, celowo podkrecony - a, tu masz jeszcze jeden jeszcze bardzie podkręcony. A tak naprawdę to najważniejsze, że wątek ożył  :)

post-592-137699810196_thumb.jpg

SW 200/1000 EQ5 SynScan 10mm 25mm 2,3mm

Webcam LC HD 5000 Nikon D80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Photomatix nie jest darmowy przeciez  :-X ... 

Darmowy jest bodajze Artizen HDR.

Pozdrawiam

Photomatix chyba można ściągnąć w formie trial. Potem trzeba zapłacić około 100USD.

Bardzo podobają mi się zdjęcia robione w technice HDR, muszę spróbować też się w tym pobawić  :)

KK

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekM

Ja również ostatnio próbowałem walki z HDRami, w tym celu zassałem easyHDR DEMO. Opcje są takie jak w pełnej wersji, ale wlepia w zdjęcie po 4 znaki wodne. Program ogólnie bardzo fajny, ale jak na mój komputer zbyt wymagający. Dodatkowym mankamentem )prawdopodobnie) tego programu, jest to. że nawet fotki ze statywu trzeba kalibrować, o się nie zgadzają. W sumie po pierwszej próbie, średnio udanej dałem sobie z HDRami spokój. Jednak ten temat ponownie mnie zachęcił do HDRowania. ;P Szukałem jakiegokolwiek programu do HDR. Niestety wszystkie są płatne. Znalazłem jeden w pełni darmowy ale nie cieszył się dobrą opinnią wśród użytkowników. Postanowiłem więc wziąć sprawy w własne ręce. Zebrałem materiał do HDRów i próbowałem wykonać je samodzielni przy pomocy GIMpa.

A o to efekt, jak widać marny, ale to mój pierwszy HDR (nie licząc tego z easyHDR):

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)