Skocz do zawartości
Jacek E.

Wszystko to co przed zakupem teleskopu powinienem wiedzieć

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, szdom1 napisał:

Jak by to ci napisać ażeby Cię nie zniechęcić. W astrofotografii nie jest tak, że skierujesz aparat w niebo, zrobisz pstryk i gotowe. Na wyświetlaczu aparatu nie będziesz widział fotografowanych obiektów. Musisz być zorientowany w terenie ażeby aparat wycelować tam gdzie chcesz. Oczywiście GOTO może załatwić sprawę ale przy dobrym ustawieniu montażu na polarną. I tu znów kłania się wiedza. Temat astrofotografii proponował bym Ci zgłębić na żywo. Porozmawiać z ludźmi zajmującymi się tą dziedziną z twojej okolicy. Zobaczyć jak wygląda sesja, z czym to się je. Bo coś mi się wydaje, że kupisz montaż, zamontujesz aparat z obiektywem i... na tym koniec. To nie jest łatwy orzech do zgryzienia. Wiem to z autopsji. Powoli, spokojnie, kroczkami do przodu bo widzę, że się strasznie napaliłeś.

wlasnie zamierzam od tego zacząć, zanim wybiorę coś dla siebie. Nie ukrywam ze gromadzę tyle wiedzy ile mogę od tych co wiedza więcej. Zanim wydam cieżko zarobione złotóweczki. Juz kontakt mam. Teraz tylko działać :) dzięki wszystkim za informacje. I tak dowiedziałem sie więcej niż w sklepach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 godzin temu, kaczor_ks napisał:

Dowiedzieć się więcej niż w sklepie to nie problem. Biorąc pod uwagę "cenne uwagi" z delty :)

Tutaj jestem wybitnie zniesmaczony. Zamierzałem wydać pieniądze, ale najpierw chciałem zapytać. Dokładnie tydzień temu wysłałem maila i do tej pory nikt nie odpisał. Moze to i dobrze bo bym wydał niepotrzebnie. Zdobyłem sie na odwagę żeby pytać mądrzejszych od siebie tutaj. I otworzyłem oczy. Nic to. Jak napisał ktos wcześniej. Pomału, bez podjarki. Pieniądze jeszcze zdążę wydać.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przyjedz na zlot do zatomia,to kopalnia wiedzy i umiejętności:) a wiedza taka wybitnie namacalna:) Pozbędziesz się stresu,przed dobrym zakupem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nawet jak byś dostał odpowiedź z delty to ich polecane produkty mają się nijak do rozsądnego wyboru. Zazwyczaj wcisnęli by ci coś co ewidentnie im się słabo sprzedaje mówiąc że to najlepszy wybór w tej cenie. Najlepszą metodą jest rzeczywiście zlot lub chociaż jakieś lokalne spotkanie. Od kolegów z forum dostaniesz najlepszy obraz co warto a czego się wystrzegać.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki:) tutaj w Słupsku jest grupa. Czas chwilowo nie pozwolił sie spotkać. Chce zobaczyć co i jak a wiem ze mi pomogą. A co do delty? Kupie na giełdzie heq5+ sw 150/750. Do tego Canona 450D i potrzebne rzeczy ale najpierw chce zobaczyć jak to wszystko wyglada:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta