Skocz do zawartości

[S] Filtr Optolong L-Pro 2.0 "na wymiar"


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

Optolongi L-Pro to o tyle fajne filtry, że znajdują zastosowanie zarówno w obserwacjach wizualnych, jak i w astrofotografii. Jak to zwykle bywa z filtrami interferencyjnymi każdy jeden egzemplarz jest trochę inny. Co ciekawe, jedne egzemplarze mogą być lepsze do astrofotografii, a inne bardziej odpowiednie do obserwacji wizualnych. Skąd te różnice? Wynikają one z niewielkich przesunięć pasm transmisji i różnej skuteczności w wycinaniu poszczególnych pasm typowych dla LP. W szczególności istotny jest tu fakt, że czułość naszych oczu trochę inaczej zmienia się wraz z długością fali światła niż czułość sensorów.

Piszę o tym ponieważ parę dni temu zrobiłem pomiary kilku sztuk L-Pro 2.0" i mogę zaoferować dobór odpowiedniej sztuki pod konkretne preferencje astrofoto/wizual. Cena dla wszystkich egzemplarzy jest taka sama: 680 zł + 15 zł ubezpieczona wysyłka InPost. Kto pierwszy się zgłosi, ten może wybierać z większej puli filtrów. Nigdzie indziej na świecie nie znajdziecie takiej oferty. Polecam ?

Dodam, że producent do tych filtrów dodaje własne karteczki z wykresem widma i wydrukowanym indywidualnym numerem seryjnym, ale to ściema - wszystkie pokazują identyczne "wzorcowe" widmo. Ja do filtra daję widmo prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)