Skocz do zawartości

Prośba o pomoc : Meade Instruments 82 Argon Purged 30mm


MarcinKa88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

Jest to mój pierwszy post na tym forum. Z góry przepraszam, jeśli post umieściłem w złym dziale oraz za to, że jestem laikiem w tej tematyce :(

Tak jak w tytule, poszukuję rady, pomocy w wycenie.

Moja narzeczona otrzymała w spadku teleskop Sky Watcher flextube 250p 12", a wraz z nim akcesoria. 

Tak jak w tytule,

Meade Instruments 82° Argon Purged 30mm

Meade Instruments 82° ultrawide 14mm

Meade Instruments 82° Argon Purged 6.7mm

Chciałbym Was zapytać, ile to może być warte i czy w ogóle jest sens gdzieś to ogłosić. Ceny i dostępność widziałem jedynie za granicą. 

Teleskop zostaje, jako pamiątka, ale akcesoria (nieużywane ani razu) są  zbędne. Leżą i kurzą się w foliach i pudełkach, w czeluściach szafy od prawie dwóch lat. 

Dziękuję z góry za odpowiedzi i przepraszam jeszcze raz, jeśli trafiłem do złego działu 

Pozdrawiam, Marcin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może poczekajcie na początek jesieni, na pogodną, ciemną noc i zobaczcie co widać przez ten teleskop? Może nie być dobrze skolimowany, więc najpierw małe powiększenie (okular o najdłuższej ogniskowej). A może się to spodoba? 

To pomoże:

http://picios.pl/wimmer/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kjacek napisał:

A może poczekajcie na początek jesieni, na pogodną, ciemną noc i zobaczcie co widać przez ten teleskop? Może nie być dobrze skolimowany, więc najpierw małe powiększenie (okular o najdłuższej ogniskowej). A może się to spodoba? 

To pomoże:

http://picios.pl/wimmer/

Dziewczyna powoli dojrzewa jednak, żeby sprzedać całość, teleskop razem z osprzętem. Uznała, że nie skorzysta z tego (mieszkanie w bloku). Za duży gabaryt na wycieczki. 

Stwierdziła, że szkoda trzymać, a może jeszcze komuś posłuży i dostarczy emocji. Teleskop był użyty chyba dwa razy, a akcesoria nówka O_o

Czy jesteście w stanie pomóc to jakoś wycenić? Podpowiedzieć, gdzie to ewentualnie wystawić i czy może być zainteresowanie takim zestawem? 

Po południu mogę podesłać zdjęcia wszystkiego, co posiada. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okulary schodzą w różnych cenach. Teraz okres raczej martwy jeśli chodzi o handel. Ceny orientacyjne - 30mm wystawiane są w okolicy 1 tys. zł a 14 i 6,7mm w okolicy 500-550zł. Wystaw na giełdzie tutaj, astromaniak, astropolis.

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, piotrkusiu napisał:

Okulary schodzą w różnych cenach. Teraz okres raczej martwy jeśli chodzi o handel. Ceny orientacyjne - 30mm wystawiane są w okolicy 1 tys. zł a 14 i 6,7mm w okolicy 500-550zł. Wystaw na giełdzie tutaj, astromaniak, astropolis.

A orientujesz się może, jak chodzą te  teleskopy na rynku wtórnym? Tak jak pisałem wcześniej, jest to Sky Watcher Flextube 250p 10", ale jestem laikiem, więc szczegóły mogę opisać później, gdy będę miał dostęp do teleskopu i papierów. 

Przykładowe zdjęcie wklejone z neta 

Pozdrawiam 

Flextube250_Main_1800x1800.jpg?v=1603926

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz jest to flex -tube to uwazam , ze 2500 w ostatnim okresie szalejacych cen to bylaby dobra okazja. Oczywiscie jezeli z teleskopem wszystko w porzadku. Najwazniejsze zeby lustra nie byly porysowane. Ale majac taki teleskop i w dodatku naprawde wysokiej klasy okulary grzechem byloby wedlug mnie nawet nie sprobowac popatrzec przez niego chociazby na Jowisza i Saturna albo na Ksiezyc. Oczywiscie nie z balkonu , ale przeciez przenoszenie go jest latwiejsze bo to wersja rozsuwana, We dwoje na pewno dacie rade.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, pmochocki napisał:

A zrób proszę zdjęcie górnej zaślepki. To nie jest czasem ES 30mm 82*? 

To są fotki, które wysłała mi narzeczona. 

Ja jestem zbyt ciemny w tym temacie, więc mogłem coś pomieszać w pierwszych postach O_o

 

Edit:

Na pewno namieszałem, bo na początku nazwy podawała mi dziewczyna przez telefon ?

received_531878224674589.thumb.jpeg.6b037af726338baee4da2d3d556b2544.jpeg

received_3380798345357037.jpeg

Edytowane przez MarcinKa88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MarcinKa88 napisał:

Na pewno namieszałem, bo na początku nazwy podawała mi dziewczyna przez telefon ?

Te okulary to Explore Scientific - czyli ESy.
Poznałem po ES 30mm 82* - mam taki sam i ma dość charakterystyczny kształt.
 

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Es 30 , 1000PLN spokojnie weźmiesz,
dalej z głowy Es 14 , około 600, Es 6.7 500 PLN. Poszukaj gdzieś na giełdach: "es 14 sprzedam" itd... zobacz jakie ceny ostatnio za te szkła są... i powodzenia w sprzedaży.
 

Pablitus 16, Synta10, GSO 150/600, UHC - DGM NPB, OIII - L-extreme, GSO coma corrector, Altair UFF 30, Vixen ortho 12.5mm, ES 12 / 92, X-Cel LX 9, TV Plossl 8, Circle-T 7mm, Fujiyama 5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)