Skocz do zawartości

Zbieramy na wieniec dla Jacka


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Nasz kolega włożył potężny wkład w życie Forum, należy  więc uczcić Jego pamięć w odpowiedni sposób. Będę osobiście na pogrzebie i zawiozę Jackowi wieniec, od naszej  społeczności. Porządny i piękny, wieniec z indywidualnymi kondolencjami od FA, to koszt ponad 500 zł, (informacja z kwiaciarni w mojej miejscowości). Nie znamy jeszcze terminu pogrzebu, ale wiem że jak najszybciej trzeba rozpocząć zbiórkę środków, otwieram więc listę i zachęcam wszystkich którzy znali i cenili naszego Kolegę o wpłacanie datków, jak zwykle będę dopisywał wszystkie nowe wpłaty.

Nasz cel: musimy zatem uzbierać kwotę minimum 500 zł.

wpłacamy na
12 1600 1462 1839 5210 3000 0001
Robert Twarogal

W tytule proszę podać "Datek na wieniec dla Jacka "oraz nick wpłacającego.

 

1.ignisdei 40zł

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Paweł Baran napisał:

A mogę wiedzieć, na kiedy ten wieniec mogę wysłać parę złotych, bo wiecie sami w mojej miejscowości nie ma Banków są w Brzozowie. W tym tygodniu będę w Brzozowie i nie wiem czy zdążę wysłać pieniążki, a tak bym chciał wysłać.?

 

Tego nikt nie wie jeszcze, Paweł 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lukost napisał:

Słuchajcie, nie chcę niepotrzebnie mieszać, ale czy naprawdę jest sens kupować wieniec za pół tysiąca, który i tak wyląduje na przycmentarnym śmietniku? Nie lepiej byłoby zamiast tego uczcić pamięć Jacka w inny, trwalszy sposób? Można pomyśleć o tablicy pamiątkowej w Zatomiu, rozejrzeć się w zakresie możliwości "załatwienia" nazwania imieniem Jacka jakieś planetoidki  (jak w przypadku Pawła Maksyma), wspomożenia jakiegoś funduszu dla młodych zdolnych itp. No możliwości jest trochę, wpłat pewnie będzie sporo, ze swej strony również deklaruję oczywiście wpłatę na takie przedsięwzięcie. 

Jestem za każdy pomysł Lukosta świetny!

ED 80, Celestron 8/1000, montaż Advance VX, NEQ6, ASI1600MC-Cool, ASI-120, Nikon D5300, QHY5v 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukost napisał:

Słuchajcie, nie chcę niepotrzebnie mieszać, ale czy naprawdę jest sens kupować wieniec za pół tysiąca, który i tak wyląduje na przycmentarnym śmietniku? Nie lepiej byłoby zamiast tego uczcić pamięć Jacka w inny, trwalszy sposób? Można pomyśleć o tablicy pamiątkowej w Zatomiu, rozejrzeć się w zakresie możliwości "załatwienia" nazwania imieniem Jacka jakieś planetoidki  (jak w przypadku Pawła Maksyma), wspomożenia jakiegoś funduszu dla młodych zdolnych itp. No możliwości jest trochę, wpłat pewnie będzie sporo, ze swej strony również deklaruję oczywiście wsparcie takiego przedsięwzięcia. 

Myślałem już o słupku lub ławeczce pamiątkowej, wyrzeźbionej przez jakiegoś artystę, którą postawilibyśmy w miejscu gdzie zwykke obserwował Jacek.

Tablice i epitafia na miejscu, które z natury ma bawić i relaksować (myślę o elewacji Pyrlandii.) jakoś się nie komponują.

Sądzę, że zbierzemy więcej pieniędzy niż te 500 zł.

Koledzy powiem tak  z uwagi na osobę Jacka nie odważyłbym się pojechać na jego pogrzeb z byle wiązanką!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem już z panem Leszkiem, jest "za".

Myślę że w wkręcimy jeszcze W temat Panią Sołtys Zatomia, aby nadać sprawie rangę oficjalną.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł Lukosta jest super.

Nie byłem nigdy w Zatomiu, ale faktycznie tabliczka czy coś w tym stylu, może nie do końca odpowiadać właścicielowi, czy turystom. Na pewno najpierw z właścicielem trzeba pogadać.

 

Aculon 7x35, Bushnell Legend M 8x42, Nikon Monarch 5 16x56, APM 25x100 ED

SW 102/500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy was już całkiem powaliło,jeszcze chłopa nie pochowali a wy już dzielicie "łupy" !!!! 

Lukost odpuść. 

To jest zbiórka na wieniec,jak będzie pomysł na upamiętnienie Jacka (konkretny pomysł) zbierzemy jeszcze raz kasę. 

 

  • Confused 1

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Anva napisał:

Czy was już całkiem powaliło,jeszcze chłopa nie pochowali a wy już dzielicie łupy!!!! 

Lukost odpuść. 

To jest zbiórka na wieniec,jak będzie pomysł na upamiętnienie Jacka (konkretny pomysł) zbierzemy jeszcze raz kasę. 

 

Nikt nie dzieli tylko proponuje, ale w sumie racja... Poczekajmy, minie trochę czasu i napewno coś się wymyśli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Anva napisał:

Czy was już całkiem powaliło,jeszcze chłopa nie pochowali a wy już dzielicie łupy!!!!

Jakie łupy? Nie życzę sobie takich tekstów pod moim i niczyim adresem. Świadczy to o twoim kompletnym braku taktu i kultury, by nie powiedzieć bardziej dosadnie.  Tyle z mojej strony. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że te wszystkie komentarze są bardzo emocjonalne I każdy na swój sposób odreagowuje to co się stało.

Faceta było "pełno" i nagle go nie ma, obecność Jacka w każdym wartościowym  wątku była tak oczywista, jak to że wstanie słońce...

Miał bardzo wyrazisty charakter więc każdemu zapadł mocno w pamięci.

Starajmy się nie ranić siebie wzajemnie a z kulturą wspominać zmarłego . Jacek by na pewno  tego nie chciał, byśmy sobie do gardeł skakali w jego wątkach  kondolencyjnych.

Gdyby emocje już opadną, to proszę moderatorów o  ogarnięcie temat?w jackowych.

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra tak to wygląda, na chwilę obecną. Na wieniec przeznaczam ok 500 zł, pogrzeb w piątek więc w środę zamówię wieniec, odbiorę w czwartek po południu,  w tym temacie na  forum, wkleję paragon.

Kwestia ustalenia treści, na szarfie pamiątkowej, będzie na pewno nazwa forum, jeżeli da radę to też logo i krótka sentencja : że od koleżanek i kolegów itp. pozwólcie że jutro wam przedstawię moją propozycję, dzisiaj nie mam na to głowy, padam na pysk. ?

 

Za resztę robimy "coś" upamiętniające Jacka w Zatomiu: tabliczka, ławeczka pamięci itp. Zdecydujecie i powiecie mi a ja to zamówię/zlecę.

 1.ignisdei 40zł

2.Pawcio 30zł

3.Krisq 100zł

4.Dawid (Silnowo) 150zł

5.Michal Sz. 25zł

6.Mareg 100zł

7.Alien 100zł

8.Anva 100zł

9.Wessel 100zl

10.Sferoida 40zł

11.Kenny 50zł

13.Bartulka 50zł

14.Cyberboss 40zł

15.Pmochocki 50zł

16.Darx86 80zł

17.Piotrekk 50zł

18.Stefanhm 50zł

19.Keram157 150zł

20.Bandros/Maciej 30zł

22. RobertW 40zł

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)