Skocz do zawartości

TRWAŁE UPAMIĘTNIENIE JACKA W ZATOMIU


ignisdei

tablicę upamiętniającą osobę Jacka Erbela np. na ścianie Pyrlandii. Ze swej strony proponuję ławeczkę pamięci! Siedząc na niej czuli byśmy więź z Jackiem.  

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1. TRWAŁE UPAMIĘTNIENIE JACKA W ZATOMIU będzie polegało na:

    • Powieszeniu tablicy, upamiętniającej osobę Jacka Erbela np. na ścianie Pyrlandii.
      0
    • Postawieniu ławeczki pamięci z tabliczką pamiątkową w Pyrlandii.
    • Zasadzeniu drzewa pamięci w Pyrlandii.
    • Umieszczeniu tabliczki pamiątkową, na jakimś większym kamieniu.
    • Postawieniu zegaru słoneczny z tabliczką pamiątkową w Pyrlandii.

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 08.09.2021 o 10:00

Rekomendowane odpowiedzi

Może oprócz tych wszystkich ciekawych propozycjji, które tu padają można sam zlot w Zatomiu nazwać im. Jacka Erbela?
Jacek był zawsze duszą towarzystwa, wielu kojarzy go głównie ze zlotami ( pomijam ogromny wkład w forum )
 

  • Like 1

MOJA GALERIA :  https://www.astrobin.com/users/kenny/
NEQ-6 SYN SCAN, TS TRIPLET APO 90/600, TS 80/330, ZWO ASI120MM-S, ZWO ASI 2600MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kenny napisał:

Może oprócz tych wszystkich ciekawych propozycjji, które tu padają można sam zlot w Zatomiu nazwać im. Jacka Erbela?
Jacek był zawsze duszą towarzystwa, wielu kojarzy go głównie ze zlotami ( pomijam ogromny wkład w forum )
 

Kurczę nie chce przyjeżdżać na zlot im. zmarłego  kolegi, wolę pamiętać, że z nami przebywał, obserwował, fotografował, imprezował.

Nie można cały czas rozpamiętywać tylko iść dalej.

Zloty kojarzą się z integracją, wypoczynkiem i resetem nie, mieszajmy w to zmarłych.

Co innego konkurs astronomiczny/astrofotograficzny, on ma oprawę formalną i aby podnieść jego prestiż oddaje się go w ręce patrona. Idźmy raczej w tą stronę , proszę!

Jak raz już nadamy zasłużone  imię  zlotowi,  nie będzie on już tą samą imprezą, będziemy go celebrować, sprowadzać do miana wydarzenia formalnego, poniosłego.

To tak jak stawianie pomnika Papieża na rynku ,  nie będzie już na nim festynów i frywolnych imprez.itp.

A to przecież nasz czas wypoczynku i beztroski, ma on wymiar edukacyjny, ale przede wszystkim to czas relaksu. 

Sympozjum- na pewno, warsztaty, konferencje ,co dalej....astrobaza, centrum edukacyjne, a nawet stowarzyszeni,fundacje -jak najbardziej ale nie impreza integracyjna!

Co innego trwała pamiątka w Zatomiu, Niezależnie co to będzie musi, być to tablica ze zdjęciem, która będzie czyniła jakby Jacka żywym. Będzie patrzył na nas z boku,  jak się bawimy.

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmarła jedna osoba i postawiony zostanie ?pomnik?...za jakiś czas umrze kolejna itd...i w końcu nie będzie gdzie już stawiać ławek itp...może zamiast tego coś bardziej przyszłościowego w stylu dużej tablicy gdzie będą doczepiane,dograwerowywane lub w jakikolwiek sposób dopisywane kolejne osoby. A może to tylko durny i niewykonalny pomysł typa co leży po iluś piwach na dachu z lornetką w oczekiwaniu na to,że przejdą chmury ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może...ale jeśli tworzyć dla jednego to czemu nie dla kolejnych? No chyba,że ten jeden z jakiegoś powodu jest wyjątkowy a reszta gorszego sortu...może tak jest,nie wiem,nie wnikam,nie oceniam kto lepszy a kto gorszy i mniej zasługuje na pomniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem ankietę, głosujemy do 1 października.

W ankiecie umieściłem wszystkie pomysły dotyczące "trwałego" upamiętnienia Jacka.

Niestety nie bierzemy w niej pod uwagę dot. finansowania konkursów czy innych eventów, gdyż nie jest to trwałe upamiętnienie, na długie lata.

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem długo w tym temacie, ale mam pomysł może się spodoba wszystkie pomysły są dobre, aby upamiętnić, co pisaliście, ale ja mam taki pomysł by zrobić jakieś odznaczenie odznakę i ta odznaka była by wręczana osobą naprawdę zasłużoną dla dobra Forum Astronomicznego czy dla osób, co coś robią w Świecie Astronomii. Konkurs Henia jest super są nagrody statuetka, ale nie mamy odznaki, zobaczcie ile jest osób nawet tu na Forum, co działają coś robią uhonorowanie ich było by czymś cudownym, problem jest taki by musiałby ktoś zaprojektować a potem dać do zrobienia, tak jak mają np. Strażacy odznaki a potem dostaje się medale. Nie wiem, ale to mój pomysł, co myślicie o tym.

?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ok glosujemy jutro do 12.00....

Jeżeli chcecie zmienić werdykt, to jest jeszcze szansa , zaczynam przygotowania do zlotu... Halo! jutro 12:00.

Sorka , ale muszę wiedzieć na czym stoję,moim  obowiązkiem jest upamiętnić Jacka, na kolejnym zlocie,  czyli równo za miesiąc...

Tak więc: Podsumuj Bracie i jedziemy z tym koksem ?

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej rozumiem, że się zgadzacie, więc złożyłem zamówienie razem z transportem do Zatomia, zegar będzie kosztował 2220zł  bo waży prawie 100 kg.

Tablice będzie trzeba zrobić indywidualnie, pewnie wykonamy ją z plexi. Musimy też ustalić treść, pozwolę sobie coś zaproponować A Wy się do tego ustosunkujecir, zegar musi być w Zatomiu do 7 października to na tyle...

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, tayson.82 napisał:

Bardzo ładny zegar.

Moze zamiast plexi dac stal nierdzewna cięta laserem? Wysoce prawdopodobne, ze mógłby to wykonać np Grzędziel z sasiedniego forum.

 

Mamy za mało kasy już brakuje ok 200 zł ..a jeszcze tablica...Chciałem dołożyć z kasy forumowej.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegar zamówiony,

Ps. Będzie gdzie go ustawiać,bo  Pyrlandia się rozrasta (powiem Wam w tajemnicy) ?

Ps2.  Wysłałem zdjęcie zegara córce Jacka, pomysł też jej się spodobał!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert. Łapka w górę dla Ciebie za ten zegar. Nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości ale na foto prezentuje się zacnie.

 

EDIT:

O jakiej tabliczce myślałeś pisząc plexi? Grawer można zrobić na tabliczce plastikowej imitującej metal. Na zewnątrz nic się z tym nie dzieje. Od kilku lat mam taką tabliczkę na obserwatorium i jest git.

Edytowane przez szdom1
  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szdom1 napisał:

Robert. Łapka w górę dla Ciebie za ten zegar. Nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości ale na foto prezentuje się zacnie.

 

EDIT:

O jakiej tabliczce myślałeś pisząc plexi? Grawer można zrobić na tabliczce plastikowej imitującej metal. Na zewnątrz nic się z tym nie dzieje. Od kilku lat mam taką tabliczkę na obserwatorium i jest git.

Tak dokładnie , jak piszesz w takiej formie chcę to zamówić.

Córka Jacka przesyła mi dokładne daty urodzin i śmierci naszego Kolegi , będzie tam: zdjęcie Jacka i kilka słów o tym kim był i co robił...

Przed wykonaniem tabliczki podzielę się z Wami tekstem.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam dla Was parę informacji:  jutro zegar będzie w Zatomiu, będę też znał dokładny koszt. Niezwłocznie Was o tym poinformuję.

Wiem na pewno, że zebranych środków nie starczy na opłacenie wszystkich kosztów związanych z zegarem w całości, dlatego apeluje do tych którzy znali Jacka Erbela i którzy jeszcze chcieli by rzucić cegiełkę na Epitafium jego pamięci w Zatomiu.

O wspomożenie naszej akcji.

Jak pisałem Jutro będę wiedział ile nam o brakuje, nie chcę tych pieniędzy brać z kasy forumowej, bo jest skromna i została przeznaczona na inny cel.

Dołożenie się do naszego zegara słonecznego w Zatomiu ,będzie wymownym gestem pożegnalnym, dla naszego Kolegi , który poświęcał swój prywatny czas dla nas i pomagał naprawdę wielu forumowiczom, może także i Tobie?

Konto znajdziecie w temacie wieńcowym Jacka.

Teraz druga sprawa:

Zlecę wykonania tabliczki pamiątkowej, którą umieścimy na zegarze. Będzie tam też zdjęcie Jacka, które publikuje poniżej.

Proszę abyście odnieśli się do tekstu, wklejam z komórki ,

więc jest napisany na razie bez formatowania, wyśrodkowania i małymi literami , docelowo będzie wielkimi!

Proszę o Wasze konkluzje, propozycje, uwagi...

Jutro będą dokładne koszty całości zegar,a tranaport tablica, Ile nam jeszcze brakuje...

Publicznie rozliczyę się fakturami. W tym temacie.

Liczę na Waszą ofiarność!

 

Zegar PAMIĘCI

Naszego drogiego Kolegi, który odszedł do gwiazd:

Jacka, Jana Erbela, 

25.01.1957r. +16.07.2021r.

 

Miłośnika i popularyzatora  Astronomii.

Wieloletniego  uczestnika , złotów astromilośniczych w Zatomiu.

Aktywnego użytkownika i "pomocnej duszy", na naszym forum.

Jacku nie zapomnimy  Ciebie!

Koleżanki i Koledzy z

forumastronomiczne.pl

PSX_20210929_201252.jpg

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2021 o 15:25, ignisdei napisał:

Ps. Będzie gdzie go ustawiać,bo  Pyrlandia się rozrasta (powiem Wam w tajemnicy) ?

Ale z pola obserwacyjnego pan Leszek nie zrezygnuje?

17 godzin temu, ignisdei napisał:

Jacka, Jana Erbela

Wydaje mi się, że w tym miejscu to bez przecinka

 

17 godzin temu, ignisdei napisał:

Dołożenie się do naszego zegara słonecznego w Zatomiu ,będzie wymownym gestem pożegnalnym, dla naszego Kolegi , który poświęcał swój prywatny czas dla nas i pomagał naprawdę wielu forumowiczom, może także i Tobie?

Dorzuciłem. Daj znać, ile jeszcze brakuje.

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozliczamy zegar!

a9d2d8e9aca3268f5583e66d487086c8.jpg

 

  • Po zbiórce za wieniec pozostała 2.095
  • Następnie doszły wpływy od:

Pavel 50zł

Lunatyk_101 40zł

Pawel Baran 50zł

Co daje kwotę 2.145zł

  • Następnie doszły wpływy od

Energetyk 100zł

Jolo 100zł

Kenny  50zł

Co daje kwotę 2.395zł

 

Płacę za zegar  2 213,00 zł

obraz.png

2.395zł - 2 213,00 zł = 182zł

Tablica pamiątkowa kosztować będzie Ok 80zł z przesyłką

 

182zł - 80zł = zostaje 102 zł.

Tą i przyszłe kwoty które nadejdą do wyboru:  Wpłacam to na poczet kasy forumowej lub jeśli ktoś sobie życzy, mogę dokonać  zwrotu, czekam na info na PW co mam zrobić z nadwyżką.

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaje 102 zł.

Wpłynęło:   30zł  (od Pawcio )

Razem: 135zł

czekam do wieczora na PW jutro przerzucam na kasę forumową!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2021 o 16:12, ignisdei napisał:

zostaje 102 zł.

Wpłynęło:   30zł  (od Pawcio )

Razem: 135zł

czekam do wieczora na PW jutro przerzucam na kasę forumową!

Wpłynęło:  50zł od Cyberboss

Razem: 185zł -Przekażemy na kasę forumową lub zwrócimy do nadawcy (czekam na PW)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)