Skocz do zawartości
kapral

Własny montaż paralaktyczny

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem silniki - rezystancja równa. Wyszedł brak kalafoni... zimny lut. Przy otwieraniu i zamykaniu sterowania puściło połączenie od jednej cewki silnika (lut na gnieździe).

Więc w Zatomiu będą działać oba silniki ;)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Robiłem pierwsze testy z ustawieniem prędkości śledzenia... no i trochę będę musiał policzyć bo jak narazie robi 30* w 90minut. A jak się nie mylę doba -24h to 360* czyli 15*/1h ;). Bez problemu uzyskam tylko trochę czasu zejdzie na regulacji. Statyw i mocowanie Tuby będę robić dopiero po wypłacie bo spłukany teraz jestem. Oczywiście zapodam fotki później z postępu prac :) .

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

post-2832-0-29894400-1397596000_thumb.jppost-2832-0-39845200-1397596118_thumb.jppost-2832-0-73633200-1397596235_thumb.jp

Fotki głowicy z silnikami i sterownika z wyświetlaczem - były małe zmiany. Jutro postaram się zapodać zdjęcia statywu - tak jest zrobiony. Pozostało mi jeszcze mocowanie TUBY - towar mam ale z czasem cienko... Poczekacie - zobaczycie :D

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

post-2832-0-35834600-1397640894_thumb.jppost-2832-0-77689700-1397640947_thumb.jp

Muszę przekręcić jeszcze śruby na końcach ramion. No i oczywiście zamontować teleskop na szczycie całej tej konstrukcji

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No panie kolego- wygląda elegancko! Elegancko = solidnie :) Chociaż nie do końca widzę w jaki to sposób będzie skręcone- ale Ty pewnie coś dobrego wykombinujesz!

Trzymam kciuki, do brzegu coraz bliżej!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Już wymyśliłem jak zawiesić tubę - tylko dopiero za 2 tygodnie będę mógł działać bo teraz mam 2 zmianę a w przyszłym tygodniu jadę z rodzinką na tydzień do Władysławowa. Trzeba swoje odczekać będzie niestety.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Już wymyśliłem jak zawiesić tubę - tylko dopiero za 2 tygodnie będę mógł działać bo teraz mam 2 zmianę a w przyszłym tygodniu jadę z rodzinką na tydzień do Władysławowa. Trzeba swoje odczekać będzie niestety.

Bierz spawarkę do Władysławowa :D

Śledzę ten wątek od jakiegoś czasu i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem, szczególnie jeżeli chodzi o tempo prac. Chętnie obejrzałbym to cudeńko "na żywo" a z racji lokalizacji (Poznań) może się udać pod warunkiem, że będzie mi dane :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kapral, pogoda jest jaka jest- szkoda teraz jechać na urlop :P Skończ montaż, to pojedziesz nad morze jak będzie cieplej- a może nawet zabierzesz sprzęt ze sobą? 8)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie da rady później bo będę miał synka w czerwcu/lipcu. Więc chcemy z żoną jeszcze przed porodem się gdzieś wyrwać na parę dni. Może pospawam górną część w poniedziałek w pracy - tak idę do pracy :-\ , niestety a może stety jeśli uda mi się w pracy pospawać mocowanie tuby ;)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak ma wyglądać część górna:

post-2832-0-57476300-1397658858_thumb.jp

Czerwone - obejmy

niebieskia - dodatkowa obejma którą zasugerował mi Zdzisiek. Choć nie wiem czy zrobię...

czarne - wiadomo że profil.

zielone - punkty mocowania do głowicy - planuję na motylki żeby móc samemu wszystko składać...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Statyw:

post-2832-0-23563100-1397986845_thumb.jp

Skręcane na 6 śrub - montaż idzie szybko... Tak więc jestem coraz bliżej ukończenia :-)

(Nie wiem dlaczego zdjęcie 1 jest potrójnie)

post-2832-0-92734300-1397986970_thumb.jp

post-2832-0-67840700-1397987069_thumb.jp

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kapral, pogoda jest jaka jest- szkoda teraz jechać na urlop :P Skończ montaż, to pojedziesz nad morze jak będzie cieplej- a może nawet zabierzesz sprzęt ze sobą? 8)

Bo to jest tak. Poświęci tydzień dla rodzinki i potem, przez kolejne pół roku jak żona będzie coś chciała to będzie miał wymówkę. - "Przecież byliśmy we Władysławowie." 8)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wygląda na proporcjonalnie ciężki... myślę że jednak będziesz musiał wzmocnić montaż. Nie masz sprzęgieł na osiach i nie widać przeciwwagi. Rozumiem że przekładnie są wystarczająco mocne ale.... 

Ja cały czas czekam na filmik :D jak będziesz kręcił filmik, to postaraj się żeby było słychać silniki :) 

Najważniejsze że jest postęp - tak trzymać!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

właśnie wygiąłem obręcze do obejm - w pracy zrobię zaciski i uchwyty mocujące. Planuję w ten weekend pierwsze uruchomienie ;) . Górna część mocująca ma ok 2kg. obejmy będą mieć ok 1kg.

(praktycznie brakuje mi tylko obejm - reszta jest gotowa do skręcenia)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obejmy właśnie zrobione - jutro spróbuję wszystko połączyć w całość ;).  No i fotki jakieś zapodam oczywiście...

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zmontowałem większość (obejmy jeszcze nie ukończone - jakąś piankę potrzebuję). Fotki postaram się jutro wkleić.  Radziu wspominał o słabym punkcie - będzie konieczne wzmocnienie które zrobię z kątówek. Gdybym chciał zawiesić coś mniejszego nie byłoby problemu.  Fajnie wygląda jak śmiga na dużej prędkości... W ten weekend postaram się dać więcej fotek i jakiś opis może z pierwszych prób wieczornych ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak myślałem. Czy przez to tuba nie będzie "pływać"? Pamiętaj, że minimalny ruch tutaj niejako schrzani Ci całą sztywność!

Może podklej "welurem", tak jak w sklepowych obejmach?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Filipie... jak to to będzie chodzić to się zobaczy. Przecież to ATM - tu wszystko może się wys....ać. Na tą chwilę chcę to po prostu uruchomić - w najgorszym wypadku będę mieć 12tkę na paralaktyku ze śledzeniem do wizuala :D

Myślałem o piance do uszczelniania okien - cienka i ładnie się dopasuje,,,

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A tak zapytam gdzie będą przeciwwagi aby zrównoważyć wagę teleskopu? A ogólnie fajnie i ciekawie to wygląda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przeciwwagi nie będzie... Nie jest potrzebna (przynajmniej nie powinna być potrzebna). Obejmy zapięte na tubie:

post-2832-0-75535700-1398876898_thumb.jp

post-2832-0-36315400-1398876982_thumb.jp

Jutro dokręcę jeszcze wzmocnienia o których wspominał Radziu (dzięks - miałeś rację).

(śrubka jest krzywo bo spaw mi się tam wdarł - ale nie przeszkadza to w niczym)

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta