Skocz do zawartości

Własny montaż paralaktyczny


kapral

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem silniki - rezystancja równa. Wyszedł brak kalafoni... zimny lut. Przy otwieraniu i zamykaniu sterowania puściło połączenie od jednej cewki silnika (lut na gnieździe).

 

Więc w Zatomiu będą działać oba silniki ;)

  • Like 1

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Robiłem pierwsze testy z ustawieniem prędkości śledzenia... no i trochę będę musiał policzyć bo jak narazie robi 30* w 90minut. A jak się nie mylę doba -24h to 360* czyli 15*/1h ;). Bez problemu uzyskam tylko trochę czasu zejdzie na regulacji. Statyw i mocowanie Tuby będę robić dopiero po wypłacie bo spłukany teraz jestem. Oczywiście zapodam fotki później z postępu prac :) .

  • Like 1

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

post-2832-0-29894400-1397596000_thumb.jppost-2832-0-39845200-1397596118_thumb.jppost-2832-0-73633200-1397596235_thumb.jp

 

Fotki głowicy z silnikami i sterownika z wyświetlaczem - były małe zmiany. Jutro postaram się zapodać zdjęcia statywu - tak jest zrobiony. Pozostało mi jeszcze mocowanie TUBY - towar mam ale z czasem cienko... Poczekacie - zobaczycie :D

  • Like 2

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wymyśliłem jak zawiesić tubę - tylko dopiero za 2 tygodnie będę mógł działać bo teraz mam 2 zmianę a w przyszłym tygodniu jadę z rodzinką na tydzień do Władysławowa. Trzeba swoje odczekać będzie niestety.

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wymyśliłem jak zawiesić tubę - tylko dopiero za 2 tygodnie będę mógł działać bo teraz mam 2 zmianę a w przyszłym tygodniu jadę z rodzinką na tydzień do Władysławowa. Trzeba swoje odczekać będzie niestety.

Bierz spawarkę do Władysławowa :D

Śledzę ten wątek od jakiegoś czasu i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem, szczególnie jeżeli chodzi o tempo prac. Chętnie obejrzałbym to cudeńko "na żywo" a z racji lokalizacji (Poznań) może się udać pod warunkiem, że będzie mi dane :)

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady później bo będę miał synka w czerwcu/lipcu. Więc chcemy z żoną jeszcze przed porodem się gdzieś wyrwać na parę dni. Może pospawam górną część w poniedziałek w pracy - tak idę do pracy :-\ , niestety a może stety jeśli uda mi się w pracy pospawać mocowanie tuby ;)

  • Like 1

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma wyglądać część górna:

 

post-2832-0-57476300-1397658858_thumb.jp

 

Czerwone - obejmy

niebieskia - dodatkowa obejma którą zasugerował mi Zdzisiek. Choć nie wiem czy zrobię...

czarne - wiadomo że profil.

zielone - punkty mocowania do głowicy - planuję na motylki żeby móc samemu wszystko składać...

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statyw wykonany perfekcyjnie  ;)

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapral, pogoda jest jaka jest- szkoda teraz jechać na urlop :P Skończ montaż, to pojedziesz nad morze jak będzie cieplej- a może nawet zabierzesz sprzęt ze sobą? 8)

Bo to jest tak. Poświęci tydzień dla rodzinki i potem, przez kolejne pół roku jak żona będzie coś chciała to będzie miał wymówkę. - "Przecież byliśmy we Władysławowie." 8)

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wygląda na proporcjonalnie ciężki... myślę że jednak będziesz musiał wzmocnić montaż. Nie masz sprzęgieł na osiach i nie widać przeciwwagi. Rozumiem że przekładnie są wystarczająco mocne ale.... 

Ja cały czas czekam na filmik :D jak będziesz kręcił filmik, to postaraj się żeby było słychać silniki :) 

Najważniejsze że jest postęp - tak trzymać!


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wygiąłem obręcze do obejm - w pracy zrobię zaciski i uchwyty mocujące. Planuję w ten weekend pierwsze uruchomienie ;) . Górna część mocująca ma ok 2kg. obejmy będą mieć ok 1kg.

 

(praktycznie brakuje mi tylko obejm - reszta jest gotowa do skręcenia)

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmontowałem większość (obejmy jeszcze nie ukończone - jakąś piankę potrzebuję). Fotki postaram się jutro wkleić.  Radziu wspominał o słabym punkcie - będzie konieczne wzmocnienie które zrobię z kątówek. Gdybym chciał zawiesić coś mniejszego nie byłoby problemu.  Fajnie wygląda jak śmiga na dużej prędkości... W ten weekend postaram się dać więcej fotek i jakiś opis może z pierwszych prób wieczornych ;)

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nadaje tylko szukaj 5mm grubości  http://allegro.pl/pianka-poliuretanowa-gabka-do-felcow-13mmx20m-i4119187617.html

W sklepach akwarystycznych mozna tez dostać (tanio) pianka pod akwarium - w płatach prostokątnych o rożnych rozmiarach.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filipie... jak to to będzie chodzić to się zobaczy. Przecież to ATM - tu wszystko może się wys....ać. Na tą chwilę chcę to po prostu uruchomić - w najgorszym wypadku będę mieć 12tkę na paralaktyku ze śledzeniem do wizuala :D

 

Myślałem o piance do uszczelniania okien - cienka i ładnie się dopasuje,,,

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwwagi nie będzie... Nie jest potrzebna (przynajmniej nie powinna być potrzebna). Obejmy zapięte na tubie:

post-2832-0-75535700-1398876898_thumb.jp

post-2832-0-36315400-1398876982_thumb.jp

 

Jutro dokręcę jeszcze wzmocnienia o których wspominał Radziu (dzięks - miałeś rację).

 

(śrubka jest krzywo bo spaw mi się tam wdarł - ale nie przeszkadza to w niczym)

  • Like 2

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)