Skocz do zawartości

czy te dwa okulary są identyczne ?


pablo75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , posiadam juz w swojej kolekcji 3 okulary tego typu i chciałbym dokupić jeszcze z ogniskową 13mm 

 

i mam pytanie czy te dwa okulary sie czymś różnia ? bo według mnie to sky wacher tylko robi swój nadruk

1.http://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=22_147&products_id=3030&lunety=Okular_TPL_13_mm_WA-70_2''_+_1,25''_szerokok%B1tny_planetarny

 

2.http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/okular-sky-watcher-swa-13-mm,d974.html

 

 

jak by ktos miał taki na zbyciu to chetnie odkupię 

 

pozdrawiam

PAWEŁ

synta 12" i pare szkiełek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , posiadam juz w swojej kolekcji 3 okulary tego typu i chciałbym dokupić jeszcze z ogniskową 13mm 

 

i mam pytanie czy te dwa okulary sie czymś różnia ? bo według mnie to sky wacher tylko robi swój nadruk

1.2.http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/okular-sky-watcher-swa-13-mm,d974.html

 

 

jak by ktos miał taki na zbyciu to chetnie odkupię 

 

pozdrawiam

PAWEŁ

Dokładnie to samo. Miałem 8mm SW i 13m TPL nawet zafarb szkiełek był identyczny nie mówiąc o śrubkach radełkowych i solidnym pudełku z gąbkowym wyścielaniem.

Spokojnie można brać, który tańszy. :)

Nawiasem mówiąc niezły granat ;)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba mieć niezłą wyobraźnię, żeby to nazwać okularem planetarnym...

,,szerokokątny planetarny" ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do planetek tych akurat nie używałem. 8mm w SCT 8 i 11 pięknie mi gromady kuliste rozbijał no i trzeba przyznać że niemal całe pole widzenia było OK może tuż przy obrzeżu gwiazdki były troszkę pojechane. W sumie w refraktorze 150 i SCT mi się sprawdzały - na moje ślepia oczywiście :)

Chyba Filip (Tranox) kupił niedawno do Newtona to może się wypowie jak w tej konstrukcji się sprawdza ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba Filip (Tranox) kupił niedawno do Newtona to może się wypowie jak w tej konstrukcji się sprawdza ???

Owszem, kupiłem do Newtona 10" ten okular ale 17mm,  tj. SW SWA 17mm. 10" ze światłem f/4.7 jak wiadomo wymaga dobrej korekcji okularów. Nie mam doświadczenia z Naglerami, Ethosami itd więc nie specjalnie mam porównanie, ale ja jestem z niego zadowolony. Kalafiorów w zasadzie nie ma, wiadomo, bliżej krańców pola gwiazdki już nie są takie ładne. Osobiście nie przypadło mi do gustu to mocowanie 1.25/2"- zawsze się boję o tą śrubkę... Jak dla mnie pomysł nie trafiony. W gorzej wyważonej rozsuwanej Syncie 10" przy obserwacjach "niżej" wymaga przeciwwagi z tyłu teleskopu ze względu na ciężar tego granatu ręcznego! Fakt, można "zacisnąć" rączką do oporu, ale nie ma wtedy mowy o wygodnym star hoppingu. Mówię, ciężko mi napisać recenzję, bo nie mam nic innego w tym zakresie ogniskowych, ale z pewnością mogę go polecić.

 

Aha, kupiłem w DO jak była przecena ponad 50% i za nówkę dałem troszkę ponad 200zł.

Mając 400zł na tą 13mm chyba wolałbym dołożyć i wziąć sprowadzanego z USA  ES'a 82* 14mm - kupisz za ok. 550zł.

  • Like 1

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie przypadło mi do gustu to mocowanie 1.25/2"- zawsze się boję o tą śrubkę... Jak dla mnie pomysł nie trafiony.

 

 

Mając 400zł na tą 13mm chyba wolałbym dołożyć i wziąć sprowadzanego z USA  ES'a 82* 14mm - kupisz za ok. 550zł.

Jak miałem starszą serię SWA to w syncie używałem go w 2", ta śrubka została w pudełeczku na stałe.

 

Co do ES 14mm.

W USA 99$ + wysyłka 15$ czyli jakieś 370zł jak nie doliczą VAT. Jak doliczą to wyjdzie jakieś 450zł ;)

  • Like 1

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)