Skocz do zawartości

Subaru Cluster czyli 7 Diamentów w Byku


Rekomendowane odpowiedzi

Hey hey wszystkim po długiej przerwie deszczowo-księżycowej ! :)

Jako że Alien uprzedził mnie z wklejaniem plejad i jego niezwykle szczegółowym opisem, który każdy z nas sobie ceni, opuszczę część z opisem obiektu.

Każdy go zna, każdy próbował, każdy nie lubi go obrabiać. To jest moja pierwsza wersja, nie mogę wydobyć koloru z gwiazd, już stack musi mieć je przypalone... 

Jeżeli podejdę do tego materiału ponownie to dopiero na święta, dlatego żeby nie zapomnieć, wklejam już dziś :P

 

Miało być 8h materiału ale opanowanie sprzętu po takiej przerwie... Wyszło jak wyszło.

Mógłbym oczywiście sfocić jeszcze raz, ale kamera była tak specyficznie ustawiona na rotatorze że nigdy nie trafię w kadr.

 

25x600s ( 4 h 10min ) 

SBIG 2000XCM 

WO 98FLT SE

 

 

Full size:

http://postimg.org/image/dq79cphv1/

post-535-0-18049400-1386278869_thumb.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......................................... Fajne zbliżenie ...........................

Nasz zestaw ma taki FOV i Alan ledwo upchnął Plejadki w kadrze rotując wyciągiem. Mi się nawet w takiej pozycji podobają :)

SW 12" Flex GoTo / Star Adventurer / Nikon D5300 
Moje fotki: www.astrobin.com/users/Elay/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna fotka.

Wysyłane z mojego X10i za pomocą Tapatalk 2

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładna ta fotka - nic dodać nic ująć  ;)

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś przegapiłem twoje wstawienie zdjęcia na FA. No nieźle, nieźle.

 

Patrząc NIE fachowym okiem wydaje mi się, że górna część zdjęcia wchodzi w czerwień a dolna w zieleń? Jako, że jestem okularowcem mogę się mylić. ;) Co o tym sądzisz(cie)?

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś przegapiłem twoje wstawienie zdjęcia na FA. No nieźle, nieźle.

 

Patrząc NIE fachowym okiem wydaje mi się, że górna część zdjęcia wchodzi w czerwień a dolna w zieleń? Jako, że jestem okularowcem mogę się mylić. ;) Co o tym sądzisz(cie)?

Ja mam tak samo pod warunkiem że włączę opcję monitora bez kalibrowania. 

 

Dzięki za wszystkie komentarze i ponowne przeróbki, będę się wzorował przy ponownej obróbce - jakoś za 2 tygodnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy cię Alano dobrze zrozumiałem. Twierdzisz, że to wina kalibracji monitora? No ale na zdjęciach Marvaza i Jacka tego nie ma. Tam kolorystyka jest ok.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jest to spowodowane wybieleniem tła w dwóch powyższych przykładach. Kolory są znacznie bardziej wybielone, mniej kontrastowe, łatwiej trafić w przedział barwy " Tak pomyślałem na początku, w dodatku popierając to tym że skoro mógłbym mieć lepiej wykalibrowane barwy - to łatwiej by było u mnie zobaczyć czarne tło niż na monitorze z rozjechanymi barwami. Chodzi mi o trafienie w dokładny przedział barw składający się na IDEALNĄ barwę czarną.(czarny też ma odcienie, czysto teoretycznie idealnie czarnych obiektów nie ma oprócz czarnych dziur)  Właściwie nadal wydaje mi się to logiczne, lecz sprawdźmy. 

 

Porównując mój histogram a histogram np Jacka można zauważyć że mam znacznie mocniej przesunięty w lewo wykres, oznacza to mocniej wycięte tło, kontrastowość itp. ( w tym także mocniejsze odcienie barw )

Czyli póki co zgadzałoby się.

 

Mimo wszystko na początku mojego histogramy można zauważyć chudy bo chudy pasek wcięty na początku histogramy to mogłaby być przyczyna jakiś braków w tle...

Niestety histogram bada także obiekty jasne, przez co pomiar nie jest precyzyjny.

 

Drugim krokiem jest sprawdzenie barw pipetą, w tym samym miejscu. 

U Jacka na zdjęciu R:29 G:30 B:31

U mnie R:19 G:18 B:20

 

Różnica +/- to 2, tyle że u mnie wartości są znacznie niższe co wskazuje na mniej nasycone barwy lub mocniej skontrastowane zdjęcie. 

 

Ciężko mi się zdecydować ale chyba pozostanę przy swoim pierwszym założeniu. To będzie sprawka kalibracji. Co ciekawe na trybie standardowym też widzę te braki tła. 

Temat dość złożony więc zachęcam do dyskusji ;)

 

EDIT1. W obu przypadkach dominuje niebieski lecz u Jacka znacznie mocniej to widać, czyli nasycenie i krzywe spowodowały znaczne podwyższenie wartości barw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja wcisnę swoje 2 grosze.

 

post-604-0-38779900-1386537804_thumb.jpg

 

Jak widać co kraj to obyczaj. Każdy z nas widzi ten sam obiekt ciut inaczej Może na moim zdjęciu jest lekka przewaga niebieskiego ale w moim odczuciu dodaje to zdjęciu uroku.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się zdaje, że trochę wpada w czerwień czyli za mało zielonego. Czyli czym dłużej będziecie kombinować tym bardziej będzie się rozjeżdżać ta kolorystyka

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allano masz sporo materiału 25x600s więc i sygnału podejdź jeszcze raz za parę dni a wyjdzie jeszcze lepiej.

W zdjęciu jest potencjał.  

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lapku efekt jest taki jak pisze kolega "szdom1" , jak luknę na iPada to jest OK , bardzo podobnie jak na monitorze (prof) Alana .... sam nie wiem co myśleć .... taki efekt złej kalibracji.

SW 12" Flex GoTo / Star Adventurer / Nikon D5300 
Moje fotki: www.astrobin.com/users/Elay/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)