Skocz do zawartości

OTWARTY KONKURS ASTRONOMICZNY - sierpień 2021


jolo

Ankieta na fotografię sierpnia 2021 Otwartego Konkursu Fotograficznego   

54 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która z fotografii zasługuje na wyróżnienie w etapie sierpniowym? (maksymalnie 5 głosów)

    • 1. T-REX (IC5068) - Tomek Zwoliński (tayson.82)
    • 2. Westerhout 50 w Orle - Maciej Kapkowski (wessel)
    • 3. IC 5070 - Mariusz Imasz (Imar)
    • 4. Księżyc i Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne na Śnieżce - Paweł Leśniak (plesniak)
    • 5. NGC7000, IC5070, NGC6997 - Mateusz Wiśniewski (wismat)
    • 6. NGC 7000 - Adam Tużnik (Astro-Sky21)
    • 7. Wielka Galaktyka Andromedy M31 - Marcin Ruciński (Franz55)
    • 8. Okolice gwiazdy HIP 112864 - Maciej Kapkowski (wessel)
    • 9. M31 (Galaktyka Andromedy) - Adam Tużnik (Astro-Sky21)
    • 10. NGC 6960 - Paweł Misiński (Energetyk)
    • 11. NGC 6888 - Paweł Maroń (pavelm)
    • 12. M8 - Marcin Ruciński (Franz55)
    • 13. Mgławica Irys (NGC 7023) i jej okolice - Mateusz Dobosz (Nedved)
    • 14. IC 1396 i jej pyłowe otoczenie - Łukasz Ostrowski (lukost)
    • 15. Protuberancje - Dariusz Wiosna (DarX86)
    • 16. Veil mozaika bicolor - Adam Kukliński (AdamK)
    • 17. Księżyc - Mateusz Bogucki (flamezz)
    • 18. IC 1396 Trąba Słonia - Marcin Piątek (marcin.p1)
    • 19. Perseidy - Paweł Buczek (pablo12311)
    • 20. Poranna Droga Mleczna - Piotr Janucewicz (Palacz)
    • 21. CED 182B - Andrzej Doroszenko (isset)
    • 22. Słońce w h-alpha - Adrian Augustyniak (Charon_X)

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Moja diagnoza jest taka, że w przypadku, gdy dany użytkownik głosuję na pracę A, B i C a następnie głosuje drugi raz (dodając pozostałe przysługujące mu dwa głosy) na prace D i E to system kasuje głosy A, B, C a zliczane są tylko te D i E. Innymi słowy głosować należy na RAZ, nie można rozbijać głosowania. Przypuszczam, że to ja namieszałem bo głosowałem na Ciebie jakiś czas temu a potem chciałem dodać inne głosy. Sprawę naprawiłem, ale jest to myślę, ważna informacja dla wszystkich i warto to gdzieś podkreślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z regulaminem możliwość głosowania powinna być zablokowana dziś o godz. 9. - niestety tak się nie stało. Ktoś oddał głos po tej godzinie. Mam zrzuty ekranu.

Mam nadzieję, że to zostanie cofnięte...

Edytowane przez AdamK
  • Thanks 1

----------------------------------------------------------------

SW ED80 OTA 80/600 + F/R x 0,85   Montaż: Celestron AVX,

kamera: QHY163M;  guiding: Orion Guide Scope + ASI120MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, wessel napisał:

Ciekawe moralnie jest głosowanie samemu na siebie. Kiedyś raz to zrobiłem w ramach dowcipu ( 4 prace na II miejscu) ale tak normalnie to uważam to za słabe...

Niemoralne to jest głosowanie liczbą głosów większą niż przysługuje lub głosowanie na kogoś "bo to mój kolega" itd itp. Nie rozumiem gdzie dostrzegasz brak moralność w oddawaniu głosu ważnego, zgodnego z regulaminem? W ankiecie decydujemy "Która z fotografii zasługuje na wyróżnienie w etapie sierpniowym?". Jeśli ktoś uważa, że jego praca zasługuje to dlaczego ma nie oddać głosu? Takie komentarze robią tylko niepotrzebny ferment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ankieta-08.thumb.png.ed2bb7cbfe810ce9ed622b84bf7b9491.png

52 (*) jurorów zdecydowało, że w sierpniowym etapie

Otwartego Konkursu Astrofotograficznego im. Heńka Kowalewskiego

podium prezentuje się następująco:

I miejsce: (1) T-REX (IC5068) - Tomasz Zwoliński

I miejsce: (13) Mgławica Irys (NGC 7023) i jej okolice - Mateusz Dobosz

III miejsce: (16) Veil mozaika bicolor - Adam Kukliński

OKA-dyplom-08-1.thumb.jpg.ce786c9917f6abdea9ac3819c8bc2a7a.jpg OKA-dyplom-08-1-2.thumb.jpg.7782f1e27e0f1a0b94893ed2a26ec501.jpgOKA-dyplom-08-3-2.thumb.jpg.8695b93bd94deed7c20f77b62f4f6d33.jpg

  

W klasyfikacji dla początkujących podium prezentuje się następująco:

I miejsce: (13) Mgławica Irys (NGC 7023) i jej okolice - Mateusz Dobosz

II miejsce: (16) Veil mozaika bicolor - Adam Kukliński

III miejsce: (5) NGC7000, IC5070, NGC6997 - Mateusz Wiśniewski

OKA-dyplom-08-P1.thumb.jpg.6d1c73918b78ec95814acff6bb81f327.jpg  OKA-dyplom-08-P2-2.thumb.jpg.c1a4c6a76847d6e6e48c5acd6c513064.jpg OKA-dyplom-08-P3.thumb.jpg.766b794c48fb5a6978929ca088359a27.jpg

Prace z I i II miejsca zakwalifikowały się do finału rocznego Otwartego Konkursu Astrofotograficznego w klasyfikacji generalnej.

Praca Mgławica Irys (NGC 7023) i jej okolice Mateusza Dobosza zakwalifikowała się do finału rocznego Otwartego Konkursu Astrofotograficznego w klasyfikacji dla początkujących. 

Kolega Mateusz Dobosz znalazł się na podium miesięcznym w klasyfikacji generalnej i tym samym zgodnie z regulaminem opuszcza klasyfikację dla początkujących.

Gratulacje! Oby pogoda dopisywała  i zapraszamy do następnego etapu!

Kolegów Laureatów z miejsc I do III prosimy? o wysłanie swoich fotografii w jak najlepszej rozdzielczości do miesięcznika Astronomia.
Temat: Astrofotografia sierpnia 2021 FA?, na adres:  r?edakcja@
astronom?ia?.media.pl

(*) jeden z jurorów oddał więcej niż 5 głosów, inny juror głosował po regulaminowym czasie. Głosy te są one nieważne.

Przez kilka chwil były wyświetlone nieprawidłowe wyniki, ale dzięki czujności Adama sytuacja jest już naprawiona. Dzięki!

  • Thanks 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • jolo usunął z polecanych i odpiął ten temat
3 godziny temu, tayson.82 napisał:

Dzięki za głosy. Wyrównana rywalizacja @Nedved!!! Gratulacje dla wszystkich!!!

Ustrzeliłem dzis konkursowego hattricka: czerwiec, lipiec, sierpien ? 

Do kolejnego miesiąca.

Również gratuluję wszystkim miejsca na podium, a Tobie @tayson.82 szczególnie tego hattricka! Dzięki za głosy i wszystkiego dobrego. Czystego nieba ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze gratulacje dla wygranych i dla wszystkich biorących udział w konkursie!

 

W dniu 7.09.2021 o 10:23, wessel napisał:

Ciekawe moralnie jest głosowanie samemu na siebie. Kiedyś raz to zrobiłem w ramach dowcipu ( 4 prace na II miejscu) ale tak normalnie to uważam to za słabe...

Widać wywiązała się dyskusja o "moralności", co nie często się tu zdarza ?

Osobiście bliżej mi do stanowiska Wessela. Też sam tak raz zrobiłem na jednym z pierwszych konkursów w których startowałem, ale więcej tak nie zrobiłem z jednego powodu: co to za radocha jak człowiek "sam sobie" daje nagrodę? Natomiast formalnie nie jest to sprzeczne z regulaminem, więc jest dozwolone. 

Poza tym pójdę dalej. Z powodu niskiej frekwencji możliwa jest sytuacja, że ten jeden głos przeważy i da wygraną lub remis jak powyżej opisane. Wtedy robi się dziwnie, gdy osoba, która przegrała nie głosowała na siebie....

Wydaje mi się, że nie mamy tu wielu takich przypadków, ale dla dobra konkursu dobrze by było, gdyby "system" nie zachęcał do głosowania na samego siebie, bo chyba nie o to tu chodzi ?? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)